Rezerva podlehla Kunicím 1:3

Divácky zajímavý zápas s týmem z čela tabulky rozhodli hosté brankami po rohových kopech.

Proti silnému týmu FK Kunice, který bojuje o postup z divize, vyztužil trenér Hradecký defenzívu a na hrotu se od začátku bil osamocený Nešpor, kterého doplňovali krajní záložníci. Úvod zápasu patřil hostům, už v 9. minutě zazvonila tyč Havránkovy branky a o čtvrt hodiny později musel gólman Bohemky vytáhnout parádní zákrok a na pohotovou střelu Dvořáka, který z plného běhu mířil tvrdě pod břevno. Vedení se hosté ujali ve 25. minutě po rohovém kopu, na zadní tyči nechala obrana volného Švejdu, který hlavou poslal hosty do vedení, 0:1. Bohemka se nadechla k odporu po půlhodině hry, ve 32. minutě pěkně po levé straně prošel Bartek, jeho prudký centr srazila obrana Kunic na roh. O čtyři minuty později zahrávala rezerva Bohemky další roh a k hlavičce se do stal agilní Nešpor, jeho koníček se ale odrazil od země půl metru nad branku. Hned za minutu z levé straně pěkně střílel Dian a gólman se za jeho střelou na zadní tyč jen marně natahoval, ale bohužel se střela jen těsně nevešla mezi tři tyče. Další zajímavý moment přišel ve 39. minutě, gólmanovi hostí Krchovi vypadl centr z rukavic, ale Hauerovi chyběl krok k zakončení.

Druhý poločas začal podobně jako první, hosté s natlačili na polovinu Bohemky a vynutili si několik standardních situací. V 51. minutě se opět po rohu prosadil Havlíček. Rohový kop se dostal po zemi až k volnému hráči Kunic na hranici malého vápna a nikým netísněn mohl z otočky zakončit, 0:2. Prakticky okamžitě mohl odpovědět Dian, jeho přímý kop z 25 metrů orazítkoval břevno. Hodinu hru orámovala ještě šance hostujícího Brabce, kterou obránci zblokovali. S přibývajícím časem přebrala rezerva Bohemky iniciativu a v 70. minutě po rychlém přenesení hry Dianem centroval do vápna Květoň, jeho přihrávku jasně zasáhl rukou proti míči bránící hráč, ale píšťalka sudího Vrzala zůstala němá. O pět minut později rychle rozhrál Havránek na unikajícího Květoně, který svůj dlouhý sprint zakončil zblokovanou střelou. Po rozehrání rohového kopu zůstal na zemi ve vápně ležet stažený Gröbl a sudí Vrzal tentokrát penaltu odpískal. S nařízeným pokutovým kopem si zkušeně poradil Michal Dian a vykřesal naději pro Bohemku, 1:2. Ovšem již o minutu později byl rozdíl opět dvoubrankový, centr do vápna si nešťastně srazil do vlastní branky Hauer, 1:3. Skóre se již ve zbývajících minutách nezměnilo. Rezerva Bohemky sehrála s týmem z čela divizní tabulky vyrovnaný zápas, který musel diváky zaujmout. Tým trenéra Hradeckého srazilo opakované zaváhání při bránění rohových kopů a ve finále i nešťastná vlastní branka.