B-dorost opět na vítězné vlně

Chomutov padl ve Vršovicích 4:0

Po minulém kole jsme chtěli na soupeře vlétnout hned od začátku. A to se nám povedlo. Po pár vteřinách Hubínek přihrával Maxovi, klička na vápně, střela k tyčce a vedli jsme 1:0. V tlaku jsme pokračovali i nadále, ale další góly nepřicházely. V obrovských šancích se objevili Havel, Hubínek, Slánský a střelu na branku si z výkopu připsal i Smrčka. V posledních vteřinách poločasu se na branku řítil Maxa, ale míč v síti neskončil. Je pravda, že posledních dvacet minut ale patřilo hostům. Špatně jsme kombinovali, neudrželi jsme vepředu míč a naše obrana byla hodně prostupná.
Do druhé půle jsme šli bez střídání, pouze s lehkou úpravou postů, ale obraz hry byl stejný, jako v závěru prvního poločasu. Chomutov byl mírně aktivnější, ale postupem času jsme se opět dostávali do hry. Na hřiště šli Dolejš a poté i Kopřiva, kteří měli hru vzadu zklidnit. Martin se po pár vteřinách na hrací ploše předvedl krásným pasem za obranu, ale i tuto šanci jsme nevyužili. Čas na další gól přišel až v 54. minutě, když se Žaloudek dostal ve vápně, trochu i se štěstím, k míči a při střele byl zfaulovaný. Malina nekompromisně vystřelil na druhou stranu, než si vybral gólman Chomutova a poslal nás do dvougólového vedení. V zápětí si spolupráci z prvního gólu oplatili Hubínek s Maxou. Řezníček nejprve rychle rozehrál písknutý faul v našem vápně, Lukáš krásně našel rozeběhnutého Michala a ten se už nemýlil. 3:0. Krásnou kombinaci v 74. minutě zakončil Kraus pravačkou a stanovil tak konečný výsledek 4:0. Výsledek ale mohl být určitě markantnější. Celkem jsme na soupeře vyslali 26 střel, další slibné šance jsme ani nezakončili a když si ve vápně pomohl Dolejš rukou, rozhodčí jeho gól nemohl uznat. Místy jsme až zbytečně nechali hrát soupeře z Chomutova a v dalších zápasech by se nám to mohlo vymstít. I tak jsme ale hosty porazili s přehledem a vyhráli o čtyři góly.