Martin Dostál prodloužil smlouvu

Důrazný obránce bude Klokanem do léta 2023.

Martin Dostál prodloužil smlouvu

Den před prvním domácím zápasem roku 2021 proti Slovácku bylo živo i v kanceláři sportovního ředitele Miroslava Držmíška. V doprovodu svého agenta Jiřího Müllera totiž dorazil obránce Bohemians Martin Dostál. Tomu k 30. červnu 2021 končí dosavadní hráčská smlouva, a tak došlo na jednání o jejím prodloužení. O pokračování Dostyho v zelenobílých barvách mají zájem obě strany, nebyl tedy zásadní problém. S radostí tak můžeme fanouškům oznámit, že Martin bude u Botiče pokračovat minimálně do 30. června 2023.

"Je to pro mě důkaz toho, že s mými výkony panuje spokojenost a jsem rád, že jsem si jimi vysloužil důvěru na další období v Bohemce. Zcela upřímně můžu říct, že mám Bohemku už hluboko v srdci a jsem rád, že můžu být její součástí i nadále," řekl k podpisu na smlouvě Martin Dostál. "Chtěl bych poděkovat mému agentovi Jiřímu Müllerovi i vedení Bohemians nejen za jejich profesionalitu, ale také za lidský a osobní přístup. A samozřejmě nesmím zapomenout na naše skvělé fanoušky, kteří nás podporují obrovským způsobem i v této nelehké době a teším se, až se všichni zase sejdeme v Ďolíčku," dodal.

Liberec - Bohemians 1:1 (1:0)
Liberec - Bohemians 1:1 (1:0)
Martin do Bohemky přišel v létě 2016 a od té doby odehrál v zelenobílém dresu 109 zápasů. Připsal si v nich 5 gólů a 7 asistencí. U fanoušků je však oblíbený za zarputilost a bojovnost v obranném pásmu Klokanů. A nejen u nich. Za své výkony a přístup si v posledním utkání v Liberci vysloužil od trenérů při absenci Josefa Jindřiška kapitánskou pásku. V sezoně 2017/2018 nastoupil v základní sestavě do všech 30 zápasů a vždy hrál až do závěrečného hvizdu. V této jízdě pokračoval i v sezoně 2018/2019, kde nechyběl ani minutu od 1. do 21. kola a nakonec nastoupil ve všech 35 utkáních. Mimo fotbalové trávníky je velký fanoušek amerického fotbalu také šťastným tatínkem malé Valentýnky, kterou přivedla na svět Martinova manželka Monika minulý rok v červnu.

Na prodloužení smlouvy jsme se zeptali také sportovního ředitele Bohemians Miroslava Držmíška: "Pokud je Martin zdráv, je to hráč do základní jedenáctky. Ve svém věku patří k nejzkušenějším hráčům Bohemky a i v kabině přebírá vůdcovskou roli. Přesně takové typy Bohemka potřebuje a jsme rádi, že u nás bude nadále působit."

Martinovi přejeme pevné zdraví a spoustu dalších skvělých výkonů v našem dresu.