Ze zasněženého Strahova tři body

Bohemians 1905 - Sigma Olomouc 2:0 (2:0)

Se zasněženým terénem strahovského hřiště si v úvodu zápasu poradili mnohem lépe "domácí" klokani. Usadili se na polovině Olomouce a po kombinaci na pravé straně mohl zakončovat Kaufman, ale netrefil ideálně. O pár minut později hlavičkoval po rohu Nikl nad. První branku přinesla 9. minuta, Škoda posunul Štohanzlovi, jehož střelu Lovásik vyrazil jen k volnému Kaufmanovi a pro něj nebylo zakončení do prakticky prázdné branky problém. Bohemka v dalších pěti minutách ještě ovládala hru, situaci dva na jednoho ale Škoda se Štohanzlem nevyřešili gólově. Olomouc hru vyrovnala a usdila se na polovině Bohemky, klokanům se otevíral prostor pro brejkové situace, ale neřešili je ideálně. Druhou branku přidala Bohemka ve 40. minutě, Štohanzl našel na malém vápně volného Škodu, který ale z malého vápna trefil jen gólmana. K vyraženému míči se dostal Štohanzl a prakticky z nulového úhlu z pravé strany tvrdou střelou propálil vše před sebou, 2:0.

Úvodní minuty druhého poločasu patřily hostující Sigmě. Nejnebezpečnější situaci před Sňozíkovou brankou nezakončil Ordoš. Bohemka postupně vyrovnala a opět měla několik slibných brejkových situací. Kaufman našel rozeběhnutého Škody, který šel z pravé strany sám na gólmana, ale tísněn obráncem nezakončil ideálně a trefil jen gólmana. Na druhé straně se ke střele ve vápně dostal Schulmeister a musel zasahovat Sňozík. Trenér Hoftych na převahu Olomouce v záloze reagoval střídáním Bálka za Lukáše. Další minuty příliš vzruchu nepřinesly a hra se odehrávala mezi velkými vápny. Čtvrthodinu před koncem musel odstoupit Štohanzl, podle prvních zpráv jde o zlomený nos. Poslední desetiminutovku zápasu oživily dalekonosné pokusy, na jedné straně Ordoše, na druhé Pávka. Bohemka si ve zbylých minutách vítězství 2:0 pohlídala a připsala si cenné tři body.