Bohemka na Žilinu nestačila

Víkend šampionů: Bohemians 1905 - MŠK Žilina 3:8 (2:4)

V úvodním utkání Fortuna Víkendu šampionů jsme utržili debakl od podzimního vicemistra Slovenska Žiliny. Svěřenci Pavla Hapala přehráli Bohemku ve všech směrech a zaslouženě slaví vítězství 8:3. Ve prospěch „Šošonů“ rozhodla především častější střelba. Ze zeleno-bílých řad se do střeleckých pozic dostával prakticky pouze brankář Radek Sňozík, a to bylo hodně málo. Žilina si mezi třetí a šestou minutou utkání vypracovala pohodlný náskok 3:0, pak teprve snižoval Sňozík, jehož střelu po rozehraném trestném kopu si do vlastní sítě srazil jeden ze zadáků slovenského týmu. Žilina se ale již o minutu později dostala opět do třígólového vedení po brance kapitána týmu Róberta Ježe. Za dvě minuty sice ještě snížil Marek Nikl, ale gól s chutí hrajícího obránce Bohemians byl pro Klokany labutí písní.

Ve druhém poločase se na branku Bohemky navalila gólová smršť v podobě čtyř gólů. Na konečných 3:8 v neprospěch vršovických snižoval aktivní Marek Nikl. V souboji o postup do semifinále se hráči od Botiče střetnou s týmem AC Sparta Praha od 12.50.