B-dorost ukázal kvalitu a vyhrál

S širokou marodkou si druhý nejstarší dorost poradil důstojně

Při absenci šesti hráčů vypadl ze sestavy na poslední chvíli i defenzivní Žaloudek, který odešel ze srazu s horečkou, ale i přesto si s tím tým poradil se vztyčenou hlavou. Již od začátku bylo patrné, kdo je techničtější mančaft. Snažili jsme se držet míč na kopačkách a na svoji šanci si počkat. V klidu jsme kombinovali a při náznaku soupeřovy chyby jsme kombinaci zrychlili a přesunuli se ve větším počtu lidí k vápnu Junioru. Hned první šanci jsme dokázali využít, když mířil tvrdou ranou k tyčce Slánský. I nadále jsme se snažili držet míč, ale Junior kousal. Jejich rychlé protiútoky jsme občas zastavovali i se štěstím a dávali jsme jim vzadu hodně prostoru. Při zbytečných ztrátách uprostřed hřiště jsme se nestačili vracet, ale paradoxně jsme jediný gól inkasovali po zbytečné chybě gólmana Smrčky. Je ale pravdou, že ve druhém dějství nás zase svými zákroky podržel. Po inkasovaném gólu jsme se ihned z rozehrávky vysunuli ve čtyřech dopředu a kombinací na jeden dotek jsme si udělali ze soupeřů tréninkové kužele. Na konci kombinace, které velel Vobořil, se ocitl Barták a zvyšoval na 2:1. Nejlepší a nejrychlejší možná odpověď na soupeřův gól. Ve středu hřiště všemu dirigoval právě blonďák Vobořil, který balóny rozdával s milimetrovou přesností. Zvoníček, který nám v posledních zápasech vypomáhá, si s dnešní defenzivnější úlohou pomohl více než dobře. Nad nimi pracoval nováček Pospíšil, který naši hru místy dokázal zrychlit, což jsme občas potřebovali. Perfektně pracovala trojice útočníků, kteří se dobře doplňovali. Absence vetší hladovosti po gólech byla místy znát. Hlavně když jsme se v posledních chvílích nechali odstrčit od balónu, nebo když nám ke gólu chyběly centimetry. Do kabin se šlo za stavu 2:1. I když jsme hru měli pod kontrolou, musím uznat, že Junior byl ve vápně nebezpečnější. To jsme museli do druhé půle rozhodně zlepšit.
Do hry se podíval Dolejš a kvalita hry se nám na stranách (na obou) zlepšila! Ofenzivnější pojetí krajních obránců dělalo soupeři problémy. Druhý poločas byl z naší strany festival zahozených šancí. Míče lítaly buď mimo brankovou konstrukci a nebo chyběl ke gólu doopravdy jen ten poslední krok. Několikrát jsme šli na brankáře ve dvojnásobné přesile, několikrát jsme se na něj řítili ze strany po brankové čáře, ale nic gólem neskončilo. Párkrát se Junior ocitl ve vyložené šanci i před naší brankou, ale jak bylo již napsáno, Smrčka stál vždy na správném místě a svoji chybu z první půle se snažil odčinit. Stopeři hráli dnes uvolněně, ale místy až příliš - Junior to  ale nepotrestal. Až jsme gólové prokletí prolomili v 73. minutě. Chybu gólmana Jeřábka potrestal samostatným nájezdem Havel a po hokejové kličce zvyšoval na 3:1 a vliv na naše kopačky klid. Více jsme si dovolovali a další šance zahazovali. Radost byla ale ze střeleckého apetitu celé útočné trojice, která se dnes zapsala do střelecké listiny. Těsně před koncem jsme uzavřeli skóre po akci na dva doteky. Přihrávku Řezníčka po lajně uklidil do branky se střeleckým instinktem Barták. V předposledním kole jsme porazili Junior 4:1.