U13 vítězí v Rokycanech

Klokani mají za sebou vítězný vstup do jarní části české ligy mladších žáků.

K prvnímu mistrovskému utkání v novém roce cestovalo mužstvo na půdu Rokycan. Utkání se hrálo za krásného a příjemného počasí na nové umělé trávě, která ale rozměrově odpovídá minimálním požadavkům ČAFR. Na obou hřištích byl od úvodních minut k vidění stejný obrázek, a to dobývání rokycanské hráze. Domácí čekali na naše chyby, po kterých se snažili vyrážet do brejkových situací. Nám se sice dařily rychlé přechody, ovšem řešení finálové fáze bylo v úvodní čtvrthodině nepřesné. Vše se podařilo změnit v 17. minutě, která byla ve znamení prolomení hráze Rokycan. Poté se dostali kluci do psychické pohody a trpělivě kombinovali a přidávali další branky. Soupeř se v prvním poločase gólově prosadil z brejku, když obránci pozdě dostoupili domácího útočníka, který dostal více volnosti a svou šanci proměnil. První poločas skončil shodně na obou hřištích 1:5 v celkovém součtu 2:10 ve prospěch Bohemians. Druhý poločas byl ovšem podobný tomu prvnímu pouze 20 minut, pak tempo a naše hra opadla. Celkový dojem z utkání je dobrý, ale při vší úctě k soupeři dnes byla povinnost předvést kvalitní výkon a zvítězit. Důležitá utkání na jaře teprve přijdou a my věříme, že se budeme dále zlepšovat a podaří se nám navázat na poslední dva výkony z přípravy. Vše budeme muset potvrdit ve středeční předehrávce proti Motorletu, kde bude potřeba přidat na důrazu a zkvalitnit některá řešení gólových příležitostí.

FC Rokycany - Bohemians 1905 3:18

Branky: 5x Hlinák, 3x Malý, 3x Fiala, 2x Ješko, 2x Herman, Riegger, Farkaš, Letuan Anh

Sestava A: Fiala, Lukeš, Šimeček, Boubín, Farkaš, Hisem, Ješko, Hlinák

Sestava B: Smrčka, Malý, Šebek, Plandor, Letuan Anh, Herman, Kovář, Kopecký, Riegger