U17 prohrála v Hradci, i když byla lepší než soupeř

Klokani doplatili na neproměněné šance a tentokrát i velmi nejistého brankáře Kondelíka.

V Hradci nás přivítalo tropické počasí a hrací plocha v naprosto dezolátním stavu. Od začátku se hrálo ve slušném tempu, obě mužstva byla aktivní, ale šancí minimum. V 11. minutě minul míč Hnilička, následoval nebezpečný centr, který naštěstí proletěl vápnem, aniž by ho některý domácí hráč trefil. Naše nadějně rozehrané akce končily většinou špatnou finální přihrávkou. Domácí se ujali vedení ve 23. minutě, když na levé straně předvedli pohlednou akci, na jejímž konci byla dělovka z vápna. V 28. minutě centroval Hnilička, našel Hanka, ale ten hlavičkoval v záklonu slabě mimo. O pět minut později se objevil v obrovské šanci Lukáš, jeho střela však o centimetry minula tyč. Hradec kontroval po centru z pravé strany, kdy neobsazený hráč hlavičkoval těsně mimo. Přesto byla větší aktivita stále na kopačkách hráčů z Vršovic. Naděje však zmrazila situace z konce prvního poločasu. Ve 37. minutě fauloval na půlící čáře Kostka. Následoval trestný kop, na který hloupě nezareagoval brankář Kondelík, a míč skončil rovnou v síti…

Druhé dějství začalo střelou Hanka, bohužel mířila mimo. Pak podnikl rychlý protiútok Hradec, a Kondelík musel vyrazit míč na roh. Klokani získali převahu a snažili se vstřelit kontaktní branku. Hradec vyčkával a snažil se o brejky. V 52. minutě nadějnou střelu Bláhy zablokovala domácí obrana. Pak hlavičkoval nebezpečně po rohu Habruna Hořák, ale míč mířil těsně mimo branku. Po dalším rohu střílel z otočky Horký, ztroskotal však na hradeckém gólmanovi. V 59. minutě putoval míč po ose Kostka - Trnka - Artemuk, ale posledně jmenovaný sám před brankářem neuspěl. Za chvíli se právě Artemuk prohnal domácí obranou, jenže ta na poslední chvíli odvrátila roh. Následně se ve velké příležitosti objevil Bláha, ale ani on neuspěl. Poté našel centr Doupovce ve vápně opět samotného Bláhu, který ale míč nedokázal ideálně zpracovat. Klokani, kteří na téměř celý poločas zamkli hradecké Votroky na vlastní polovině, nedokázali z velké převahy vytěžit ani jednu branku, i když utkání dohrávali na 4 útočníky. V závěru se už do šancí dostal pouze Hradec. Nejprve po rohu trefil břevno, aby minutu před koncem vstřelil po akci do otevřené obrany pojišťující gól. Paradoxem zápasu je, že Klokani sehráli jedno z vůbec nejlepších utkání v sezoně, svého soupeře přehráli, a přesto utrpěli porážku 0:3.