U17 vyhrála se Slavií

Klokani se po brankách Hniličky a Lukáše radují z vítězství nad největším rivalem.

Sešívání zahrozili hned ve 3. minutě, ale míč naštěstí nemířil mezi tyče. Hosté dobře kombinovali a častěji drželi míč na svých kopačkách. Velké problémy nám dělal vysunutý presink Slavie, díky čemuž jsme měli velké problémy s rozehrávkou. Jenže podobný způsob hry vyznávali i Klokani, a tak když si ve 21. minutě stoper hostů začal hrát s míčem na rohu vápna, Kuba Horký jej odstavil a naservíroval míč na malé vápno nabíhajícímu Hniličkovi, který s přehledem proměnil. Radost nám netrvala dlouho, když po šesti minutách jsme inkasovali po centru z pravé strany. Pak hosté svojí herní převahu využili k několika nebezpečným střelám, ale Dočekal byl vždy na místě. Krátce před poločasem jsme však červenobílé opět potrestali. Při presinku výborně zapracovala dvojice Horký - Hanek, druhý jmenovaný rychle vysunul Lukáše, který se uvolnil na vápně a technickou střelou pod břevno rozvlnil síť. Do kabin se tak šlo za nejtěsnějšího vedení Klokanů.

Ve druhém poločase hosté vystupňovali svůj tlak, ale vyložené šance ze strany Slavie nepřicházely, Klokani se snažili hrozit z brejkových situací. Převaha Slavie sebou rezultovala řadu střeleckých pokusů a standardních situací, ale se vším si pozorná obrana Bohemians poradila. Hráči v zelenobílých dresech navíc neutuchající bojovností do mnoha vyložených šancí hosty nepustili. A když se už se do nich Slávisté dostali, byli na štíru s koncovkou. Velmi jistým dojmem v brance působil Dočekal, který vyřešil řadu ošemetných situací. V závěru podklouzl při rozehrávce jinak výborný Pechr, ale ani tato situace neskočila šancí Slavie, kdy do přihrávky skočila hned trojice Klokanů. Bohemka zvítězila ve vršovickém derby se Slavií 2:1.