Bohemka se chystá na zimu, už jsou první změny

Tým během zimy určitě opustí Zelenka, Hrdlička a Adam.

Bohemka se chystá na zimu, už jsou první změny

Fotbalisté Bohemians mají před sebou poslední týden tréninku před dovolenou. Hráče čekají dopolední tréninky a v neděli vyvrcholí jejich program Vánoci s Klokanem, kterých se zúčastní společně s fanoušky. „Příprava už je volnější, ale hráči mají stále fyzickou zátěž, aby tu pauzu před začátkem zimní přípravy neměli tak dlouhou. Proložíme to ještě dvěma hokeji,“ charakterizuje současné tréninky trenér Pavel Hoftych. V úterý od 9 hodin hráči vyjedou na led haly HASA, která leží naproti Vršovickému nádraží. Na pořadu bude tradiční prestižní souboj staří - mladí.

Kádr se nyní připravuje ve stejném složení, v jakém skončil podzimní část. Ke změnám dojde až v zimní přestávce. Už nyní je jasné, že v Bohemce končí hostování útočníkovi Luďku Zelenkovi a záložníkovi Tomáši Hrdličkovi. „Hráči už vědí, že zde na jaře pokračovat nebudou. Hostování jim skončilo a jejich mateřské kluby je mají od ledna opět k dispozici,“ říká Lukáš Přibyl, ředitel Bohemians 1905. Naopak probíhají jednání o pokračování hostování Jiřího Kaufmana z Hradce Králové. „Jirka Kaufman tady byl na půlroční hostování. Má zájem tady pokračovat, my se teď bavíme s Hradcem o podmínkách hostování. Je to otevřené, ale do Vánoc bychom chtěli mít jasno. Kaufman v závěru podzimu ukázal, že může být přínosný a mohl by být zajímavou alternativou do středu zálohy, kde jsme měli na podzim největší problémy,“ dodal ředitel Bohemians 1905.

Další dva odchody jsou z řad kmenových hráčů. Své působení v Bohemians 1905 končí záložník Lukáš Adam, který v Ďolíčku s přestávkami působil tři roky. „S Lukášem jsme se dohodli na ukončení smlouvy. Lukáš už nechce pokračovat ve vrcholovém fotbale a bude na jihu Čech podnikat. Přejeme mu hodně štěstí a především děkujeme za práci, kterou pro Bohemku odvedl. Určitě se s ním budeme ještě loučit, jak při Vánocích, tak prostřednictvím internetových stránek,“ popsal situaci okolo Lukáše Adama ředitel Bohemians 1905. Podobně končí v Bohemians i záložník Radoslav Augustín. Během svého působení hrál převážně za B-tým, posledním dnem tohoto roku mu končí smlouva a Rado v současné době hledá další působiště. „Co se týče dalších odchodů, budeme je řešit ještě ve druhé polovině prosince a v lednu. Bude se jednat i o hostování, protože bychom rádi zúžili kádr pro jarní část,“ dodává Přibyl k dalším možným odchodům.

Do kolonky příchodů se zařadí především hráči, kteří byli na podzim na hostování. „Uzavřeli jsme novou smlouvu s útočníkem Vladimírem Bálkem, který je nejlepším střelcem druhé ligy. Měl skvělý rok a svoji šanci si zaslouží. Především má k Bohemce skvělý vztah a vůbec nespekuloval o návratu, i když měl nabídky z jiných klubů. Šanci si určitě zaslouží a doufáme, že přenese i do Vršovic svoji střeleckou formu,“ zdůvodnil návrat útočníka Bálka Lukáš Přibyl. Do zimní přípravy naskočí i dva záložníci – Martin Kotyza a Jan Moravec. „Oba dostanou šanci a je jen na nich, zda se prosadí do kádru pro jaro,“ dodává Lukáš Přibyl. „Během zimy nedojde k velkým nákupům, už nechceme jít cestou starších hráčů na hostování, pokud někdo přijde, tak by to měl být někdo do základní sestavy. Budeme se zaměřovat především na zálohu,“ řekl Přibyl.

Do dospělých se přesunují i čtyři dorostenci  - Ondráček, N´Dekre, Hovorka a Vůch. „Většina z nich začne s B-týmem, ale mají šanci se samozřejmě probojovat do áčka. Přípravu s A-týmem zahájí Marek Hovorka, aby trenéři viděli možnost jeho uplatnění v nejvyšší soutěži,“ říká Přibyl k zařazení mladých hráčů mezi dospělé. Z B-týmu se do přípravy „áčka“ zařazuje dvacetiletý Francouz Benoit Barros, který byl na podzim nejlepším střelcem rezervy.

JISTÉ ODCHODY
Tomáš Hrdlička
Luděk Zelenka
Lukáš Adam
Radoslav Augustín

JISTÉ PŘÍCHODY
Vladimír Bálek
Martin Kotyza
Jan Moravec