Představujeme soupeře: FC Zenit Čáslav

Čáslav, soupeř, při jehož vyslovení většině klokaních fanoušků vře krev v žilách. Diplomaticky řečeno nepatří k oblíbeným týmům jak v obci fanouškovské, tak mezi hráči. Soupeř, s nímž jsme se v posledních dvou sezónách střetli 3x  - minulou sezónu v ČFL (doma výhra 1:0 brankou Škody v 90.minutě, venku 2:2), v živé paměti je domácí podzimní prohra 0:1 gólem, který možná ještě teď straší ve snech Radka Sňozíka.

O čáslavské půdě, kam si do ochozů najde cestu v průměru 839 diváků (nejvíce 1839 na Jakubčovice, nejméně 315 na Blšany), se hovoří jako o hodně horké, rozhodčí na ní občas podlehnou jakémusi kouzlu či horkosti a pískají „divně“, jistě to je jen jejich momentální indispozicí, nic jiného za tím nehledejme. Naši hostitelé mají na svém hřišti v této sezóně bilanci  6 – 1 – 3 (v odvetách 2 – 0 – 1) , když prohráli s 1.HFK Olomouc (kontumačně), Opavou (0:3) a na jaře s Viktorií Žižkov (0:1 gólem Švancary v 90.minutě), remizovali se Sokolovem (2:2).

Tým kolem trenéra Luboše Zákostelského již relativně nemá o co hrát, opak je však pravdou. Vedení klubu prý vypsalo tučné prémie za umístění do 5.místa a tak se dá očekávat perná bitva. Domácích o peníze a hostí o udržení se v postupové hře a peníze. Jediným hráčem, který by mohl v Čáslavi chybět kvůli kartám (vyloučení v domácím utkání s Opavou) je gólman Radek Sňozík. Uvidíme, jaký trest mu vyměří Disciplinární komise ČMFS.

Série:
Bohemka – 13 zápasů v řadě bez prohry (11 výher, 2 remízy) z toho venku 6 (5 výher, 1 remíza), v neděli již 204. den bez prohry v soutěžním utkání
Čáslav – 2 výhry v řadě (doma Třinec 4:1, venku Jakubčovice 2:0)

Střelci:
Bohemka – Slezák 7, Kulvajt a Pávek po 3
Čáslav – Kurak 4, Haniak a Mráz po 3

Vstřelené/obdržené branky:
Bohemka venku – vstřelí branku průměrně každých 76 minut, 30% v 1.poločasu a 70% ve 2., obdrží branku každých 82 minut, 42% v 1. a 58% ve 2.poločasu
Čáslav doma – vstřelí branku každých 52 minut, 42% v 1. a 58% v 2.půli, obdrží branku každých 69 minut, v 1. 40% a 60% ve 2.půli