Zlámal: Jistotu záchrany nemáme

Deštivé utkání v Brně popisuje Zdeněk Zlámal.

O utkání, terénu a situaci v tabulce mluví Zdeněk Zlámal. Jeho odpovědi najdete v rozhovoru pro Virtuální Ďolíček.

Zdeňku, jaký to byl zápas?
Pro nás to je smolné. Vytvořili jsme si spoustu šancí, které jsme měli proměnit. I Brno hrozilo ze svých šancí, ale určitě nemělo vyhrát. Dostali jsme ze dvou standardních situací stejné góly.

Předvedl jsi několik zákroků. Jaký ohrožoval branku nejvíce?
FC Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:1)
V tomhle terénu to bylo složité. Pro gólmana jsou takové podmínky nepříjemné. Nejtěžší asi bylo, když jsem v prvním poločase vyrazil střelu Řezníčka.

Mohl terén ovlivnit naši hru?
My hrajeme kombinačně. Bylo to pro oba týmy stejné. Na kvalitu hřiště se nemůžeme vymlouvat.

Vnímal tým nějak, že za Brno nenastoupí Pavel Zavadil?
Pavel je jejich vůdcem. Tvořil tam celou hru a je srdcem týmu. Teď je zraněný a to nám bylo jedno, protože Brno tam má další kvalitní hráče, což potvrdili.

Co se stalo při obdržených gólech? Kde jsme udělali chybu?
Musím se podívat na video. Byly to dvě dobře kopnuté standardní situace na první tyč. První byl vlastní a druhý dal Škoda. Zahráli to dobře.

Brzy jsme vedli. Nevypadli jsme z koncentrace?
Ta branka nám měla pomoci. Dostali jsme ale po chvíli na 1:1. Měli jsme do poločasu vedení udržet, to se nestalo a prohráli jsme.

Nebáli jste se odložení zápasu? Nezastrašilo vás počasí, které v Brně panovalo?
Strach jsme z toho neměli. Hřiště bylo těžké, ale pořád se hrálo v regulérních podmínkách.

Připravoval ses nějak speciálně na Jakuba Řezníčka?
Díval jsem se na video, jak se chová v souboji jeden na jednoho, jak střílí. Nakonec nám branku nedal.

Jak vnímáte v kabině situaci v tabulce?
Jistotu záchrany nemáme. Hrajeme dobře, máme kvantum šancí, ale nevyhráváme. Nezískáváme ani body. Lepší by bylo, kdybychom hráli hůř a body nám přibývaly.