Portugalsko: Portimonense - Bohemians 0:0

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v posledním přípravném utkání na soustředění v Portugalsku s Portimonense 0:0. Druholigový portugalský celek o víkendu vyměnil trenéra, přivedl nové hráče z nejvyšší portugalské soutěže a v utkání s Bohemians 1905 představil i novou posilu - reprezentanta Beninu. Na utkání, které se hrálo hned vedle hotelu Alfamar, dorazila i portugalská televize, která se zajímala o nové tváře v portugalském týmu, ale také o Bohemku. O přestávce zápasu odpovídali na otázky televize v angličtině a němčině Marek Nikl a Jan Morávek. Utkání nakonec i přes šance Bohemky skončilo bezbrankovou remízou. Klokani se tak s Portugalskem loučí bilancí dvou vítězství a jedné remízy.

Portugalsko: Portimonense - Bohemians 0:0

Trenéři v zápase vystřídali všech dvaadvacet zdravých hráčů, chyběli jen zranění Škoda a Karal. Klokani měli od začátku jasnou územní převahu, hned v 5. minutě střílel po prodloužení Bálka Bartek jen těsně vedle. Bohemka měla i další možnosti, ale zůstaly nevyužity. Vylouženou šanci zahodil pět minut před koncem Michal Polodna. Bohemka poprvé v této zimní přípravě nedala gól, přesto odjíždí z Portugalska s pozitivní bilancí. "Trénovali jsme za vynikajících podmínek, v prvních dvou zápasech jsme se prosadili i střelecky, tentokrát jsme šance zahazovali. Stál proti nám dobrý soupeř, hráči hráli pod novým trenérem a představily se zde i nové posily. Měli jsme však zvítězit. Jsem rád, že jsme odehráli kvalitní zápasy na přírodní trávě a vracíme se domů s dobrými základy pro další přípravu," hodnotil zápas i týdenní soustředění trenér Zbyněk Busta.

Bohemians mají za sebou týdenní soustředění v Portugalsku. Ve středu večer se přesunou do Lisabonu, kde přespí a ráno odletí směr Praha. V sobotu čeká na Klokany další přípravný zápas na přírodní trávě, v Nymburku se od 11:30 utkají se Sokolovem.

Albufeira: Portimonense - Bohemians 0:0
Sestava Bohemians - 1.půle: Sňozík - Růžička, Lukáš, Nikl, Šmarda - Moravec, Vágner, Morávek, P.Hašek - Bartek, Bálek.
Sestava Bohemians - 2.půle: Zich - Marek, Rada, Pávek, Kunášek - Kotyza, Slezák, Adam, I.Hašek - Ordoš, Polodna.