Valeš: Hra se po pauze zlepšila

Brankář Roman Valeš popisuje zápas v Jablonci.

Utkání v Jablonci komentuje brankář Roman Valeš. Jak se cítil zpět na stadionu svého bývalého působiště?

Jaké pro tebe bylo se vrátit do Jablonce?
Znám zdejší prostředí, na zápas jsem se těšil. Bohužel se nám nepodařilo odvézt nějaké body. Druhý poločas byl z naší strany už lepší. V kabině jsme si řekli pár věcí. Začali jsme je i plnit, hra pak vypadala dobře. Jablonci asi trochu docházely baterky. Škoda, že dostaneme takové dvě branky.

Co vám říkal trenér o poločase?
Domluvili jsme se, že nebudeme vycházet z bloku. Šli jsme do druhé půle s tím, že na ně prostě zkusíme vlétnout. Chtěli jsme je presovat už na jejich polovině a hlavně začít běhat. To se nám podařilo. Běhali jsme už více a dostávali se do šancí.

Jablonec neměl defacto přímou střelu na branku. Na penaltu sis navíc sáhl.
Sám nevím. Míče jsem se při pokutovém kopu dotkl docela dost, jenže ruka byla až za mnou. Nebyla tedy natolik zpevněná a je to velká škoda. Myslím si, že Jablonec neměl v první půli ani žádnou šanci. Branku dali z penalty. Druhou půli jsme měli více ze hry. Z jediné příležitosti jsme obdrželi gól na 2:1.

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 3:1 (1:1)
Třetí gól padl po hrubce v naší obraně...
Takhle rychle po zápase si to přesně nevybavuji. Daniel Krch mi dával malou domů, ale nějak to netrefil. Nevím, zda do něj někdo ještě nešťouchnul. Musím se na to podívat.

Dvakrát se dnes ukázalo známé nedáš - dostaneš. Rozhodující mohla být i velká šance Júsufa...
Kdybychom my vedli 2:1, tak by se zápas vyvíjel jinak. Júsuf gól nedal a o minutu později jsme už prohrávali.