Bitvu generací rozhodl Nerad!

V souboji porazil teplickou legendu Pavla Verbíře, zároveň vyhrál dvě disciplíny.

Bitvu generací rozhodl Nerad!

Je současná fotbalová generace lepší než ta z doby minulé? Věčná otázka většiny fanoušků je dnes zodpovězena. V souboji generací, který připravila Ligová fotbalová asociace, se proti sobě postavily dva týmy. Současné hvězdy ligy v čele s Váchou, Harbou a Neradem, proti bývalým ikonám Vízkovi, Němcovi a Verbířovi.

Deset střel na břevno, centry na koše a slalom s míčem. To byly disciplíny, které rozhodly. A celkový výsledek?

Poslední souboj mezi Petrem Neradem z Bohemians Praha 1905 a teplickou ikonou Pavlem Verbířem vyzněl těsně pro záložníka Klokanů. Znamená to tak triumf týmu mladší generace.

Mám radost, že se mi podařilo porazit takového hráče, jakým je Pavel Verbíř. On byl ve své době jednou z největších postav Gambrinus ligy. Nebylo to jednoduché, ale zabojoval jsem. Zároveň jsme vyhráli i jako tým mladé generace, což byla povinnost,“ usmíval se Petr Nerad.

Celá bitva se odehrála v kryté hale ve Zbuzanech u Prahy. Celý den se dva týmy a tři dvojice přetahovaly o vítězství. Nakonec rozhodlo až klání poslední dvojice. „Sice jsme odešli poražení, ale rozhodně se nemáme za co stydět. Bylo zajímavé porovnat se s klukama, kteří dnes hrají ligu. A zas tak špatně jsme na tom v technických disciplínách nebyli. Pořád to máme v noze,“ uznal Pavel Verbíř.

Souboje Váchy a Vízka i Harby a Němce byly remízové. Rozhodla tedy až poslední dvojice a konkrétně Petr Nerad. „Máme radost, že jsme to uhráli. Byla to sice taková sranda, ale rozhodně jsme chtěli vyhrát,“ svěřil se sparťanský záložník Lukáš Vácha.

Ty kluky jsme potrápili. To bylo vidět na první pohled, ale musím jim poblahopřát, že vyhráli. Třeba to příště bude jinak,“ dodal symbol pražské Dukly Ladislav Vízek.

Líbilo se mi, že byly zvoleny právě technické disciplíny. Nebyl kladen důraz na fyzickou připravenost či rychlost. Naopak. Bylo to o technice a šikovnosti. To vyhovovalo všem věkovým kategoriím. Konfrontace mezi současnými a bývalými hráči byla rozhodně zajímavá,“ řekl Josef Němec, který prošel Plzní, Spartou, Duklou či Příbramí.

Při porovnání výsledků jednotlivých disciplín zároveň můžeme prozradit, že záložník Bohemky Petr Nerad ovládl dvě ze tří disciplín a ve střelbě na koše obsadil ze šesti soutěžící třetí místo. Proto gratulujeme a děkujeme za kvalitní reprezentaci klubu!

Slalom
1. Petr Nerad - 14,38 s
2. Lukáš Vácha - 14,60 s
3. Josef Němec - 14,85 s
4. Haris Harba - 15,48 s
5. Ladislav Vízek a Pavel Verbíř - 15,96 s

Břevínka
1. Petr Nerad a Pavel Verbíř - 3
2. Haris Harba a Josef Němec - 2
3. Lukáš Vácha a Ladislav Vízek - 1

Střelba na koše
1. Ladislav Vízek - 7
2. Haris Harba - 6
3. Petr Nerad - 4
4. Pavel Verbíř - 3
5. Josef Němec a Lukáš Vácha - 0