Bohemians podávají oficiální protest

Klub si po utkání se Zlínem stěžuje na rozhodčího Ondřeje Pechance.

Dva dny po odehraném domácím utkání se Zlínem podává klub Bohemians Praha 1905 oficiální protest KR FAČR proti řízení utkání rozhodčím Ondřejem Pechancem. Klub je názoru, že ve dvou případech měl hlavní rozhodčí nařídit pokutové kopy ve prospěch našeho celku.

V přiloženém videu si můžete prohlédnout, které situace v oficiálním protestu popisujeme. V prvním případě se jedná o střet Milana Švengera s Dominikem Maškem za stavu 0:1. Druhá situace byla v závěru utkání stále při jednobrankovém náskoku soupeře, kdy byl ve vápně faulován Tomáš Berger.

Oficiální znění protestu:

Dle Procesního řádu FAČR §30, bod 2. d) pochybení rozhodčích - klub Bohemians Praha 1905 podává protest proti řízení utkání 25. kola ePojištění.cz ligy mezi Bohemians Praha 1905 a FC Fastav Zlín rozhodčím Ondřejem Pechancem. Protestujeme proti dvěma rozhodnutím hlavního rozhodčího Ondřeje Pechance, v obou případech se domníváme, že měl být nařízen pokutový kop.

1. 55. minuta – zákrok brankaře hostů Milana Švengera na Dominika Maška na hranici malého pokutového území. Brankař Švenger nedovoleným způsobem podrazil hráče domácích Dominika Maška.

2. 90. + 2. minuta – hráč hostů Josef Hnaníček nedovoleným způsobem (stažení hráče oběma rukama) fauloval hráče domácích Tomáše Bergera.

Protest podáváme zejména z toho důvodu, že v obou případech byl rozhodčí Pechanec blízko přestupků a oba nedovolené zákroky musel dobře vidět. Delegát FAČR obdržel po utkání od klubu Bohemians Praha 1905 záznam utkání na DVD.

Návrh rozhodnutí o protestu: ponecháváme plně v kompetenci KR FAČR.