Bohemka si zasloužila víc než bod

Bohemians 1905 - FK Teplice 1:1 (0:1)

Trenér Hoftych udělal několik změn oproti poslednímu utkání v Budějovicích. V záloze se na pravý kraj vrátil Štohanzl a nalevo se postavil Róth. Do útoku poslal dvojici Škoda - Hartig. A především Lukáš Hartig potvrdil, že je po nucené pauze dobře připraven a plný chuti do fotbalu. Úvodní desetiminutovka patřila Bohemce, která se usadila na polovině Teplic. Převaha vyústila jen v řadu rohových kopů a zblokovaných střel. Teplice zahrozily poprvé z kopačky Doška a hned velmi nebezpečně, jeho střelu z otočky vyrazil Sňozík. Hra se vyrovnala a po půlhodině odehraného času nebezpečně zakončoval ve vápně volný Ljevakovič, z branky vyhlavičkovával Rychlík. Bohemka v následných minutách opět přitlačila a dostala se do tlaku, v době kdy na hřišti dominovali hráči v zeleno-bílém ale udeřili hosté. V závaru ve vápně se nepovedlo obraně Bohemky na několikrát odvrátit míč do bezpečí a volný Vondrášek mohl zakončit do odkryté branky. Bohemka nesložila zbraně a v samotném závěru poločasu trefil Škoda hlavou tyč, na dorážku ještě nedosáhl Hartig.

Hned v úvodu druhé půle zahrozili Severočeši, v dalších minutách bylo k vidění několik ostrých soubojů odměněných žlutými kartami. Tvrdší hru odnesl zraněním Michal Pávek a musel být vystřídán. Nahradil jej Vladimír Bálek, který se postavil na hrot a Škoda se přesunul do zálohy. Bohemka se ale dostávala jen k řadě centrů, které obrana zvládala odvracet. Ofenzívu Bohemky přišel posílit ještě Ibragimov. Bohemka se dočkala vyrovnání v 73. minutě, na pravé straně se uvolnil Kaufman a jeho střílený centr si srazil do branky Rosa. Bohemka držela díky aktivní hře a presinku Teplice na vlastní polovině, deset minut před koncem hlavičkoval osamocený Hartig těsně nad. Na druhé straně podobně zahrozil po rohu Klein. Bohemka měla závěr poločasu pod kontrolou a svou aktivní hrou se ve zbývajícíh minutách snažila rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Bohemka má po remíze 1:1 s Teplicemi bod, i když by si za odvedenou hru zasloužila určitě více.