Čížek: Trénuji už normálně naplno

Fanoušci mohli vidět Tomáše Čížka po 144 dnech opět na hřišti.

V souboji o první místo ve „vyšehradské“ skupině mohli fanoušci vidět po čtyřech měsících v akci také Tomáše Čížka. Právě zkušený matador byl vyzpovídán klubovým redaktorem po výhře nad Táborskem. O průběhu jeho přípravy po zranění a pohledu na zápas se dočtete níže.

Do ostrého zápasu jsi nastoupil naposledy 26. 8. proti Jablonci (výhra 2:0 v Ďolíčku). Jak se ti hrálo?
Bylo to pro mě příjemné zpestření po té dlouhé době. Cítil jsem se celkem dobře, navíc se nám podařilo zvítězit.

Bohemians Praha 1905 - FC MAS Táborsko 3:2 (1:2)
Vstup do zápasu se nám nepovedl. Co se stalo v úvodních pěti minutách, když jsme obdrželi dvě slepené branky?
Soupeř měl k dispozici dvě standardní situace a vyústily z toho dva góly. Přikládal bych to spíš k nekoncentrovanosti než k nějakému podcenění. Nepodstoupili jsme souboj ve vlastní šestnáctce, útočící hráči hlavičkovali sami, čisté gólové šance.

V posledních minutách zápasu jsi se jako správný útočník dostal do šance. Co chybělo?
Dostal jsem přihrávku pod sebe, byla trochu ve vzduchu, takže když míč dopadl na zem tak zrychlil a netrefil jsem ho ideálně.

Po zranění jsi nastoupil do plné tréninkové zátěže. Jaké to pro tebe bylo?
Trénoval jsem už po dovolené, takže jsem byl připraven docela dobře. Teď už celý trénink podstupuji normálně s naplno s týmem. Postupně to už jen přikrmujeme, zvyšujeme dávky, budeme v tom dále pokračovat a poté se vydáme na herní soustředění do Turecka.

V Turecku se utkáme se třemi soupeři (MTK Budapešť, Randers FC, Zenit Petrohrad). Bereš to jako možnost ukázat zase fanouškům co v tobě je?
To nevím, jestli úplně něco dokázat. Každopádně se cítím dobře, chci dál hrát, a to co nejdéle, o což se budu snažit.

Byl v kabině stanoven cíl v tomto ročníku Tipsport ligy?
Kdyby se nám to podařilo vyhrát, tak budeme spokojení. Pokud by se to nepovedlo, tak se nic nestane.