U17 otočila utkání v Novém Bydžově

Z týmu sálala obrovská touha po vítězství.<br> </br>

Od začátku se hrálo za silného větru, postupně se přidal déšť a mezi 10. a 20. minutou silné krupobití. Hned ve 4. minutě se po rohu Trnky ocitl v šanci Lukáš, ale neproměnil. Klokani často drželi míč a snažili se prokombinovat domácí obranou. Ale to neznamenalo, že by hráči Bydžova byli pasivní - snažili se využít každé příležitosti ke zteči naší branky. Tak jako ve 14. minutě, ale Kondelík střelu z vápna zlikvidoval. V 17. minutě začal rychlý brejk u Lipana a na jeho konci mířil v dobré pozici vedle Bláha. O minutu později to zkoušel technickou střelou Svozil, ale míč mezi tyče nenasměroval. Bydžov kontroval vzápětí střelou z úhlu, kterou chytil dobře postavený Kondelík. Na druhé straně našla kolmice Kostky Lukáše, ten snadno obešel domácího obránce, ale vylámal si zuby na brankáři. Ve 22. minutě skončila nebezpečná střela Bydžova nad. Další šanci měli domácí po trestném kopu, kdy Kondelíka musel zastoupit na brankové čáře Rothe. Ve 30. minutě zahrával rohový kop Trnka a po následném závaru se ocitl v šanci Lukáš, úspěšný však opět nebyl. Těsně před koncem poločasu špatně přebral při rozehrávce míč Rothe, domácí útočník mu jej vypíchl a náš kapitán zatáhl za záchrannou brzdu. Nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop a žlutá karta. Míč si postavil Labík, Kondelík nepříliš umístěnou střelu vyrazil, ale pouze k nohám dobíhajícího střelce, který už neměl problém své zaváhání napravit. Minutu před koncem poločasu střílel po centru Doupovce Lukáš, jeho střela mířila nad branku, silný vítr ji však srazil dolů a brankář Bydžova měl co dělat, aby míč vyrazil. Klokani měli převahu, ale přetavit v gólové vyjádření ji nedokázali.

Do druhého poločasu nastoupil místo Kasíka Artemuk a začaly velké manévry zelenobílých. Na hřišti jsme rozpoutali peklo a přikovali hráče Bydžova na jejich polovinu. Hned ve 43. minutě spálil obrovskou šanci Kostka, kdy selhal metr před brankovou čárou. O čtyři minuty později už ale přišlo vyrovnání. Trnkův trestný kop vrátil hlavou před branku Rothe a Artemuk poslal hlavou míč do sítě. Hned za minutu po kombinaci Trnky s Bláhou měl loženku Lukáš, ale ani tentokrát na gólmana nevyzrál. Téměř vzápětí předvedlo povedenou akci duo Kostka - Bláha, ale prvně jmenovaný samostatný nájezd neproměnil. V 52. minutě našel Trnkův roh volného Lukáše, který mířil hlavou vedle. Náš tlak byl drtivý, domácí nedokázali míč dostat za půlící čáru a my se rychlou kombinací dostávali do dalších šancí. V 57. minutě trefil Artemuk v samostatném úniku pouze gólmana. Poté si pohrál s obranou Bláha, ale brankář domácích vytáhl parádním zákrokem na roh. Po něm hlavičkoval těsně nad Hořák. Výlet domácího gólmana pak mohl potrestat Artemuk, mířil však vedle tyče. V 64. minutě se zčistajasna objevili domácí u našeho vápna, zákrok Rotheho posoudil rozhodčí jako faul a domácí kapitán Haken propálil zeď i Kondelíka - 2:1. Lavička Klokanů okamžitě reagovala. Připravené střídání bylo změněno, ze hřiště odešel stoper Svozil a zelenobílí začali hrát pouze na tři obránce. Na hřiště přišel Miky Tikhonov, který hned za tři minuty zakombinoval s Artemukem, přiťukl míč Lukášovi a ten střelou přesně k tyči vyrovnal. V 70. minutě střílí právě autor druhé branky nad. Za další minutu centroval Trnka, Kostka v dobré pozici promáchl a neujala se ani dorážka Hořáka. V 74. minutě šel sám na gólmana Artemuk, ale neproměnil. Za minutu Artemuk našel mezi obránci Tikhonova, ten vyhrál souboj s gólmanem a doklepl míč do sítě. Branka na 3:2 odstartovala zelenobílou lavinu euforie. Za další minutu mohl definitivně rozhodnout Trnka, ale mířil vedle, stejně jako Tikhonov po rohovém kopu. V 80. minutě přišel do vápna míč od Artemuka, Tikhonov opět vyhrál souboj s gólmanem a dal razítko pod výhru Klokanů. Klokany hnala při velmi povedeném a fotbalovém výkonu po celý zápas obrovská vůle za vítězstvím, která se jen tak nevidí. Navíc o správnosti charakteru týmu svědčí i taková maličkost, jakou byla oslava vítězné branky na 3:2, kdy se všech 11 hráčů na hřišti, tedy včetně brankáře Kondelíka, přiběhlo spontánně podělit o gólovou radost s realizačním týmem a náhradníky až k hostující lavičce.