První ligovou trefou zařídil Bálek bod z Liberce

Slovan Liberec - Bohemians 1905 1:1 (0:0)

Zranění nedovolilo nastoupit Niklovi a Štohanzlovi. Trenér Hoftych dal pro zápas v Liberci důvěru stoperské dvojici Lukáš - Cseh. Do zálohy nastoupil na pravý kraj v základní sestavě Moravec a ve sředu si defenzivní úkoly opět plnil Cissé. První minuty utkání patřily Bohemce, v šancích byli Róth a Bálek. Domácí Slovan odpověděl v následujících minutách. Nezmar se uvolnil přes Lukáše a našel přesně hlavu Bosančiče, který naštěstí trefil tyč. Další šanci domácích neproměnil Kerič. Více vzruchu přinesly závěrečné minuty poločasu. Bálek zakončoval ve 37. minutě z pravé strany, jeho pokus vytěsnil gólman Hauzr. Prakticky z protiútoku rozebral Slovan obranu Bohemky, Vulinovi na poslední chvíli ukopl do bezpečí Cseh. Poslední gólovku poločasu měl opět Bálek, který využil kiks domácí obrany, ale zblízka trefil jen vyběhnuvšího gólmana.

Klokani jako by byli první minuty druhého poločasu ještě v kabině. Hřiště patřilo domácímu Slovanu a obránci museli odvracet jasný gól na brankové čáře hned v první minutě druhé půle. V 54. minutě přibyly na čele trenéra Hoftycha vrásky. Nuceně musel střídat Škoda, kterému vložil soupeř nohu do střely, faul se nepískal. Na hřiště přišel ostřílený Slezák. V té době už Bohemka vyrovnala hru a otupila úvodní tlak soupeře. Po sérii rohů se v 58. minutě prosadil hlavou Bálek a otevřel skóre utkání. Pro útočníka Bohemky to byla první ligová branka kariéry. Slovan v dalších minutách uzavřel Bohemku na vlastní polovině a obrana vydržela tlak jen do 77. minuty, kdy se prosadil Kelič, 1:1. Záverečná čtvrthodinka zápasu přinesla v nastaveném čase ještě nebezpečný závar ve vápně Bohemky, po kterém míč těsně minul branku. Bohemka se s Libercem rozešla smírně 1:1 stejně jako při posledním pohárovém utkání v Liberci.