U16 šťastně vyhrála v Liberci

Klokany několikrát podržel brankář Koudelka a o výhře rozhodla trefa Vacíka v poslední minutě.

Úvod se nesl v klidném duchu až do 9. minuty, kdy fauloval ve vápně Valeš. Následný pokutový kop chytil Švejkovskému vynikajícím zákrokem Koudelka. Domácí nás pak přitlačili, ale dvě nebezpečné situace po standardkách jsme ustáli. Ve 21. minutě poslal míč do vápna Věchtík,  domácí brankář si jej srazil do branky a vedli jsme 1:0. Zvýšit mohl záhy Pejša, ale netrefil odkrytou branku. Pak se sám před brankářem ocitl Věchtík, jenže zakončení se mu vůbec nepovedlo. A vzápětí přišel trest, když nám ve středu pole propadl míč a Bartošova střela znamenala vyrovnání. V těchto chvílích jsme hráli velmi špatně, čehož však domácí nedokázali využít. A tak mohl na druhé straně udeřit Pejša, který však přehodil gólmana i branku. Absolutně nám v první půli chyběl pohyb, důraz a větší zaujetí pro hru.

Hned v úvodu druhého dějství protáhl střelou z vápna domácí útočník Koudelku. Na druhé straně se vynořil v šanci Klouček, ale netrefil branku. Liberec začal využívat našeho pasivního přístupu a několikrát se musel vyznamenat výborný Koudelka. V 52. minutě vykopl nohou samostatný nájezd, pak zlikvidoval další střelu z hranice pokutového území a vzápětí uspěl po chybě Hlavici proti osamocenému útočníkovi Liberce. Následovala ještě dorážka, kterou vykopl na brankové čáře Hlavica. Liberec byl dál aktivnější, ale s přibývajícím časem se jeho hráči nechali strhnout vývojem a otevírali okénka v obraně. Toho začali klokani využívat. V 74. minutě pálil zpoza vápna Vacík jen do brankáře. Rozhodnutí přinesla poslední minuta, kdy se vynořil před gólmanem Vacík, udělal mu kličku a uklidil míč do sítě. Klokani si tak připsali šťastné vítězství po nepřesvědčivém výkonu.