Vršovické derby jasně pro Slavii

Slavia Praha - Bohemians 1905 3:0 (0:0)

Po více než deseti letech se vršovické derby vrátilo do slávistického Edenu a cestu na stadion si našlo více než třináct tisíc fanoušků, kteří se postarali o dobrou atmosféru zápasu. Od prvních minut zápasu to byla domácí Slavia, kdo útočil a tvořil hru. Bohemka se soustředila na defenzívu a prakticky v první půli neohrozila branku. Největší šanci první půle měl na kopačkách Janda, jeho pokus z úhlu kryl Sňozík. Jinak se Bohemce dařilo zastavovat útoky domácích. Druhý poločas opět začal náporem sešívaných a obrana Bohemky byla pod trvalým tlakem. Už to vypadalo, že se Klokani osmělují. Na Kaufmanův trestný kop si naběhl Nikl a Slavii musel podržet parádní robinzonádou Vaniak. O pár desítek vteřin později ale udeřil na druhé straně z přímého kopu Grajciar. Trestňák z velkého úhlu zapadl do vzdálenějšího růžku Sňozíkovy brány. To běžela 71. minuta a za několik minut bylo ještě hůře, další precizně provedený přímý kop Grajciara a Slavia vedla již 2:0. Skóre mohl zkorigovat Kaufman, ale sám před Vaniakem nedal. Špatnou čtvrthodinku pro Bohemku uzavřel třetím gólem Trapp přesnou hlavičkou k tyči. Vršovické derby v Edenu ovládla jasně a zaslouženě Slavia.