Rozhodnuto po poločase

<em>&#381;áci D, ro&#269;ník 1997, divize mlad&scaron;ích &#382;ák&#367;.<br /> </em>První listopadový den k nám zavítalo mu&#382;stvo z P&#345;íbrami. Výsledky tomu mo&#382;ná nenasv&#283;d&#269;ovaly, ale &#269;ekal nás velice kvalitní soupe&#345;. A jako minulý týden v Bud&#283;jovicích, i tentokrát se stejn&#283; starým man&#269;aftem. Jen&#382;e se soupe&#345;ovi zápas, na&scaron;t&#283;stí pro nás, nevyvedl a nám se ji&#382; po polo&#269;ase lépe dýchalo. A druhý polo&#269;as za&#269;al rozhodn&#283; lépe a dílo jsme dokonali a vyhráli s p&#345;ehledem 5:1. Druhé vít&#283;zství v &#345;ad&#283; nás, doufejme, naladilo na vít&#283;znou vlnu a nyní nás &#269;eká ji&#382; poslední zápas podzimu na Podolí, kde p&#367;jde o hodn&#283; d&#367;le&#382;ité t&#345;i body. A jak znám na&scaron;e borce, tak to ur&#269;it&#283; zvládnou.

Pětigólovou smršť Bohemians odnesl Jindřichův Hradec a nyní se stejného výprasku „dočkala“ i Příbram. Po herně nejisté první půli jsme vedli již 2:0. Skóre otevřel již ve čtvrté minutě po chybě obránců Venca Šulc, který chladnokrevně proměnil samostatný nájezd, když obstřelil brankáře hostů a míč zaplul do sítě u levé tyčky. O deset minut později se po centru z pravé strany dostal balón až na nabíhajícího kapitána Blechu, který pravou nohou lišácky obhodil vybíhajícího gólmana. I když si soupeř šance vytvořil, pro nás nebezpečné nebyly. A po nezáživném prvním poločase došlo z naší strany hned ke trojímu střídání. Dolů šel „Izi“ Begić, kterému se zápas uprostřed zálohy moc nevyvedl a nahradil ho Petr Pejša. Jarda Klouček se na pravé záloze rval o každý metr, ale i on neměl zrovna svůj den a proto ho nahradil Dominik Suchý. A posledním v trojici se stal Honza Szabo, který na levém beku elegantně přehrával soupeře, jenže v rozehrávce se mu moc nevedlo. Do hry naskočil Destin Ondongo.

A nové tváře se na hřišti předvedly v dobrém světle. Hru jsme více otevřeli a vyplatilo se nám to. Agilní Pejša dělal soupeři problémy a po jeho - doslova geniálním - uvolnění skóroval po delší době David Čapek. Do hry se dostal i Marko Tomič, který nahradil střelce Šulce na hrotu útoku. A hra se ještě více zvedla. Za chvíli se skóre opět měnilo a to když došel balón po trase Blecha – Čapek – Suchý – Tomič až k Vojtovi Brakovi a ten se před odkrytou brankou nemýlil. Tohle musí dát i stoper! Je jen škoda, že Vojta po dvou rohových kopech do své kolonky „Góly“ nepřipsal další, neboť tomu byl vždy blízko. Jednou hlavičkoval přímo do náruče gólmana a podruhé jen těsně vedle tyče. Předzápasové proroctví asistenta trenéra: „Vojto, dneska dáš hattrick!“ tedy nenaplnil, ale dal všem najevo, že se o korunku krále střelců bude rvát i nadále. A pátý gól přidal opět David Čapek, který se prosadil po rohovém kopu. To už ale na hřišti byl Jakub Hřídel, který v brance nahradil Šrámka. Příbram na závěr pouze korigovala, když dalekonosnou střelu jediné ‘96 na hřišti nedokázal vyrazit Kuba mimo tři tyče.

Tři body, které jsme si jednoznačně zasloužili a vítězné rozloučení se Šeberovem. Další mistrák zde až na jaře. Tak ahoj.

Statistiky:

Bohemians 1905: I. poločas = 4 střely na branku a 1 mimo, 3 fauly, 3 ofsajdy a 1 rohový kop; II. poločas = 7 střel na branku a 1 mimo, 3 fauly, 4 ofsajdy a 5 rohových kopů

Příbram: I. poločas = 2 střely na branku a 3 fauly; II. poločas = 2 střely na branku a 5 faulů