Detail uživatele diskuzního fóra - Bororo

Datum prvního příspěvku
20.04.2006
Celkový počet příspěvků
1601
Podle diskuzních fór
Fórum Poč. příspěvků
Fotbal - Bohemians 1464
Ptejte se vedení Bohemky 108
Družstvo fanoušků Bohemians 1
Tlachy a kecy 17
Jiná komunita 1
Použité IP adresy za poslední měsíc
Maskovaná IP Poč. příspěvků z IP Z této IP také píše
4V6lA/6w 191 Hacko10
jenS1gh2 103 Hacko10
nDZPWD4v 15
1DThlnXV 9 Hacko10
qf0SjlIH 3
sWW7q5o+ 2
HMnHVEln 2
95upxjNz 2
0f8WMVtz 2
HJViM8CL 2
4S4RxFF5 2
oyoTfJhH 1
II0sr2L+ 1
9KOL1uCa 1 venca_65

Avatov napsal:

Jde o shodu jmen, Josef  Sedlacek z Úpice hrál za Bohemku 1959-1961, viz výše uvedeny údaj. Je ročnik 1934. Pred cca třemi lety byl s nim rozhovor v Klokanu. Jeho vzpominky na.dobu v Bohemce má ...

Další Josef Sedláček za nás hrál v letech 1941-1942, ten je ale rozený 22.01.1912 a třetí Sedláček byl Vladimír a hrál v Bohemce 1993-1995. Jirka Steinbroch mi pomáhal dělat v r.2005 úplnou  databázi všech hráčů, včetně předválečných (Hochman, Kareš,Kaljakin, Kolenatý, atd.) sice není asi dokonalá, ale ligoví tam jsou bezpečně všichni, béčkaři jako Štefeček, Tichý, Típek, Šusta a další jen v případě, že odehráli za áčko alespoň přátelák. Jiný Sedláček v databázi není. 

rio napo napsal:

Krásný příspěvek. Diky

Jiskra Úpice hrála třetí nejvyšší soutěž a v r.1959 postoupila do 2.ligy (za rok spadla). Tak řada hráčů z této úrovní se dostala do armádních celků. Však Tankista Praha a Křídla vlasti hráli  v těch letech střídavě 1 a 2.ligu. Mimochodem Josef Sedláček nebyl jediný hráč z Úpice v Bohemce. Dalším je Pavel Loukota (1973-1976) pravidelně hrající obránce z doby „Muňoze“ Musila.

Josef Sedláček co dal Slavii (do branky na trať) zmíněný památný gól nůžkama po centru Franty Mottla hrál u nás jen v období 1959-1961. Na vojnu do Křídel vlasti šel  z Úpice .  Na společné fotce (1956) Křídel vlasti jsou mimo jiné: trenér Vytlačil, hráči Mokrohajský, Hledík, Pucher, Šmat, Tadeáš Kraus, Dobay …tehdejší slušná ligová společnost. Až po návratu z vojny ho oslovil druholigový Liberec, Sparta, Slavie  a my.   Sám někde psal, že šel do Prahy jako „venkovan“ a moc se mu nechtělo.….Ještě mám jeho kopii vlastnoručně psaného rozpisu zájezdu do Asie (1960) a řadu útržků novin co si schovával (od novináře M.Haška). K zápasu Dynamo-Stalingrad 1:4 má podtrženo: 20tis. diváků, byla to středa…útržek novin psáno :… přínosem pro mužstvo byl Sedláček. Na jeho nádhernou branku vstřelenou zadovkou (?) budou diváci dlouho vzpomínat, podobný gól nebyl již dlouho viděn. Výkon mužstva ale pokazil Fišer faulem na Morávka, který byl převezen do nemocnice. Stalingradu byl zraněn dirigent Král po ostrém zákroku Zamazala a již do druhé půle nenastoupil a vystřídal ho Kaura“ Taková vzpomínka….  

Klokan z Černošic napsal:

Tak buď vyprávíš, co jsi slyšel a nebo jsi ještě starší, než já :-). ale třeba Bílka ani omylem :-). Kdy jsi začal chodit? Já asi v druhé třídě, tedy 1959 ??? Zkusím zjistit u ...

Koza Bílek se jmenoval Oldřich, za nás hrál 1947-1959, v době co se tu píše hrál ještě taky Jirka Rubáš do r.1954 pozdější trenér, po Hanáčkovi chytal Rousek, do 1.ligy v r.1958 už nastoupil v brance André Houška. První zápas doma konečně zase v 1.ligové sezoně s Ústí nad L. 2:1 góly Kopsa a Hubálek. Sestava: Houška-Fišer,Janovský, Pohuněk-Kos, Hlaváček- Mottl, Kopsa, Král, Hubálek,  Kaura. To ještě „Pionýr“Kaura netušil, že dají ve 4.kole spolu s Kopsou po dvou gólech Spartě (4:3). trenérem už byl Jirka Rubáš.V té době jsem chodil na stranu u pošty na půlku k vratům, od r. 1951...  V tuto sezonu jsme sestoupili jako ZSJ Železničáři Praha společně se Dynamem/Slávii, Gottwaldovem a Duklou Karlín. Zpět v lize 1954,jako Spartak Stalingrad hrálo se ještě jaro-podzim a zase sestup...Další postup až právě 1958/59, prvně se hrálo  podzim-jaro. 

Včera to bylo 10let co zemřel můj přítel a kamarád od mládí Jirka Steinbroch. Mám sice od fotbalové agentury pro kterou občas dělám doporučení na tento web nechodit, ale dnes udělám výjimku. I proto, že si  nikdo nevzpomněl. S Jirkou jsem se potkal poprvé na Bohemce, když mu bylo asi 14let.  Bydlel kousek od Ďolíčku na tř.SNB (dnes Vršovická). Byl vášnivý šachista a jelikož jsem to hrál trochu závodně, tak jsem do něj cpal teorii. Měl rád country ,hlavně americkou, Johny Pride, Merle Haggard, Glen Campbell. Později jsme chodili do Malostranské besedy  na folk a country… Ohaři, Taxmeni, Hutka, Lutka a další. Hrál  velmi dobře taky mariáš. Později měl ode mne permanentku na tribunu do C-7řada. Já si plnil svoje  povinnosti a scházeli jsem se až po zápase u památné zdi nářků, co je dnes pergola. Nikdy nejevil zájem o nějakou aktivní funkcionářskou činnost, to se zlomilo až s aférou kolem Zdeňka Svobody. Toho  jsem na rozdíl od Jirky znal už od dětství, jsme plus mínus stejně staří. Vysvětloval jsem Jirkovi určité věci, on  sledoval jak jsem chodil  k výslechům. Na základě toho prohlásil, že on bude  jednou dělat do fotbalu, ale postará se, aby vše bylo naprosto fér.  Některé věci si  prostě vysvětlit nenechal...  a když byl potom ředitelem ve Viktorce (od toho jsem ho odrazoval, dělal v té době šéfa pobočky Č.spoř. dole na Václaváku), tak už mluvil jinak, ale tak to prostě chodí. Doporučil  jsem mu tam ještě ekon. ředitele ing.Libora T., ale ten to po dvou letech neunesl a vzdal .  To Jirka dokázal být nad věcí a některé excesy si myslím, že ani nechtěl vidět. Fotbalu rozuměl, když se mnou konzultoval hráče, co mu agenti doporučovali, tak jsme se většinou shodli. Jen Vaclíkovi nemohl přijít na jméno, stane se. Po dobu jeho činnosti ve Viktorce na Bohemku prakticky nechodil, jen výjimečně  a tak jsme se vídali  jen na Viktorce a v soukromí. Byl mi svědkem na dvou mých svatbách.  Až kdy převzal Bohemku ke znovuzrození, byly naše kontakty zase intenzivnější. Ale  vycítil jsem ze společných  rozhovorů s Vláďou Suchým, že s novým vedením často nenašel společnou řeč. Když odešel na čas do Ružomberoku, jezdil jsem za ním často z Trnavy  na zápasy.  Autem 2,5hod..a po zápase šachy. I po dvou bypassech moc neomezil kouření. To ale nebyl údajně důvod skonu. Překvapil nás tím všechny, „Odborné“ diskuse v hospodě na Viktorce, ještě když dorazil lidový vypravěč Andrej Kvašňák(zemřel ještě o pět let dříve) byly nezapomenutelné. A zapomenout na Jirku by taky nebylo dobré. Udělal toho pro znovuzrození Bohemky dost.  Pokud si zde někdo vzpomněl, omlouvám se. Čest jeho památce.

berjir napsal:

že vám to stojí za to zakládání nových nicků jen proto, abyste pozuráželi ostatní. Pokud má člověk takový znalosti Bohemky, jako se tváříte, že máte, určitě tu máte profil už z dřívějška, ne? nebo se ...

Rétoriku toho člověka nechápu. S Jirkou jsem se znal od jeho 17ti let, jako kluk bydlel kousek od Bohemky..   Se Sucháčem jsme se seznámili, to už je taky dlouho…. S Jirkou jsme za Vláďou jezdili do Kunratic (kam taky jinam), kdo je v obraze ví proč. Když jsme se s Jirkou delší dobu neviděli, špičkovali jsme spolu tady na webu. Právě u Vládi  v Kunraticích se probíraly některé věci,  na které by v kanclu na Bohemce nebyl klid. I  odchod Jirky do Ružomberoku a po jeho návratu moje „angažmá“  ve věci skautingu. Jirka o  tom veřejně mluvil i na schůzce s fanoušky, které se v té době občas pořádaly. Vláďa chtěl pochopitelně vědět o všem. Měl pod palcem sponzorské smlouvy a ekonomická situace nebyla zrovna v kondici. Proto taky sledoval s kým  a jak probíhají jednání o případných přestupech, protože všechno něco stojí. I v tom skautingu, když ho děláte pro svůj klub bez nároku na odměnu, tak vznikají určité náklady (cestovné a další výdaje)  Vzhledem k tomu, že mi právě Vláďa naznačil určité problémy, nebo spíš často jiné názory než zbytek vedení, které Jirka měl, tak jsem ten skauting nakonec nevzal a Jirka  posléze odešel zpět do Viktorky Žižkov. Stejně jsem měl pocit, že se ve Viktorce Jirka cítí po pracovní stránce lépe. S Rudou Procházkou si vyloženě rozuměli a s panem Vinšem taky, už dříve jsem tam doporučil ing. Libora Tichého jako ekonoma. Přitom srdce měl klokana, to jistě.  Ale potřeboval být v práci dominantní a to mu ve Viktorce víc sedělo.

pojebana.fortuna napsal:

Neměl by jste se přejmenovat na Baron Prášil?  Vaše lživost a vymýšlivost už začíná být nehorázná .... Pan Suchý NIKDY nemluvil do hráčů, kdo a jak se má sledovat, kupovat a podobně...  

To by jste se divil, jenom provokujete, ale nevím proč. Nikdo z toho prostředí to nemůže napsat. Hezký den.

oto.kraus napsal:

To mě zajímá s tím Flachbartem

Sportovní ředitel Jirka Steinbroch  po návratu z Ružomberoku společně s místopředsedou představenstva Vláďou Suchým mě požádali v r.2008-9 abych se na Honzu Flachbarta jel několikrát podívat. Hrál za SK Hlavice, postoupili  z Divize do ČFL a hráli na tuto úroveň slušný fotbal. Problém byl v tom, že zde byly určité požadavky, které jsem nemohl potvrdit. Na krajích obrany hráli Lukáš Marek, Michal Šmarda , mohl tam zaskočit  Karal, Knakal a Jirka Rychlík. Jen Šmarda s Rychlajzem byli už méně perspektivní a Flachbart ( r.1978) k nim patřil taky. Bylo to nakonec jejich rozhodnutí, asi s trenérem. Flachbart potom ještě hrál více než rok ligu u  Kapra za Střížkov, nemyslím, že by hrál až tak špatně, ale Bohemka chtěla  buď perspektivu, nebo zkušeného hráče v optimální formě. Mě spiš mrzelo, že nevyšel Jan Krob, v té době hostoval ze Sparty na Kladně a potom zpátky ve Spartě stejně nehrál.. Přiznám se, že jsem dost tlačil, ale prostě to nevyšlo, nešlo tam o peníze, prostě o pohled a názor těch co rozhodovali. Udělal jsem někde chybu, protože zvláště Jirka i Vláďa na moje názory dost dali…Myslím si, že si Krob ligovou karieru odkopal a ještě odkopává slušně.

borůvka napsal:

Zdravím, nedá mi to se nezeptat. Ve Vaši knize mne zaujala kapitola něco ve smyslu o těch pár kapkách navíc. Předpokládám že ne nadarmo zde byla zmiňována národnost manžela současné majitelky uvedené nemovitosti, i s ohledem ...

Ten článek se jmenuje Pár kapek v pozadí. Knížku jsem dával dohromady v r.2016 -7. V té době byla K. E. na mateřské už se čtvrtým děckem.. Zmínka o nich je hlavně proto, že před tím vlastnil tuto nemovitost - Vrbatův mlýn -  poslanec , vysoký komunistický funkcionář Kapek a  následně česká sportovkyně s americkým manželem. Tomu by asi Kapek nevěřil…To je dostatečný paradox ne?

bob.in napsal:

Nic lepšího než 3-2-3-2 nikdy existovat nebude. Jen je potřeba maličkost, a to vhodný hráče.. Jinak Vás mám pochopitelně rád.

Zdravím

ale já to nezpochybňuji, od počátku na to téma píšu, že to je o tom na jaký systém máte hráče. Je lepší mít vypilovanou klasiku 4-4-2 (třeba), a když na to budu mít playery tak jít do údernějšího, ale nic proti hráčům jako Bartek, Dostál, Pepa, už to  lepší nebude a s jedním defenzivním hráčem (Levin)se to nedá hrát. To není debata o rozestavení, ale o schopnostech to plnit.