Detail uživatele diskuzního fóra - VojtaM

Datum prvního příspěvku
28.5.2003
Celkový počet příspěvků
1207
Podle diskuzních fór
Fórum Poč. příspěvků
Fotbal - Bohemians 1037
Ptejte se vedení Bohemky 110
Družstvo fanoušků Bohemians 14
Tlachy a kecy 30
Jiná komunita 1
Bug Reporting 4
Použité IP adresy za poslední měsíc
Maskovaná IP Poč. příspěvků z IP Z této IP také píše
0w9O3cL+ 18
ds3o4lJE 6
su45oe24 4 vrana_GOG, Voooda

Svatoslav.Bata napsal:

1) V rámci českých klubů je obvyklé, že fanoušci mají možnost komunikovat s vedením klubu pouze velmi výjimečně či vůbec. To je prostě fakt a že je v tom Bohemka pořád mimořádná, to je taky ...

1) A v čem je teď vlastně Bohemka mimořádná? Komunikace s fanoušky se omezila na skupinku vyvolených, kde to navíc může zavánět osobními zájmy. Je super, že teď odpovídáš v podstatě online, ale předtím měsíce nic. A jedna osobní, když mám to štěstí, že pracuju ve veřejnoprávním médiu, zeptej se šéfů, jak jsem to vlastně "škodil Bohemce"? :-D 

2) Když tu naznačuje (někde dole se našel tvůj vlastní screen, že budeme profitovat z dalších přestupů) a pak se ukáže, že to není pravda (i ty, Brute?), i tenhle nadsazený dotaz najednou má legitimitu. 

4) Proč bychom měli oplácet stejnou mincí? To si zase nepleť hrdost s idiocií. Bohemka tedy "nemravné chování" vůči sobě útrpně snáší. Super. 

5) A copak po tobě někdo chce konkrétní jména? Když se dá určitý termín, je jasné, že se čeká jeho dodržení. Jaký hráč tedy odletěl na soustředění? 

8) No, ve světle aktuálních informací se zdá, že blíž než cestě Zlína jsme blíž opakování minulosti. 

Svatoslav.Bata napsal:

Dobré ráno, tak tedy ještě dodatek. 1) Mezi oprávněnou kritikou a hysterií je zásadní rozdíl. To, co se odehrává zde na fóru, bych nazval umírněnou kritikou. Ale nedělej, že nemáš ty fejsbůky, kde se vyjadřují i ...

Na to, jak seš velkej, se dokážeš prosmýknout hodně malejma mezerama v argumentaci. 

1) "Úroveň" komunikace pode mnou dobře shrnul uživatel Jirka77. Za sebe bych dodal slovo "přezíravost" a pro Baču vzkaz: Drž hubu a plať. A Sváťo, k jednomu tvému FB vyjádření. Novináři se musí zodpovídat minimálně svým editorům, nemohou si napsat, co chtějí. I z Bohemky proudí informace ven. Třeba v jistých sparťanských novinách je expertem na úniky z Bohemky redaktor, který Bohemku nesnáší a mimochodem je autorem proslulého hanopisu po odloženém zápase s Plzní. 

2) A kterej? Takže potvrzuješ, že jsme si při přestupu do týmu, kterej nás odírá zpětnejma odkupama na zlomky tržní ceny a podobnejma ochcávkama, nedali naprosto standardní klauzuli o minimálně 10% podílu na dalším prodeji? V situaci, kdy jsme se tu chvástali Tettehovou budoucností a potenciálem? A je to stejně zfušované i u Júsufa, který je navíc starší a solidarity paymenty a výchovné tam jsou menší, ne-li žádné? 

4) Jasně, chování pana Tvrdíka nekomentujeme, pan Tvrdík a jeho příbuzenstvo si za nás mluví, když se mu chce a my stáhneme vocas. Jsme Klokani, nebo pandy? Krásná ukázka servility. 

5) "Proto bych byl rád, kdyby aspoň jeden nový hráč s námi odletěl." Martin Hašek po zápase se Žižkovem pro pofidérní server ruik. Jen příklad. Prosím, kterej to je? A kteří ještě přiletí? Opravdu je normální mluvit o náhradách za odchozí ofenzivní hráče a pak v jejich pozici ukazovat stopery? Nic proti Hůlkovi, na kterého se velmi těším. 

8) Všimni si, že (možná s výjimkou Zlína) snad každý klub, který se z Česka prosadil, prošel určitým obdobím investic do kádru a do udržení toho kádru. I ta Olomouc, která je finančně dost dole, ty svoje superdorostenecký ročníky nějak aspoň chvíli udržela. 
Mimochodem - Bohemka teprve podruhé za posledních 5 let splnila zákonnou povinnost a zveřejnila účetní závěrku (za sezonu 2017/2018). A z ní je krásně vidět, odkud přišlo za poslední roky jednorázově nejvíc peněz. Cesta do pekel.  

Svatoslav.Bata napsal:

Ahoj, tak na tohle jsem se musel nejdřív důkladně posilnit :-) 1+1a) A proč by se neměly věci nazývat pravými jmény? Faktem je, že příspěvky některých jedinců zejména na sociálních sítích jsou dost přes čáru. Lidé obecně ...

Ahoj, tak snad ses neopíjel rohlíkama.

1)     Nazývat oprávněnou kritiku hysterií opravdu nemůžu považovat správnou strategii komunikace s fanoušky. Vedle šíření nepravdivých zpráv je jedním z fenoménů dnešní doby i elitářství a tzv. „bubliny“, ve kterých se členové navzájem podporují ve svých názorech. V souvislosti s Bohemkou tomu říkám „plácání se po ramenou, jak to děláme dobře.“ Jen odbočka do sociologie ke změně vztahu vedení a fanoušků.

2)     OK, to opravdu tu otázku musím formulovat na tři řádky? „Kolik hráčů má ve smlouvě nějakou obezličku, kvůli které nepatří bezvýhradně Bohemce“. Mám na mysli „projekty“, „klauzule“, „předkupní práva“ a mnohé další termíny obchodního práva. Podepisovali u nás takto všichni hráči v rámci akce Tetteh?

a.      Když už jsme u Bena, opravdu nemáme procenta z dalšího přestupu?!?

3)     Schicka mi připomínáš správně, ale mluvil jsem o Júsufovi, jehož příchod byl odkomunikován na bohemácké poměry dobře. Ale ok.

4)     Ta „další spolupráce“ by mě zajímala, pod to schováš lecjakou čertovinu. Ale zapomněl si na další části otázky. Proč se Bohemka chová vůči Slavii servilně? Například co si to proboha šéf Slavie dovoluje veřejně komunikovat za majitele Bohemky?

5)     Na pergole se počítalo maximálně s odchodem Haška, dál měl být kádr „doplněn“. Po odchodech Maška (a dá se říct i Júsufa) v ofenzivní části i se slibovaným doplněním dostaneme na podzimní počet max + 1. A právě zoufale úzký kádr je jedním z důvodů, proč hrajeme o záchranu.
Mimochodem. V posledních týdnech padlo několik termínů – začátek přípravy, zápas se Žižkovem, odlet na soustředění… Jaký je ten aktuální? Začátek ligy?

6)     Ok. Ale zajímavá formulace.

7)     Infarktů, selhání a příhod už tu bylo za poslední roky víc, než bych chtěl. Radši bych něco stabilnějšího.

8)     Takže Bohemka dál zůstane klubem bez investic? Kolik takových je v lize? A jak to ovlivňuje jejich ambice? Rozpočet na platy Bohemka nezveřejňovala před šesti lety ani dnes (a to se před lety chlubila plněním jakési normy otevřenosti). Trénovala v Hrdlořezích, dnes v Uhřiněvsi. Vyhovující stadion pro ligu měla a přesun do Edenu bylo jen tragické rozhodnutí. Mládež byla už tehdy dlouho soukromým výdělečným projektem, dnes je pořád, jen ve vrcholné kateogorii sestoupila. Jmenovala se „Bohemka“ a do konce konkurzu údajně zbývaly jen formality… Co mi to jen připomíná?

PS: V Kozlovně úřaduju poměrně pravidelně a připraven na diskuzi, jen už nemůže být patolízalská. Zároveň je užitečné, když se postoje vedení ukážou zelené na bílém. a) kvůli zlepšení komunikace s fanoušky b) protože členové managementu klubu bohužel umí lhát.

PPS: díky, vyřídím. A ty pánské?

VojtaM napsal:

Moc děkuji za rozhovor, jsem rád, že vyšel a zastávám názor, že právě výrazně zvýšená komunikace a hlavně diskuze mezi názorovými skupinami okolo klubu může obrousit hrany. Možná bych ale pár poznámek měl: 1… Nazvat hned v první ...

Ještě bych přidal jeden dotaz: V jakém složení odletěl kádr na soustředění do Turecka? 

Ludvo, ať nezaplevelujem vedlejší fórum. O rozhovor s majitelem jsem měl zažádáno dvakrát. Aktuálně to nemá smysl, protože bych musel přinýst do redakce částku a tu klub logicky nepustí. Leda panu Vackovi ze sportu, kterej má na úniky z Bohemky snad monopol, i když jí nesnáší. 
No to víš, že sem hysterka, když nebráníš! :-D 

Moc děkuji za rozhovor, jsem rád, že vyšel a zastávám názor, že právě výrazně zvýšená komunikace a hlavně diskuze mezi názorovými skupinami okolo klubu může obrousit hrany.

Možná bych ale pár poznámek měl:

1… Nazvat hned v první otázce (Přičemž právě tazatel by mohl plnit v rozhovoru roli informovaného oponenta) fanoušky hysterkama není zrovna správný start k obroušení hran.

1a. Pro kvalitu týmu mě nenapadá lepší kritérium než umístění v tabulce. Ovlivnění výsledků zraněními je přímým důsledkem úzkého kádru, což bylo rozhodnutí vedení klubu. Rozhodnutí rozhodčích nejsou příjemná, ale prosím, vždyť vypadáme jak slávisti…

2. Kolik hráčů v kádru má výstupní klauzule? A proč s nimi klub souhlasí v případě hráčů, kteří chtějí kariéru oživit a nikoli startovat? Vnímám rozdíl mezi Maškem a M. Haškem.
A pokud je takto včasný přesun Maška do Boleslavi ústupkem jeho kariéře, jaké jsou podmínky působení Hůlky?

3. Nenašlo by se pár příkladů lidí, kteří kritizovali při příchodu i odchodu? Mám okolo i velmi negativní Bohemáky a i ti příchod vnímali coby příležitost, byť nestandardní.

4. Jak hluboká tato spolupráce má být? A je nutné chovat se ke Slavii servilně? Nepřišlo panu majiteli zvláštní, když ředitel rivalského klubu veřejně komunikoval jeho jménem? 

5. Na „pergole“ se řešil příchod dvou až tří hráčů, přičemž trenér primárně zmiňoval ofenzivu. Teď jsme do ofenzivy -2 (i když se ještě počítá setrvání Júsufa) a mluvíte o dvou příchodech. Nějak to nevychází.
S jak početným kádrem vedení klubu počítá pro jaro?

6. Když opakovaně vedení klubu zmiňuje negativní pověst českého fotbalu především kvůli jeho vedení, jak Bohemka hlasovala na valných hromadách FAČR?

7. A nebylo by to lepší bez těch infarktů? Tým sice máme složený z 90 % z vlastních hráčů, ale viz předchozí otázky. 1) Kolik jich je a na jaře bude? 2) O kolik z nich můžeme jednoduše přijít?

Jaká je vlastně naše „koncepce“?

Fanoušci Bohemky nejsou hysterky, jsou často velmi pevně spjatí se „svým“ klubem. Už jich moc nezbylo. Návštěvy klesly na úroveň rok před krachem a klesají. Není legrace Bohemce fandit každý den, být pro smích, stydět se za podřízenou roli.

Nezpochybňuji posun ve stabilitě klubu v posledních 13 letech (což je ale poněkud dlouhá doba), ale když už jsme prodali Júsufa za takové prachy, tak „by se aspoň dveře na dámských záchodech opravit mohly.“ (Zatím nejlepší komentář k tomu).
Přeji Bohemce vše nejlepší, jako každý rok. Ale příliš často zůstává jen u přání. Hezký večer.

doublefish napsal:

Vojto, setkání pod pergolou přece JSOU takovým tiskovým briefingem, ale pro fanoušky a pro jejich dotazy. Co by měla být jiného? Detaily z rozdělané kuchyně se nedozvíš, protože spoléhat se, že všichni "přítomní jsou srozumění s tím, ...

Tiskovka a setkání s fanoušky je přece něco jiného kvůli jiným úmyslům návštěvníků. Fanoušci, hlavně ti tak zapálení, že chodí pod pergolu, si zaslouží trošku jinačí zacházení než že se jim ucpe pusa řízkem, aby pak psali, co chceš (když to přeženu). 
Pokud vedení klubu nedůvěřuje vlastním fanouškům, ztrácí pergoly smysl, ale zároveň se nelze divit, že Bohemka ztrácí pověst "fanouškovského klubu", klesají návštěvy, nevysvětlené nebo špatně vysvětlené kroky se setkávají s odmítavou reakcí atd. 
Bez ohledu na (ne)zkušenost si myslím, že změna komunikace klubu směrem k vlastním příznivcům by zamezila hodně komplikacím, třeba tomuhle neklidu. (Doufám, že vedení klubu aktuální situaci jako komplikaci vnímá). 

doublefish napsal:

Vojto, ale není to právě ono? Slavia potřebuje udat Pokorného na hostování. Tím, že zveřejní, že jedná o hostování s Bohemkou možná chce informovat další kluby, že je k mání (viz později Trpišovský: "ASI půjde do ...

Zas to bylo trošku jinak. Slavia (její šéf) nezveřejnila, že jedná o hostování s Bohemkou, ale že jde na hostování do Bohemky. Bohemka to ne že nekomentovala, ale komentovala, že tomu tak není, načež Slavia mluví za naše vedení. (co si to dovoluje?). Chvíli ticho a po dvou týdnech se to podepíše. No nevypadáme v tu chvíli jako strašný looseři? 

Druhý odstavec bych dokázal pochopit, jenže pak se ta slavná setkání pod pergolou degradují na úroveň obyčejného tiskového briefingu. Fanoušci tam nejdou proto, aby se stali součástí takových hrátek, ale právě proto, aby jimi nebyli! Tiskový vyhlášení si můžou přečíst od Tvrdíka. I přítomní novináři z řad Bohemáku (ano, tentokrát jsem byl jediný, ale je takových víc) jsou srozumění s tím, že z pergoly se nic nevytahuje. Kdybych něco potřeboval, naberu si to pak. 

No tuším, že nějací ubudou (což mě mrzí, naši aktuální stoperskou dvojici mám fakt rád), ale když pustíme stopera, kterého máme pod smlouvou, na úkor stopera, který k nám jde na půlroční hostovačku bez opce, vytváříme si na léto ten samý problém, ve kterém je tebou zmíněná Sigma. 

Kdybych mohl mít doporučení pro vedení, mělo by udělat vše možné pro to, aby byla Bohemka znovu sepjatá s fanoušky, jinak to může skončit opravdu špatně. 

doublefish napsal:

Mám za to, že informace na VĎ se objevila bezprostředně po tom, co dohoda byla stvrzena. Do té doby z ní taky mohlo sejít. Mnohokrát zde bylo vysvětlováno, že spekulace, nepotvrzené transfery, přání ohledně posil ...

Jen drobné upřesnění. Poprvé o hostování Pokorného v Bohemce informoval pan Tvrdík 20. 12. Zajímavé je, že náš tiskový mluvčí to v danou chvíli odmítl, načež znovu pan Tvrdík (zástupce úplně cizího klubu!) zveřejnil, že vedení Bohemky žádá dané médium o opravu. Dál opravdu až dnes. 
Ohledně Júsufa. I při velmi důkladném čtení mezi řádky vyznělo nejen z pergoly, že je aktuálně neprodejný. Mediální spekulace byly, ale přece budu věřit šéfům a dalším členům vedení vlastního klubu. 
A ejhle, přestup jako první ze Slavie oznámil instagramový profil Slavia Backstage, který mají spravovat ... počkej si, fakt to stojí za to ... náctileté děti pana Tvrdíka. Pak Tvrdík, pak dlouho nic a v noci to tweetovala Bohemka. 
Mám nejvyšší pochopení pro realitu fotbalového prostředí, ve kterém nejsme v komfortní pozici, ale vadí mi dvě věci. 
1) patolízalský postoj vůči SKS, na které se bohužel pro nás strašně projevuje, jak to jde v případě investic dobře. 
2) jak pružně se mění postoj vedení klubu bez komunikace navenek. A to jsme prý byli kdysi dávno "fanouškovským" klubem. 

A když už jsme u toho, co budem dělat s pěti stoperama taky nechápu. 

Nejvíc mě mrzí, jak čitelný a zranitelný je tým, který dostane za 20 minut dva góly od Příbrami v deseti.

Navíc doma...

Bohemka je strašně průhledná a musí přijít změny. Třeba ne systémový, ale podstatný. Fotbal se nehraje na naběhaný kilometry nebo málo faulů.