Výsledkový servis z 1. - 5. října

Virtuální Ďolíček přináší výsledky a hodnocení dorosteneckých zápasů.

Výsledkový servis z 1. - 5. října

Dnešní članek vám přináší poohlédnutí hned za pěti zápasy. V týdnu čekala mladší kategorie totiž dohrávka, ve středu na Loko Vršovice dorazily Pardubice. A výsledky byly vyrovnané, U17 o branku vyhrála, o rok mladší kluci o branku prohráli.

Víkend poté nebyl pro dorostence úplně ideální. Nejstarší hráči vyrazili již ve čtvrtek odpoledne směrem na Opavu, kde je čekal v pátek zápas 9. kola. Ten skončil nerozhodně 3:3. Mladší dorostence čekala střetnutí se silnou Spartou, jedni remizovali a prohráli až na penalty. Druzí prohráli o gól.

V tomto týdnu bude kategorie U19 dohrávat zápas 6. kola, které se odložilo kvůli špatnému počasí. Na programu je vršovické derby! Začíná se již v 11 hodin.

U19
SFC Opava - Bohemians Praha 1905 3:3 (2:2)
Branky Bohemians: 24., 49. Kostka, 16. Fotr.
Bohemians Praha 1905: Bartůněk - Vacík, Brak, Kalaš (46. Hořák), Káš - Blecha, Bláha, Kostka - Fotr (78. Kubec), Grohmann, Věchtík.
Trenér Michal Zach: "Vedení se ujali domácí z penalty nařízené za nastřelenou ruku. Postupně jsme se dostávali kombinační hrou do dobrých brankových situací a výsledek zaslouženě otočili. Domácí vyrovnali po rohovém kopu, ale hned zkraje druhé půle jsme šli opět do vedení. Poté jsme měli několik dalších šancí zápas definitivně rozhodnout, bohužel se to nepodařilo. A tak přišel trest a domácí z rohového kopu vyrovnali. V poslední minutě běžel Kubec sám na domácího brankaře, ale neproměnil."

U17
Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 1:0 (0:0)
Branky: 60. Hanzl (Fric).
Bohemians Praha 1905: Gruncl (41. Zýta) - Růžička, Václavík (63. Zbur), Hanzl, Panýrek (63. Tomaides) - Fric, Krištof (74. Hašek), Begič (68. Buneš) - Pilát (55. Kubelka), Vaníček, Nátr (55. Melíšek).
FK Pardubice: Bartaloš  - Jirka, Lněnička, Spěvák, Černohorský, Mužík, Panchártek, Březina, Müller, Novák, Nikodém. Na střídání: Jantovský, Zelinka, Nguyen, Barbarič, Šmíd.
Trenér Ludovit Szekeres: "Vítěznou středeční dohrávku odehrál náš tým proti "perníkářům" z Pardubic. Soupeře jsme přehrávali ve všech činnostech, nejvíce pak v individuální technice a herní kreativitě včetně kombinací. Výrazná herní i pohybová převaha, hlavně v prvním poločase, nám přinesla neskutečné množství výrazných brankových situací, které jsme však až trestuhodně zahazovali (například dvakrát Pilát, Vaníček, dvakrát Fric, či Krištof), nebo rozezvučovali brankovou konstrukci, celkem dvakrát. Fotbalová spravedlnost dnes nebyla slepá, neboť při již vyrovnané hře zaznamenal po centru Frice jedinou branku utkání Hanzl. Za úspěch našich barev již potřetí v řadě patří všem hráčům poděkování!"

U17
Bohemians Praha 1905 - AC Sparta Praha 1:1 (0:1), pen. 4:5
Branky: 78. Chaluš (Melíšek) - 11. Turyna.
ŽK: Vaníček, Hanzl (oba Bohemians).
Bohemians Praha 1905: Procházka - Nátr, Tomaides (75. Panýrek), Václavík, Chaluš - Zbur (41. Kubelka), Fric, Buneš (56. Hanzl) - Krištof (67. Melíšek), Hašek (41. Pilát), Vaníček.
AC Sparta Praha: Kouba - Filip, Babovák, Nezbeda, Mareček, Havelka, Novotný, Köstl, Balvín, Plachý, Turyna. Na střídání: Tvaroh, Palečko, Šandera, Kubišta, Kotek.
Trenér Ludovit Szekeres: "I v naší kategorii má pražské derby svůj náboj. Sparta se prezentovala snahou o dynamiku hry i vysoký presink, což nám dělalo potíže po celou dobu utkání. Celý první poločas měli ve své režii, úvodní branku vstřelil Turyna. Další možnosti zlikvidoval gólman Procházka, zvonilo i břevno. Naši hráči nechytili herní rytmus, ovšem soupeři nic nedarovali. Druhá část utkání přinesla vyrovnanější hru, po nebezpečné situaci opět ale zvonilo naše břevno. V některých momentech jsme kombinací dokázali soupeře přehrát, ale jenom ve středu hřiště. Nejlépe jsme sehráli poslední čtvrthodinu, kdy jsme i ohrožovali soupeřovu branku. Dobrou kombinaci Vaníčka s Melíškem na samé hranici pokutového území nedovoleně zastavil hráč soupeře. Přímy kop perfektně zvládl Chaluš a poslal mužstva do penalt. Tam jsme již "tradičně" neuspěli. Objektivně ale konstatujeme, že soupeř dnes vyhrál po zásluze. Snaha našich hráčů nám vynesla bodový zisk, za přístup a víru zaslouží pochvalu."

U16
Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 1:2 (1:1)
Branka Bohemians: 10. Vrána (Fiala).
Bohemians Praha 1905: Fiala - Bára (61. Stojanovski), Nechvátal, Malý, Macháč (47. Jaroš) - Letuan (51. Pouzar), Hlinák, Vrána - Kopecký, Zita (47. Richter), Farkaš (78. Šebek).
Trenér Daniel Korda: "Ve středeční dohrávce jsme se ujali vedení po samostatné akci Vrány, avšak hosté po rohovém kopu vzápětí vyrovnali. Přesto jsme byli aktivnější, ale další příležitosti jsme již neproměnili. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a po individuální akci ve středu hřiště se ujali vedení. Přes naši zvýšenou aktivitu jsme již nedokázali naše další akce dotáhnout, a tak jsme v dobrém utkání těsně prohráli."

U16
Bohemians Praha 1905 - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)
ŽK: Farkaš, Hlinák.
Bohemians Praha 1905: Fiala - Bára (67. Zita), Nechvátal, Malý, Farkaš - Letuan, Hlinák, Vrána (71. Richter) - Stojanovski (51. Jaroš), Kopecký, Pouzar (60. Pollák).
Trenér Daniel Korda: "Ve vyrovnaném utkání rozhodla Sparta brankou z rohového kopu ve druhém poločase. Hra byla ve středu pole vyrovnaná, a přestože hosté byli ve finální fázi nebezpečnější, byl stav zápasu v poločase nerozhodný. Po vedoucí brance Sparty jsme si dokázali vytvořit dvě příležitosti, ale výsledkem bylo jen břevno, které nastřelil Jaroš. Výsledkem byla opět těsná porážka po dobrém výkonu."