Mistrovská sezóna 1982/83 - V.díl

<b>Vídeňská chvála zelenobílých</b></br> S naprostou jistotou postoupili fotbalisté Bohemians Praha do druhého kola poháru UEFA. Jejich výkon v úterý večer na vídeňském stadiónu Jižní Město v odvetě proti celku Admira-Wacker nebyl sice nijak špičkový, ale odpovědný a bezpečně stačil k úspěchu.<br/> Vždyť dva body, které si československá klubová kopaná vítězstvím 2:1 na soupeřově hřišti připisuje do dlouhodobé tabulky evropských pohárových soutěži, jsou velmi cenné. Na jejich celkovém množství závisí, kolik mužstev mohou jednotlivé země vyslat do bojů právě v Poháru UEFA.

Mistrovská sezóna 1982/83 - V.díl

Škoda, že se hráči vídeňské Admiry, podobně jako před dvěma týdny v Praze, dopouštěli v osobních soubojích některých přehnaně tvrdých zákroků a že došlo ke zranění reprezentačního brankáře Zdeňka Hrušky, které by však nemělo být vážnějšího charakteru. Celek pražských Bohemians zasluhuje pochvalu za vystoupení plné fotbalové jistoty, přehledu i herní koncentrace doslova před hrstkou nejvěrnějších příznivců Admiry.

Střetnutí z tribuny pokorně sledoval i mnohonásobný československý reprezentant a bývalý hráč Bohemians Antonín Panenka, který nyní hájí barvy Rapidu Vídeň a v pěti zápasech podzimní části rakouské ligy nastřílel už čtyři branky. Panenka na adresu svého mateřského týmu řekl: „Současné výkony Bohemians pro mne nejsou žádným překvapením, protože mužstvo je věkově optimálně složeno a po fotbalové stránce umí téměř všechno. Takový kolektiv, který může spoléhat na perfektně organizovanou obranu a zároveň na bleskurychlý přechod do útoku, do něhož se prakticky neustále zapojují také oba krajní obránci, v současné době náš fotbal hodně potřebuje..."Jasný postup Bohemians

Admira/Wacker Vídeň - Bohemians 1:2

Jednobrankové zasloužené vítězství fotbalistů Bohemians Praha v odvetném střetnutí 1. kola Poháru UEFA nad Admirou/Wacker Vídeň i celkový poměr branek 7:1 z obou zápasů jasně hovoří o suverénním postupu vedoucího týmu československé ligy v této soutěži.

I když hráčům Bohemians stačil ve Vídni průměrný výkon, obě dosažené branky byly fotbalově pohledné a stály za to. První poločas připomínal spíše fotbalové šachy, hrálo se oboustranně opatrně a i dost nepřesně. Střed pole i mírná převaha v úvodní čtvrthodině patřily celku Admiry, která ve 13. minutě měla velkou šanci. Nejdříve Messlender trefil hlavou tyč a vzápětí Binder hlavičkoval do břevna. Celek Bohemians však odpověděl tím nejlepším způsobem a Zelenský v 16. minutě otevřel skóre. Fotbalisté Bohemians nadále kontrolovali hru, ovšem byl to celek Admiry, jemuž se podařilo vyrovnat. Rakouský reprezentační stoper Messlender z přímého kopu ze vzdálenosti 25 metrů vystřelil a vyražený míč Binder v 28. minutě poslal do sítě.

Po změně stran mužstvo Bohemians přesnou kombinační hrou i herním přehledem už dirigovalo vývoj zápasu ve svůj prospěch. Bylo aktivnější v osobních soubojích a optickou územní převahu vyjádřilo v 68. minutě dalším pěkným gólem. Vladimír Hruška odcentroval a Sloup poslal míč bez přípravy nekompromisně za záda rakouského brankáře. V závěru došlo ze strany Admiry k několika přehnaně tvrdým zákrokům i zbytečné nervozitě.

Na výhře Bohemians měli největší podíl ve středu pole Zelenský a v útoku Čermák s Vladimírem Hruškou, ale rovněž všichni ostatní zahráli spolehlivě.

Branky: 28. Binder – 16. Zelenský, 68. Sloup.
Rozhodčí: Kuti (Maďarsko).
ŽK: Binder.
Diváků: 2000.
Admira: Fleischmann - Treundl, Kuna, Messlender (46. Bronkhorst), Degeorgi - Knaller, Binder, Stöffelbauer, Kern - Krejcirik (60. Zsak), Igesund.
Bohemians: Z. Hruška (46. Borovička) - Jakubec, Prokeš, Bičovský, Ondra - Chaloupka,   Zelenský, Sloup - V. Hruška, Čermák, Levý (70. Mičinec).