Detail uživatele diskuzního fóra - TomBP

Datum prvního příspěvku
13.4.2014
Celkový počet příspěvků
122
Podle diskuzních fór
Fórum Poč. příspěvků
Fotbal - Bohemians 97
Ptejte se vedení Bohemky 23
Online chat s vedením 2
Použité IP adresy za poslední měsíc
Maskovaná IP Poč. příspěvků z IP Z této IP také píše
j/VYzwuU 41
5ZB1hAUr 36
auWnLohh 11
OLlpYBdS 1
1jknITPj 1
WzSHHp5c 1
EIe6OlpB 1
0je1JaZS 1
MCeaBEWs 1

Jihlava upozornila na letošní zajímavý fenomén a to jsou kompenzace zářezů. Letos je většinou svinstvo od rozhodčího následně kompenzováno u nějakého méně významného klubu, pak zase méně významného až ve finále zůstane Černý Petr tomu úplně bezvýznamnému.

Takže nás například zařízli na začátku sezóny na Spartě. Což nám následně bylo kompenzováno v zápase ve Zlíně. Zlínu to poté vrátili v zápase s Duklou. A Dukle se to vykompenzovalo v zápase s Karvinou. No a nakonec Karviné se to vrátilo v baráži s Jihlavou. Ale jelikož to byl poslední zápas, tak Jihlavě už se to nikde nevrátí. Možná v příští sezóně ve druhé lize. Tak jsou z toho v Jihlavě trochu špatní.

Možná kdyby Dosty nezatáhl v poslední minutě na Spartě toho Rumuna, tak by Jihlava postoupila do ligy :)

Je týden po lize a my stále nemáme vyřešenou trenérskou otázku. Čekáme na nějakou analýzu, jestli v ní náhodou nebude napsaný, že je všechno vlastně v pořádku. Nejlepší volné trenéry pomalu rozebírají ostatní kluby. Mimochodem, to co řekl Radek Látal na úvodní tiskovce, to pro mě byla rajská hudba.

My už více než rok předvádíme v ďolíčku katastrofální výkony, které mají navíc ještě sestupnou tendenci a všichni si furt myslí, že už ten další zápas bude jiný. Vzhledem k tomu, jak dlouho to trvá a opakuje se, tak já už v něco podobného nevěřím. Stejně tak si nemyslím, že se v létě obmění 3 - 4 hráči a od nové sezóny začneme hrát doma pěkný agresivní fotbal, kdy nenecháme soupeře vydechnout a v zápase bude spousta šancí a třeba i nějaké góly. K tomu je potřeba, aby se vyměnil ten, kdo určuje taktiku a způsob hry.

Jsem moc zvědavý k jakým závěrům dospěje ta naše sportovní komise. Třeba zjistíme, že jsme všichni úplně vedle a naše výkony byly dobré až velmi dobré.

Náš trenér neumí vybrat správnou sestavu, neumí určit správnou taktiku, neumí reagovat v průběhu hry na hru soupeře, neumí vytipovat správné posily. Na druhou stranu, kdyby to uměl, tak netrénuje Bohemku :-) 

Vedení vytvořilo sportovnímu úseku nejlepší podmínky od dob pana Svobody. Relativně stabilizovaný kádr, málo hostovaček, posily z první ligy, výborné tréninkové podmínky. To tady opravdu nepamatuji. Špatné výsledky a mizerná hra samozřejmě u fanoušků všechno uvedené přebijí. Proto bych vedení vyčítal, že neřešili otázku trenéra už v zimě nebo alespoň v průběhu jara a dokonce ani ne po zápase s Příbramí.

Já bych se vůbec nebál měnit trenéry častěji. V tom má pravdu Starka z Příbrami, že většina trenérů je první půl rok báječná a potom se většinou zblázní a začnou dělat neuvěřitelné věci. Poslední dva trenéři v Bohemce jsou tohoto tvrzení jasným důkazem.

Co se týče Filipa, patřil jsem k velkým kritikům jeho protěžování a zařazování do sestavy, ale včera jsem mu při děkovačce stisknul ruku a pochválil ho za perfektní výkon. Vůbec bych teď neměl problém, kdyby hrál příští zápas od začátku. Na druhou stranu, pokud mu to zase nepůjde, musí ze sestavy ven, bez ohledu na to čí je syn.

V tabulce to vypadá relativně dobře, ale nejsem úplně přehnaným optimistou, vzhledem k tomu co doma předvádíme. Za celý rok jsme vyhráli pouze dvakrát a v obou případech si troufnu tvrdit nezaslouženě. Vstřelit gól nebo si alespoň vypracovat gólovou šanci, je na jaře téměř neřešitelný problém. Navíc je Jarda velký přítel Chovance, takže asi nemá problém sem poslat třeba Královce nebo Proskeho, kteří si umí poradit s čímkoliv. No a Opava bude hrát uvolněně, maximálně na nějaký slíbený bonus z Palerma. Bude to hodně zajímavý.

V krizi jsme už nějaký čas. Co se týče domácích zápasů tak celý rok. Ale dnešní zápas byl absolutní chaos a zmar. Nikdo nevěděl co má dělat. Od Příbrami se na nás valil jeden útok za druhým. Přitom tento mančaft většinou venku všude dostává pořádnou rychtu a za celý rok na venkovních stadionech vyhrál jen na Dukle. Naši hráči se během hry hádají s lavičkou. Ten tým je úplně v rozkladu.

Okamžitá výměna trenéra je podle mě jediným možným řešením. Tohle už se jen tak samo nespraví. Nakonec je tady 2 roky, což na naši ligu není zase úplně krátká doba. Maximem jsou 3 roky a déle může být u jednoho týmu pouze pár největších osobností. Jsem zvědavý co dnešní večer nebo noc přinese.

Kdyby včera trenér třeba místo Dana Krcha postavil Levina, což je defenzivní záložník, tak by naše obranná činnost moc neutrpěla a marné Slovácko by nám určitě gól nedalo. Ale byl by to další hráč do středu pole a vybojovali bychom tam nějaké míče a vytvořili si také nějaké gólovky.

Nebo může Hašek vymyslet něco jiného. Něco změnit, když to nejde. Od toho tam je. Za to bere peníze. Ale jeho jediná taktika, kterou vymyslel nebo mu někdo poradil je, 5 lidí dozadu, zabezpečená obrana, vepředu Puškáč a v 60. tam dáme Jusufa. Takhle hrajeme celý jaro. Ať se děje co se děje.

Ať už tato sezóna dopadne jakkoliv, mělo by se naše vedení velmi zamyslet na obsazením trenérského postu. Tento člověk nás fotbalově neposunul ani o centimetr. Podobná fotbalová hrůza se tady hrála snad jen za Koubka.

Naše domácí zápasy jsou jako přes kopírák. Příšerný fotbal bez gólů a dokonce bez větších šancí. Proti sebe slabšímu soupeři nastupujeme s 5 obránci a bez aktivního napadání. Takže dobrovolně vyklidíme zálohu a šance na získání míče ve středu pole a následný útok do rozhozené obrany ve větším počtu lidí se tím velmi zmenšuje. My se v tomto systému hry dostaneme na míč až u naší brány a potom musíme vést útok do již zformované obrany. A to je hodně složitá disciplína i pro daleko kvalitnější týmy.

Aby trenér změnil organizaci hry v průběhu zápasu, jak to dělají jeho zkušenější kolegové, to bych chtěl asi moc. Aly my nic nezměníme, ani do příštího zápasu!? Šestkrát to nevyjde, tak zkusíme hrát po sedmý zase to samý.

Takže proti Příbrami se nedá předpokládat, že by mělo být něco jinak. Oba týmy budou hrát poctivě zezadu a zápas by měl s velkou pravděpodobností opět dopadnout 0:0. Je možné, že někdo bude mít kliku a nějak se to šťastně odrazí a dopadne to 1:0 nebo 0:1. 

Zápas to byl příšerný, ale zase se moc nelišil od toho posledního s Jabloncem. Akorát už jsme neměli takovou kliku.

Pobavilo zpracování od Televizního studia Ostrava. Ruchové mikrofony jen před kotlem Baníku, celý zápas záběry na plácající Chachary a náš sektor jsem vůbec neviděl a k tomu komentátor fandící Ostravě, který se tam nad nimi celý zápas rozplýval. Tenhle kraj má k civilizaci ještě pěkný kus cesty.