SK Slavia Praha
sobota 27. srpna 2016 11:45
pitálský - Kohoutek, Janovský, Hodouš, Broda - Lilling (69. Bína), Panc (53. Hýsek), Müller - Vaněk (47. Janoševič), Šimunič (57. Peterka), Bukovaz.
SK H. Měcholupy

Hodnocení trenéra Martina Lillinga: "Utkání se Slavií se neslo podle očekávaného a i chtěného scénáře. Sousedé z Vršovic měli územní převahu, hráli víc na míči a my jsme využívali každou možnost k rychlým brejkům. V prvním poločase si hosté vypracovali čtyři šance, které buď vychytal Špitálský, nebo nám v jednom případě pomohla branková konstrukce. Ani my jsme však nezaháleli a měli jednu tutovku, kterou neproměnil Lilling a pět, šest brejkových situací 2:1, 3:2, které kluci bohužel nedokázali dotáhnout ke kýženému gólu. Navíc jsme hrozili ze standardních situací, které velmi dobře zahrávaly Bukovaz s Lillingem. Po přestávce tlak Slávie sílil a nám v horkém počasí rychle docházely síly. Tady ale musím před kluky smeknout, protože utkání odehráli proti výbornému soupeři na hranici svých fyzických sil a přesto ještě ke konci druhého poločasu byli ochotni v dostatečném počtu hráčů chodit do brejkových situací a nechybělo mnoho, aby Müller těsně před koncem z jedné z nich překlopil stav v náš prospěch. Nicméně to by pro hosty opravdu nebylo spravedlivé, protože i ve druhém poločase si vypracovali několik šancí, které trestuhodně zahodily. Penaltový závěr už nehodnotím, protože dle mého názoru je to něčí výmysl, který ve fotbale nemá co dělat."