Výsledkový servis z 22. - 27. 5.

Přinášíme souhrn odehraných  zápasů mládeže.

U19
SK Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 8:1 (4:0)

Branky: 13. Zifčák, 23. Matoušek, 32. Zifčák, 39. David, 56. Zifčák, 58. Zlatohlávek, 76. Baďura, 88. Zmrzlý - 48. Peričevič.
Bohemians Praha 1905: Fiala - Jaroš M. (62. Abrham), Straka (75. Malý), Vala P., Osmančík - Farkaš, Matoušek, Duong - Vala D. (84. Slepička), Vetešník, Peričevič.

Hodnocení trenéra Jakuba Haranta: "Jak výsledek napovídá, soupeř byl dnes výrazně nad naše síly. Vinou zbytečných individuálních chyb skóre narostlo až do ostudného stavu."

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branka:
55. Mader.
ŽK: Krunert, Le Tuan (oba Bohemians)
ČK: 80. Krunert (Bohemians)
Bohemians Praha 1905: Roub - Vala D. (62. Osmančík), Abrham, Vala P., Matoušek - Farkaš (74. Straka), Gregor O., Krunert - Peričevič (70. Douděra), Duong, Le Tuan.

Hodnocení trenéra Jakuba Haranta: "První poločas se hrál vyrovnaný zápas, kdy na míči byli častěji domácí a hrozili zejména z míčů za naší obranu. I my jsme se několikrát propracovali k nebezpečným situacím před brankou Karviné, bohužel proměnit se nepodařilo žádnou z nich. Druhou půli jsme již v držení míče dominovali a snažili se překonat domácí obranu. Inkasovaný gól ze standartky po souhře předešlých situací byl opravdu hodně nešťastný. Závěrečný tlak vedl k jediné velké šanci Duonga - zůstala nevyužita, a tak jsme prohráli 0:1."

U18
Bohemians Praha 1905 - AC Sparta Praha 2:1 (2:0)
Branky:
5. Beran, 34. Douděra - 61. Dolejš.
Bohemians Praha 1905: Pospíšil - Krasnyanyk (70. Richter), Gregor O. (89. Lapka), Moltaš, Marcinčik - Zeman V., Jaroš D. (90. Hrobník), Douděra - Beran (73. Rohla), Procházka (76. Nussbauer), Zoubek.

Hodnocení trenéra Davida Střihavky: "V dalším mistrovské utkání jsme přivítali Spartu. V minulých utkání jsme výsledkově propadli, a tak jsme měli velkou možnost, jak to napravit. Úvod utkání mělo vysoké tempo především díky tomu, že oba týmy chtěli hrát ofenzivě. Povedlo se nám jít do vedení Beranem, kterému zapadl nepovedený centr za zády sparťanského brankáře, 1:0. O chvíli později jsme šli do dvoubrankového vedení po proměněné penaltě Douděry, 2:0. Ve druhé půli byl obraz hry stále stejný, oba týmy hráli aktivně. Spartě se podařilo snížit na 1:2. Tento výsledek zůstal stejný až do konce utkání i díky skvělému zákroku Pospíšila, který 3 minuty před koncem zlikvidoval hlavičku hostujícího útočníka. Tři body tak zůstaly doma."

FK Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 2:2 (1:0), na penalty 3:1
Branky:
44. Trávníček, 50. Bílek - 71. Zoubek, 87. Douděra.
ŽK: Pospíšil (Bohemians).
Bohemians Praha 1905: Pospíšil - Gregor O., Moltaš (84. Hrobník), Krasnyanyk, Marcinčik - Zeman V. (79. Richter), Douděra, Beran - Zoubek, Procházka (77. Horváth), Jaroš (63. Rohla).

Hodnocení trenéra Davida Střihavky:"V dalším mistrovském utkání jsme hráli na půdě první Dukly. Do soupeře jsme se pustili rychlou kombinací a vysokým presinkem. Celý první poločas jsme nenechali soupeře vydechnout a byla jen otázka času , kdy půjdeme do vedení. Paradoxně to ale byla Dukla, která vstřelila branku, když nás potrestala za neproměňování vyložených šancí, 1:0. Do druhé půle jsme šli navíc do deseti. Žlutou kartu dostal Pospíšil. Domácí si počkali na vhodný moment a udeřili znovu po chytré kombinaci z autového vhazování, 2:0. Kluci se nakonec dokázali vrátit do zápasu. Douděra skvěle zahrál standardní situaci a Zoubek pohotově snížil, 2:1. Minutu před koncem se po přihrávce Berana prosadil Douděra, 2:2. V penaltovém rozstřelu jsme propadli, a tak si vezeme z Julisky alespoň zasloužený bod."

U17
SK Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 5:2 (2:1)
Branky:
29. Moussa, 32. Galus, 50. Galus, 68. Hausknecht, 73. Moussa - 18. Freisler (Seniv), 77. Pouzar.
ŽK: Šumilov (Bohemians).
Bohemians Praha 1905: Gregor K. - Pittauer, Marhoul, Vaněk, Freisler - Šumilov, Čakurda (58. Štěpánek J.), Slepička (49. Pouzar) - Turek, Seniv, Štěpánek F.

Hodnocení trenéra Jakuba Haranta:"Kluci zahájili zápas dobře. Byli aktivní a vstřelili úvodní branku. Poté ovšem převzala iniciativu domácí Sigma a skóre ještě do poločasu otočila. Druhou půli již pozorný soupeř čekal na své šance z brejků, které dokázal proměnit."

MFK Karviná - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0), na penalty 4:3
Branky:
20. Kaštan - 62. Štěpánek F. (Čakurda).
ŽK: Seniv (Bohemians).
Bohemians Praha 1905: Hejda - Freisler, Pittauer (55. Pouzar), Vaněk, Marhoul - Šumilov (60. Štěpánek J.), Čakurda, Uhmann - Turek, Štěpánek F., Seniv.

Hodnocení trenéra Jana Švimberského:"Do utkání jsme nevstoupili nejšťastněji, když jsme již v první minutě nabídli domácím velkou šanci, kterou se nám podařilo ustát. Od tohoto momentu jsme v zápase dominovali a počítali šance pouze my. Naší achillovou patou v tomto zápase však byla slabší koncovka. Její vinou se soupeři z ojedinělého brejku podařilo jít do vedení. Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi aktivně a opět jsme diktovali tempo hry my. Dokázali jsme si znovu vypracovat řadu brankových příležitostí, ale platnou brankou skončila pouze jediná. Obrovským pozitivem a příslibem do budoucna je hra, kterou jsme se v utkání prezentovali. Pevně věřím, že v nastoleném trendu budeme pokračovat i v následujících zápasech."

U16
Bohemians Praha 1905 - AC Sparta Praha 0:0 (0:0), na penalty 4:3
Bohemians Praha 1905:
Matějka - Havránek, Mareš, Coňk, Vott - Švestka, Čipera, Vacek, Novák - Kousal (67. Váňa), Knap (67. Vaněk).

Hodnocení trenéra Jakuba Fajfra:"Domácí utkání se Spartou poznamenal v posledních dnech náročný program obou mužstev. Hosté zapojili do hry některé hráče mladší kategorie, my jsme měli po dvoudenním kvalitním turnaji v Německu. První poločas se hrál pohledný dorostenecký fotbal, pozorné obrany na obou stranách pracovaly velmi dobře. V jedné z ojedinělých příležitostí se ocitl Kousal, ale hlavou mířil do středu branky. Druhý poločas již postrádal fotbalovou kvalitu. Oba týmy se snažily vstřelit první branku, hráči bojovali a nenechali soupeři ani metr zadarmo. A tak když se v poslední minutě utkání hostující křídelník neprosadil, šlo se do pokutových kopů. V nich hosté letos poprvé neuspěli a bod navíc tak zůstal ve Vršovicích."

FK Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:1)
Branky:
80. Haniak - 14. Novák, 59. Keller (Váňa). Bohemians Praha 1905: Kořének - Vott (50. Vaněk), Coňk, Mareš, Havránek - Švestka, Čipera, Vacek - Novák (66. Sochor), Knap (29. Keller), Kousal (50. Váňa).

Hodnocení trenéra Jakuba Fajfra:"Utkání se odehrálo na rozměrově menším hřišti v Suchdole za horkého počasí. Domácí od počátku drželi míč více na svých kopačkách. My jsme se dobře pohybovali, drželi defenzivní strukturu a vyráželi do protiútoků. V 15. minutě Dukla faulovala pět metrů za pokutovým územím, k přímému kopu se postavil Novák a míč krásně zakroutil do rohu branky. Tentýž hráč se ocitl dvakrát po přesných přihrávkách od spoluhráčů za soupeřovou obranou, ale tentokrát již neměl srovnanou mušku. Ve druhé půli začali být domácí ještě více dominantní, ale ve finální fázi se nemohli prosadit, několikrát i díky sebevědomě chytajícímu brankáři Kořénkovi. V 60. minutě doputoval míč po ose Novák-Váňa až ke Kellerovi, který stál na správném místě a navýšil náskok na 0:2. Branka se nakonec ukázala jako vítězná, jelikož domácí obránce se v 80. minutě trefil přesně k tyči a upravil tak skóre na konečných 1:2 z pohledu domácích."

U15
FC Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 3:0 (1:0)
Branky:
7.Šticha, 46.Plůcha, 65.Vyčítal.
ČK: 50.Špitálský (Bohemians).
Bohemians Praha 1905: Špitálský - Janovský (36.Eiselt), Vaněk, Bína, Těšínský(51.Sedlmajer) - Hýsek (36.Hruška), Müller (49.Panc), Lilling - Váňa, Muška (36.Peterka), Bukovaz (49.Bárta).

Hodnocení trenéra Martina Lillinga:"Utkání s Libercem jsme odehráli po velmi náročném programu posledního týdne v útlumu. A i když bych si představoval od většiny hráčů i tak lepší výkon, dokážu pochopit, že toho měli doslova plné kecky..."

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 3:1 (2:0)
Branky:
16.Nekvasil (Eiselt), 31.Bárta (Nekvasil), 38.Panc - 62.Kolosjanko.
Bohemians Praha 1905: Všetečka - Eiselt, Vaněk, Bína, Těšínský (36.Janovský) - Váňa (54.Hýsek), Müller (36.Lilling), Panc - Bárta (54. Bukovaz), Peterka (36.Muška), Nekvasil.

U14
FC Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 0:2 (0:1)
Branky:
32.Vondra (Skořepa), 53.Ketner.
Bohemians Praha 1905: Sedlmajer - Burda (36.Pomahač), Středa, Benček, Šurýn (18.Hodík) - Skořepa (36.Sirůček), Petránek, Haushofer (36.Bělaška) - Ketner, Michálek, Vondra (36.Vajgl).

Hodnocení trenéra Martina Lillinga:"V Liberci se hrálo bojovné utkání, které krásy příliš nepobralo, ale v dusném a teplém počasí si kluci hrábli na dno svých sil a zaslouženě si odvážejí tři body."

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 2:2 (2:1), na penalty 2:4
Branky:
12.Hruška (Burda), 29.Vondra - 19.Filip, 69.Jeník.
Bohemians Praha 1905: Sedlmajer - Haushofer (36.Hodík), Benček, Petrouš, Burda - Hruška (36.Lilling), Skořepa, Bělaška - Pomahač, Vondra, Vajgl (36.Ketner).

Hodnocení trenéra Martina Lillinga:"Zbytečná remíza, kdy jsme si v závěru nepohlídali standardní situaci soupeře. Nicméně kluci zápas odjezdili, měli několikrát skutečně blízko ke vstřelení branky. Reálný obraz jejich současné výkonnosti odhalí následující dvojzápas se Slavií a Hradcem, ve kterém dostanou opět příležitost všichni hráči z kádru."