Šmíd: Vítězství jsme vydřeli

Obránce Michal Šmíd popisuje nedělní vítězství.

Šmíd: Vítězství jsme vydřeli

Domácí vítězství nad Jablonce, komentuje obránce Michal Šmíd. Bránění důrazného Doležala, důležitosti tří bodů i příprava na Baník. Více v rozhovoru.

Na jaře to bylo pro nás asi nejtěžší utkání...
Tři body jsou i trochu šťastné, ubojované a vydřené. Osobně si myslím, že jsme si tohle vítězství za celý ligový ročník zasloužili. V pozici Jablonce jsme odehráli několik zápasů a nikdy se k nám štěstí nepřiklonilo. 

Svedl jsi nespočet soubojů s Doležalem, kterému se proti nám daří.
Je to vynikající útočník a hrát proti němu je vždy těžké. Minulé utkání proti Dukle nehrál, protože byl nemocný. Myslím si, že to na něm trochu znát bylo.

Jablonec disponuje kvalitním kádrem. Ve druhé půli jsme byli pod tlakem, ale vyloženou příležitost jsme soupeři nedovolili.
V prvním poločase jsme měli problém se standardními situacemi. Jinak nás ani moc nezlobili. Po pauze nás zmáčkli, sice jsme je do šancí nepustili, ale chtěli bychom zápasy dohrávat jinak.

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 1:0 (1:0)
Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 1:0 (1:0)
Někteří hráči dohrávali utkání v křečích. Jaká je situace kádru pro semifinále?
Křeče k takovému utkání patří. Kluci se dobře vyspí, najedí, zregenerují a budou v pohodě.

Měli jste pro zápas speciální motivaci?
Věděli jsme o tom, že musíme vyhrát, abychom si uchovali reálnou šanci bojovat o prostřední skupinu i v posledním kole. Neměli jsme to úplně ale ve svých rukou. Soustředili jsme se na sebe. Teplice jedou domů z Olomouce s prázdnou, ale bohužel vyhrál Zlín.

Utkání jsme odpracovali. Co vám řekl trenér po utkání?
Myslím si, že byl celkem spokojený. Zároveň i viděl, že tam byly mezery. My o nich samozřejmě víme také. S klidnou hlavou si je vyhodnotíme.