Výsledkový servis z 5. - 10. 6.

Jak se vedlo Klokanům v úplném závěru soutěží?

Výsledkový servis z 5. - 10. 6.

U19
AC Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 2:0 (2:0)
Branky:
17. Šimáček, 22. Šimáček (z pen.).
ŽK: Farkaš (Bohemians).
Bohemians Praha 1905: Roub - Vala D. (71. Jaroš M.), Lukeš, Vala P., Douděra - Farkaš, Matoušek, Krunert - Peričevič (81. Zoubek), Duong (59. Vetešník), Le Tuan.

Hodnocení trenéra Jakuba Haranta:"Úvodní šanci zápasu si i přes výraznou převahu Sparty v držení míče vypracoval náš záložník Farkaš, bohužel neproměnil, a tak z první šance udeřili domácí. Druhý gól přišel prakticky vzápětí. Po naší chybě v rozehrávce následoval faul ve vápně a pokutový kop. Sparta nás poté ještě výrazněji zatlačila, ale do poločasu jsme se štěstím vydrželi bez další inkasované branky. Po slabším úvodu druhé půle se kluci konečně osmělili a začali pronikat také do vápna domácích. S přibývajícím časem jsme míč na nohách měli častěji a nebezpečnějších situací přibývalo. Když jsme ale v posledních 10 minutách neproměnili ani ty největší šance, skončil zápas 0:2."

SFC Opava - Bohemians Praha 1905 0:0 (0:0), na penalty 5:6
Bohemians Praha 1905:
Fiala - Matoušek, Abrham, Lukeš, Douděra - Farkaš, Krunert (46. Procházka), Vala P. - Vala D. (46. Peričevič), Vetešník (71. Duong), Le Tuan.

Hodnocení trenéra Jakuba Haranta:"K poslednímu mistrovskému utkání jsme cestovali na půdu Opavy. Zápas nabídl hodně nebezpečných situací před brankami obou týmů, nicméně kvalitní zakončení chybělo. Zápas tak dospěl až k pokutovým kopům, v nichž kluci byli úspěšnější."

U18
FK Teplice - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:1)
Branky:
37. Lapka vlastní, 53. Novák - 5. Jirsa.
Bohemians Praha 1905: Pospíšil - Lapka (56. Krasnyanyk), Jirsa, Abrham, Gregor M. - Jaroš M., Procházka, Richter (56. Kuchař) - Hrobník (56. Nussbauer), Zoubek, Jaroš D.

Hodnocení trenéra Davida Střihavky:"V posledním utkání jsme zavítali na půdu Teplic. Úvodní minuty nám znovu vyšly a po hezké střele Michala Jaroše šli do vedení 0:1. Pak přišly na řadu další velké šance. Dan Jaroš trefil tyč, Michal Jaroš z malého vápna neusměrnil míč do sítě a když se neujala ani hlavička Abrhama, přišel zákonitě trest. Po nedorozumění naší obrany jsme si dali vlastní branku, 1:1. V začátku druhého poločasu byli domácí opticky lepším týmem. Nám se nedařila kombinace ani rychlý přechod do útočné fáze. Soupeř naší pasivity dokázal využít a po hezké křídelní akci otočil skóre na 2:1. Kluci se chtěli vrátit do zápasu. V závěru jsme Teplice zatlačili do jejich šestnáctky, ale bohužel jsme opět vyhořeli na nevyužitých šancí a přišli o všechny body. I tak klukům děkujeme za přístup a za to, jak celou sezónu zvládli."

U17
AC Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:1)
Branka:
9. Turek.
Bohemians Praha 1905: Hejda - Pittauer, Marhoul, Vaněk, Pouzar (52. Nejeschleba) - Šumilov, Topol, Čakurda (47. Uhmann) - Turek (Štěpánek J.), Štěpánek F., Seniv (70. Gregor K.).

Hodnocení trenéra Jana Švimberského:"Do utkání s domácí Spartou jsme vstoupili s mírnou nervozitou a ostychem. S přibývajícím časem jsme byli však již zcela vyrovnaným soupeřem. Díky důslednosti a zarputilosti jsme se díky šťastné brance ujali vedení. Celý tým hrál velmi zodpovědně a především díky dobré organizaci a ofenzivní a defenzivní činnosti jsme soupeře pustili pouze do minima brankových šancí. Ty největší v samém závěru prvního poločasu se nám povedlo ustát a umožnilo nám jít do druhého poločasu s brankovým náskokem. Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou a šance přibývaly na obou stranách. Štěstí se v tomto utkání přiklonilo na naší stranu a my jsme si tak mohli odvézt všechny tři body . Mužstvo pracovalo velmi dobře jako celek a i hra jednotlivců snesla ty nejpřísnější měřítka. Kluci si tuto výhru velmi zasloužili!"

SFC Opava - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)
Branka: 33. Tománek.
ŽK: Štěpánek F., Uhmann, Pouzar (všichni Bohemians)
Bohemians Praha 1905: Hejda (41. Gregor K.) - Marhoul (37. Nejeschleba), Topol (41. Čakurda), Kadlec, Pouzar - Vaněk, Seniv (51. Lehovec), Uhmann - Šumilov, Turek, Štěpánek F.

Hodnocení trenéra Jana Švimberského:"Poslední utkání sezóny se nám bohužel nepovedlo zvládnout vítězně. Náš výkon poznamenal především nabitý program posledního měsíce. Všem klukům však patří obrovský dík za nasazení, obětavost a v neposlední řadě za předvedené výkony. Přeji klukům mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v další fotbalové kariéře. Díky kluci!"

U16
FK Teplice - Bohemians Praha 1905 0:3 (0:0)

Branky: 41. Knap (Kousal), 48. Knap (Kousal), 57. Keller.
ŽK: Horák (Bohemians).
Bohemians Praha 1905: Matějka - Vott, Coňk, Mareš, Kadlec M. (53. Kadlec A.) - Švestka, Čipera, Vacek (70. Horák), Kousal (53. Koutský) - Knap (53. Keller), Novák.

Hodnocení trenéra Jakuba Haranta:"S radostí jsem v posledním mistrovském utkání sezóny na lavičce zaskočil za trenérské duo kategorie U16 Fajfr, Chaloupka. Na kluky byla radost se koukat. Výkonu nechyběla náročnost, bojovnost, chuť a v neposlední řadě velká fotbalovost a kreativita. Kluci v posledním mistráku jen korunovali povedenou sezónu. Jak oni tak realizační tým odvedli výbornou práci. Snad forma a chuť vydrží až do závěrečné akce - skvěle obsazenému turnaji All Star cup 15.-17.7. v Praze."