Bohemka prohrála s Norimberkem

Bohemians 1905 prohráli v přípravném utkání na hřišti bundesligového Norimberku po bezbrankovém prvním poločase 0:3.

Oba týmy nastoupily v nejsilnější sestavách, utkání přihlíželo přibližně 500 lidí. Na stránkách Virtuálního Ďolíčku jste mohli sledovat průběžně informace o vývoji zápasu. Bohemka nastoupila k zápasu v této sestavě: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Rychlík - Janek, Hrdlička, Štohanzl, Bartek - Škoda, Hartig.

Utkání přihlíží přibližně pět stovek diváků. Fanoušků Bohemky dorazilo do Norimberku cca 70.

Se začátkem utkání se umoudřilo také počasí, přestalo pršet a konečně vysvitlo slunce.

V úvodní desetiminutovce jsme se nedočkali příliš vzruchu, hraje se bez šancí. Bohemka působí aktivnějším dojmem. Skvěle se prezentují fanoušci Bohemky a vytrvale fandí.

Po dvaceti minutách hry můžeme mluvit o první šanci. Dvě slibné střely Hrdličky v krátkém sledu.

Sestava 1. FC Norimberk: Schäfer - Wolf, Maroh, Mintál, Risse, Choupo - Moting, Judt, Gündogan, Pinola, Broich, Mnari.

Po pěkné akci se dostal do šance Janek, vzápěti po chybě Štohanzla zahrozili také domácí střelou vedle.

Strkanice pár minut před koncem prvního poločasu mezi Hartigem a Wolfem končí žlutou kartou pro Hartiga a červenou kartou pro domácího kapitána.

Konec prvního poločasu, stav utkání 0:0. Bohemka hraje s bundesligovým Norimberkem více než vyrovnanou partii, působí nebezpečnějším dojmem a dostala se i do několika slibných šancí, které se nedají ale nazvat gólovými.

Začal druhý poločas. Trenér Hoftych střídá, Lukáše Hartiga nahradil Luděk Zelenka.

Střídá také Norimberk, domácí trenér vystřídal hned pět hráčů.

Zelenka šel do otevřené obrany, byl faulován. Rána Nikla mířila vedle.

Žlutou kartu obdržel Štohanzl.

Norimberk vede 1:0. Po rohu se prosadil Beinjalen.

Norimberk v 63. minutě zvyšuje na 2:0, po faulu Nikla proměnil penaltu Mintál.

Dvojí střídání Bohemky. Odstoupil Janek, nahradil jej Hašek a Škodu nahradil Kaufman.

Další střídání, odstoupil Jindřišek, nahradil jej Pávek.

Zelenka hlavičkoval nad branku.

Norimberk v 89. minutě zvyšuje na 3:0, technickou střelou k tyči se trefil Eigler.