Sportovní ředitel mluvil o kádru na novou sezonu

Miroslav Držmíšek přibližuje podobu kádru před startem letní přípravy.

Sportovní ředitel mluvil o kádru na novou sezonu

Před startem přípravy na sezonu FORTUNA:LIGY 2022/2023 dozná kádr Bohemians mnoha změn. Hlavní trenér Jaroslav Veselý po podpisu nové smlouvy avizoval, že má v úmyslu soupisku výrazně zúžit. Chystanou redukci pro Virtuální Ďolíček okomentoval sportovní ředitel Bohemians Miroslav Držmíšek.

Jaké jsou jisté odchody?
Už jsme informovali o návratu Jakuba Fulneka do Mladé Boleslavi, jejímž je kmenovým hráčem. Po sezoně jsme se s vedením klubu a trenérem dohodli, že neuplatníme opci, kterou jsme na něj měli. Další je Jirka Bederka, který už v zimě avizoval, že si chce vyzkoušet nové angažmá, pokud možno v zahraničí.

Tyto odchody už klub zveřejnil. Víte o dalších, které jsou jisté?
Dominik Hašek se také vrací, do Chrudimi. I na něj jsme měli opci, ale i tu jsme se rozhodli neaktivovat. Končí také Jan Vondra. U něj je to podobné s Bederkou. I Honza v zimě řekl, že chce po konci sezony z klubu odejít. Jednání s ním probíhala i poté, ale i on by rád do zahraničí.

A co se týká hráčů s platnými kontrakty?
Do přípravy nepočítáme s trojicí Ibrahim Keita, Michael Ugwu a Marvis Ogiomade. První dva jmenovaní svými výkony nepřesvědčili trenéra, že patří do užšího prvoligového kádru. Marvis celou sezonu hostoval ve druhé lize v Ústí nad Labem, kde se dokázal střelecky prosadit třikrát. Na jeho postu v současné době máme přetlak. Proto všichni tři mají od klubu svolení si hledat nové angažmá.

Dalším hráčům končí smlouvy a hostování. Co bude s nimi?
Máme zájem o pokračování Ondry Petráka. On by se rád ještě podíval do zahraničí, nejspíš do druhé německé ligy. Jsme domluvení, že do startu přípravy bude rozhodnuto. Smlouva vyprší dlouhodobě zraněnému Necidovi. S Tomášem a jeho manažerem jsme domluvení, že jeho budoucnost v Bohemce budeme řešit po jeho rekonvalescenci, až bude stoprocentně připravený. A ještě končí hostování Chramostovi. My máme zájem na jeho pokračování v Ďolíčku, Honza chce taky zůstat v Bohemce. Jednáme tedy s Jabloncem, kde má ještě na rok platnou smlouvu.

Co Michal Beran?
Michal přicházel v zimě na rok a půl dlouhé hostování. Na jeho pokračováni u nás se v současné době nic nemění.

Můžeme očekávat ještě nějaké příchody?
Jeden už je jasný, podepsali jsme Martina Hálu. Přichází na post krajního záložníka místo Jakuba Fulneka. Dále řešíme náhradu za Honzu Vondru. Velkým přínosem bude určitě návrat Lukáše Hůlky. Pokud nezůstanou Petrák a Chramosta, máme vyhlédnuté případné náhrady i za ně.

Jaká je situace s brankáři?
Do přípravy počítáme s trojicí Bačkovský, Valeš a Soukup. Vyloučený není příchod dalšího brankáře. To ostatně platí o všech postech. Otazník teď visí nad Koubou, jehož budoucnost se bude řešit.

Fanoušky určitě bude zajímat, jak to vypadá s mladíky Bohemians…
Ze Žižkova se vracejí Vojta Novák a Pavel Osmančík. S Novákem počítáme jako s hráčem A týmu. O šanci se bude prát Osmančík, kterého doplní z béčka Radek Lehovec a Denis Vala a s nimi také Vladimír Zeman. Z hostování v Chrudimi se vrací Michal Vrána, který přípravu také začne s námi. Bereme do tréninku šest mladíků, což určitě není málo.