Detail uživatele diskuzního fóra - TomBP

Datum prvního příspěvku
13.4.2014
Celkový počet příspěvků
100
Podle diskuzních fór
Fórum Poč. příspěvků
Fotbal - Bohemians 77
Ptejte se vedení Bohemky 21
Online chat s vedením 2
Použité IP adresy za poslední měsíc
Maskovaná IP Poč. příspěvků z IP Z této IP také píše
j/VYzwuU 41
5ZB1hAUr 18
auWnLohh 9
OLlpYBdS 1
1jknITPj 1
WzSHHp5c 1
EIe6OlpB 1

Trenér Hašek měl zásadní vliv na skladbu současného mužstva. Všichni hráči, kteří se koupili, jsou dle jeho výběru. Mají rychlost a poctivě běhají kde se jim řekne.

Chvilku to fungovalo, ale dneska už nás má každý přečtené. Teď už je ovšem i problém zkoušet v průběhu hry něco měnit, jelikož je mužstvo složeno z typologicky stejných typů. Na lavičce není žádný bojovník, aby to tam šel zbláznit nebo brusič, aby do někoho zajel, technik, který by něco vymyslel. Dokonce to ani nemůžeme zjednodušit a začít nakopávat balóny, protože náš nejvyšší hráč má asi 155 cm.

Dost často se tu teď spílalo vedení, ale hlavní část odpovědnosti za podzimní výsledky nese trenér Hašek.

Trenér chtěl 19ti členný kádr a dostal ho. Trenér vyházel technické hráče a bojovníky a chtěl běžce, kteří umí poctivě běhat ve svěřených čtvercích. Ty také dostal. Trenér chtěl kondičního trenéra, který měl ve Spartě problémy s obrovským počtem zraněných hráčů. I ten tady je. Trenér chce, aby jeho kluci hráli v základu, bez ohledu na jejich formu i kondiční připravenost. Ani v tom mu nikdo nebrání. (Dokonce jsme museli asi půlhodinu sledovat belhajícího Martina Haška s vykloubeným ramenem, protože je prý nenahraditelný).

Výsledkem toho všeho byl tento strašidelný podzim. Ta volnost, kterou tady trenéři mají je fajn, ale někteří po čase začnou trochu bláznit a dělat si co chtějí bez ohledu na klub (Koubek, Hašek). Asi by určitá oponentura uvnitř klubu nebyla na škodu. 

Mluví se tady o posilách. Ale i kdyby přišel Luka Modrič, tak se přes Filipa Haška do základu stejně nedostane.

Už několikátý zápas zůstávají naši nejlepší hráči na lavičce (Reiter, Mašek, teď i Jusuf) a do základu se z nepochopitelných důvodů dostávají fotbalisti, kteří by měli být ještě spíše ve druhé lize. A všichni se potom diví, že se nevyhrává.

Pokud je problém v nepodepsané smlouvě, tak tím spíš by ten kluk měl hrát, aby se zvyšovala jeho cena a mohl se alespoň dobře prodat. Jestli o nominaci do zápasů nebude rozhodovat kvalita, ale nějaké rodinné vztahy, tak se ani nedivím, že třeba Mašek tu smlouvu podepsat nechce.

Myslím, že by v zimě měl buď odejít trenér nebo když zůstane, tak oba jeho synové. Jinak to může dopadnout hodně špatně.

Haniel napsal:

Nevděk světem vládne. Majiteli, který do Bohemky vložil ze svého víc peněz, než my všichni dohromady, stabilizoval tým, vyřešil konkurz, stadión, tréninkové zázemí atd se vyčítá, že nehrajeme o poháry, nebo že se na rozdíl ...

 Krásně a přesně napsaný.

Proč jsou hráči jako Reiter nebo Mašek na lavičce a hrají pouze několik posledních minut? Jak je možný, že Filip Hašek, který podá v předchozím zápase katastrofální výkon, nastoupí opět v základu? Proč stejnou příležitost, aby se vykopal nedostává třeba Vaníček, který je také velký talent a nedávný juniorský reprezentant?

Když Frýdek v utkání s Duklou zahrál horní částí ruky v pokutovém území, tak videorozhodčí Příhoda po přezkoumání posoudil tento zákrok jako v souladu s pravidly a penalta se nekopala. Dnes tentýž rozhodčí obdobný zákrok posoudil jako hru rukou. A to byl míč ještě trochu výše u ramene než při utkání na Spartě. To je docela zvláštní.

Možná by se toho chlapce chtělo zeptat, proč posuzuje obdobné situace u hráčů Sparty a Bohemky jinak. Tak by to asi být nemělo.

 

Já myslím, že v celé historii Bohemky bylo pět funkcionářů, kteří se do ní zapsali zlatým písmem. Pan Honejsek, pan Danner, pan Jíra, pan Svoboda a právě pan Jakubowicz. Dokázal tady neuvěřitelné věci, které se ještě nedávno zdály skoro neřešitelné. Podařilo se mu vyřešit konkurz, dotáhnout převod stadionu na město, vybudovat tréninkový areál, založit bohemáckou akademii a celkově klub stabilizovat. Každý rok je vidět nějaký posun nahoru.

Pro mě je pantáta zárukou stability klubu a jeho postupného stoupání vzhůru. I když to někomu připadá moc pomalé. Proto bych byl nerad, kdyby ho měl v pozici hlavního šéfa nahradit někdo jiný. Jsem pro tuto postupnou cestu, než třeba rok, dva finančně bláznit a pak zase svištět do druhé/třetí ligy.

To, že se o naše špičkové hráče zajímají další kluby, pro nás nemusí věstit nic dobrého. Na druhou stranu, pokud se podívám do nedávné minulosti, tak již nejsme tým, který každý půlrok rozdává půlku kádru. I když nás tak všichni furt berou. Stejně jako o nás ještě deset let budou mluvit jako o bojovném mužstvu. Letos v zimě neodešel ze základu nikdo. V létě odešli dva, z toho jeden byl u nás jen na hostování. To, že nám v létě asi vždycky jeden nejlepší hráč zmizí je pravda, ale to se týká úplně všech českých mužstev bez výjimky. Pokud to bude za dobré peníze, nedá se nic dělat. Jen bych si samozřejmě také přál, aby to nebyly přestupy v rámci naší ligy.

My jsme včera podali paradoxně jeden z lepších výkonů na podzim, ale ten zápas rozhodl úplně sám Komlichenko, který předvedl velmi nadstandardní výkon na naši ligu. Přesně toto má útočník předvádět. Jeden gól vybojoval, druhý založil a sám zakončil, třetí nesobecky přihrál do 100% šance. No, my jsme se svého Rusáka úspěšně zbavili...

3 body, krásný gól - super! Trochu mě zarazil ten konec a tlak jaký si dokázala vytvořit Opava v desíti lidech na neutrálním hřišti. My jsme dohrávali v panice, bez schopnosti podržet balón. Nechci si ani představit, jak by vypadal konec zápasu třeba v Jablonci, kdybychom tam vedli.

Remízový zápas. Asi kdyby tam byl Jusi, možná i Julda, tak to plichtou skončí. Čínu jsme mačkali, jako nikdo v lize od začátku sezóny.

A je dobře, že už nejsme ustrašený a hráči taky dokážou pěkně sjet rozhodčího. Třeba když zapomněl odpískat přímák těsně před vápnem.