Družstvo fanoušků Bohemians

Do tohoto fóra mohou přispívat pouze registrovaní a přilogovaní uživatelé.

Přilogujte se nebo se zaregistrujte

Čtení příspěvků je povoleno všem uživatelům, příspěvky jsou zobrazeny níže na této stránce. Použijte posuvník okna nebo kolečko myši.

Obsah diskuzních fór je tvořen příspěvky, které vyjadřují názory a postoje jednotlivých pisatelů. Redakce ani klub Bohemians 1905 neodpovídá za obsah příspěvků, vyhrazuje si však možnost odstranění příspěvků, jejichž obsah je ve zjevném rozporu s právními předpisy nebo normami slušného chování.

kolina napsal:

No, nic ve zlém, ale když chceš něco zrušit je třeba vědět čím a jak to nahradit... Myslím, že nějaká tebou navrhovaná revoluce navíc  v době když se bojuje o vyhlášení architektonické soutěže na rekonstrukci Dolíčku ...

No, nic ve zlém, ty opravdu nevíš jak a čím nahradit tohle loutkové vedení DFB? Tak já ti to Teda řeknu. Vyberou to členové DFB ve volbách, kde se určitě přihlásí plno lepších lidi do vedení DFB, než je tohle co jen slibuje a nic pro fanoušky nedělá. 

Jestli sis přečetl program schůze rady HM Prahy, co proběhne 1.8, M.Kurka tam vystupuje jako zástupce Bohemians 1905 a ne předseda DFB. Pokud tedy nebude předsedou DFB, nic hrozného se nestane. Věřím že každý fanoušek který by chtěl kandidovat do vedení DFB, bude rekonstrukci plně podporovat tak jako mi všichni !! 

Ziimakk napsal:

Od 27.5 do dnešního dne 29.7 stále projednáváte stanovisko, zda je vedení DFB spokojeno se sportovním úsekem Bohemky za minulou sezónu? Vy jste neskutečný lháři. Vyzývám vás, abyste rezignovali co nejdříve!! Už žádné lži fanouškům, ...

No, nic ve zlém, ale když chceš něco zrušit je třeba vědět čím a jak to nahradit...

Myslím, že nějaká tebou navrhovaná revoluce navíc  v době když se bojuje o vyhlášení architektonické soutěže na rekonstrukci Dolíčku je kontraproduktivní...

  BOHEMKA DO TOHO!!!

DFB představenstvo napsal:

Nejdříve zasedne Představenstvo DFB (již máme termín), následovat bude setkání Představenstva DFB s vedením klubu a pak chceme udělat Pergolu DFB. Oficiální stanovisko Představenstva DFB bude následovat.

Od 27.5 do dnešního dne 29.7 stále projednáváte stanovisko, zda je vedení DFB spokojeno se sportovním úsekem Bohemky za minulou sezónu? Vy jste neskutečný lháři. Vyzývám vás, abyste rezignovali co nejdříve!! Už žádné lži fanouškům, navíc které zastupujete!! 

Vyzývám i členy DFB, aby STOPLI pravidelné příspěvky do DFB. Zastavme to dřív, než to zase špatně skončí!! 

Tisková zpráva Družstva fanoušků Bohemians

Vedení Družstva fanoušků Bohemians i klubu Bohemians Praha 1905 a.s. poslední tři roky aktivně vyjednávají se zástupci hlavního města Praha (politiky, úředníky i zaměstnanci příspěvkových organizací města) o budoucím stavu městského stadionu Ďolíček. Jednání to nejsou jednoduchá, ani rychlá. Veřejná správa má své tempo. Přesto jsme se krok po kroku posouvali kupředu. V posledních měsících se však tempo podezřele zpomalilo. Zdá se, že brzdou aktuálně není úřední šiml, ale politický tlak. Proto vedení DFB odeslalo 10. 5. 2022 podání Radě hlavního města Praha, na které jsme však v zákonné lhůtě neobdrželi odpověď. Tímto radní ještě jednou žádáme o odpověď. 

Hlavním tématem našeho podání byla připravovaná architektonická soutěž na rekonstrukci Ďolíčku. Rada hlavního města Praha totiž odsouhlasila záměr architektonické soutěže a k tomu si vyžádala ekonomickou analýzu provozu nového stadionu. Tato studie již byla zpracovaná a předložena radním HMP. Radní hlavního města ovšem opět nekonají. V tuto chvíli nic nebrání tomu, aby Rada pověřila Pražskou developerskou společnost vyhlášením architektonické soutěže. Architektonickou soutěž slibovala fanouškům a občanům řada politiků, včetně zástupců všech vládních stran a koalic na hlavním městě. Radní Šimral (Piráti) se k Ďolíčku opakovaně vyjadřoval na svém facebookvém profilu. Náměstek Hlaváček (Spojené síly pro Prahu) se pozitivně vyjádřil i během jednání Zastupitelstva hlavního města Praha. Předseda zastupitelského klubu PRAHA SOBĚ Jan Čižinský pak již před volbami na dotazy DFB deklaroval, že „odkup stadion byl správným krokem“ a že se o něj má hlavní město „starat, aby byl Ďolíček stadionem, na který bude Praha hrdá“. Všechny formální požadavky Rady hlavního města Praha tak byly naplněny a politická vůle většiny v Radě i Zastupitelstvu hlavního města by dle výše zmíněného neměla být problém.

Další jednání Rady hlavního města Praha proběhne 1. srpna 2022. Tímto žádáme náměstka Hlaváčka, aby předložil Radě materiál pověřující Pražskou developerskou společnost vyhlásit architektonickou soutěž na rekonstrukci městského stadionu Ďolíček. Dále žádáme ostatní radní, aby dostáli svým slibům a tento materiál odsouhlasili. V neposlední řadě žádáme, aby byl na jednání Rady pozván jako host i předseda DFB, pan Martin Kurka. Ani jeden z požadavků není pro radní překvapením a neměl by být překážkou dalšího rozvoje stadionu.

Byť celou věc vysvětlujeme politikům, fanouškům, veřejnosti i novinářům po celé tři roky, vnímáme jako nezbytné naši situaci ještě jednou vysvětlit. Městský stadion Ďolíček není v řádném stavebním a technickém stavu a hlavní město Praha se o něj nestará jako řádný hospodář. To vše se děje v době, kdy sportovní (nejen fotbalová) infrastruktura v celé Praze značně chátrá a neodpovídá standardům 21. století. Jiná města v České republice (např. Pardubice a Hradec Králové) s tímto i v dnešní nelehké době aktivně bojují, podporují své lokální kluby a budují nové stadiony. Vedení DFB disponuje  analýzou provozu prvoligových fotbalových stadionů v republice a toto srovnání nevychází pro Prahu (město se třemi prvoligovými kluby) vůbec lichotivě. Rekonstrukce Ďolíčku je příležitostí tuto ostudu napravit.

Samotná architektonická soutěž není mimo finanční možnosti hlavního města. Není dnes ani závazkem velkých investic. DFB dlouhodobě jedná s Národní sportovní agenturou o případné dotaci. Zároveň nabízíme zvážit spoluúčast soukromých investorů. Nový stadion může mít komerční prostory do ulice Vršovická a tím na sebe částečně vydělávat a ještě rozšířit nabídku služeb ve Vršovicích. Rekonstrukce Ďolíčku je navíc i obrovskou příležitostí pro veřejný prostor. Nabízí například průchodnost z ulice Sámova do ulice Sportovní, což má hlavní město Praha ve svém dlouhodobém územně rozvojovém plánu. Jednoduše řečeno – nový Ďolíček je příležitostí pro sport i pro město, na níž nemusí nikdo tratit. Bez vyhlášené architektonické soutěže a vítězného návrhu se však nemůžeme posunout kupředu, a proto je třeba ji 1. srpna odsouhlasit.

V případě, že hlavní město Praha materiál 1. srpna neodsouhlasí, žádáme radní, aby odpověděli na zmíněné podání DFB, jasně se vyjádřili k výsledkům ekonomické analýzy, vysvětlili, jak se chtějí o majetek města dále starat a jakou mají dlouhodobou vizi městského stadionu Ďolíček.

Chce vůbec město zachovat fotbal v Ďolíčku?

V Praze dne 20/7/2022

Družstvo fanoušků Bohemians

Martin KURKA, předseda představenstva

David VODEHNAL, místopředseda představenstva

Milan MRAČEK, člen představenstva

Martin SLAVÍK, člen představenstva

Václav VLČEK, člen představenstva

ad příspěvek Wenca https://www.bohemians.cz/forum/post/510284

Václave,
co je sdělením Tvého příspěvku? Nepoznal jsem. Ptáš se, proč bylo logo z dresu odstraněno, ale není to poněkud pozdě? A vy to nevíte - proč? Kritizuješ za to ředitele, že "neřekl proč" ale vy jste se snad na důvod ptali, tak proč jej nesdělíte?


Nediv se útokům na DFB, když komunikujete tak, jak komunikujete. Například Ty se bezelstně přiznáš, že nesleduješ dostatečně fanouškovské diskusní fórum... To je zvláštní sdělení. "Svým úhlem pohledu" určitě můžeš reagovat na cokoli, ale to je druhotné. Není lepší
a, než až reagovat na něco - raději psát stanoviska, na které nechat reagovat fanoušky?
b, než "svůj úhel pohledu"  - raději předkládat stanoviska představenstva, která mají hlavu a patu?

Vždyť nikdo z nás netuší, jestli vůbec něco děláte - žádné zápisy za schůzí, žádné vize, návrhy, nic.

Info k nové tribuně jih. Ano, jednám s pověřením a podporou klubu i DFB o přemístění tribuny z Viktorky, která již tuto tribunu nepotřebuje a bude na místě této tribuny stavět nové zázemí. Celý proces lobbování jsme nastartovali již před rokem a stále není vše vyřešené. Každopádně si myslím, že se nám to nakonec povede. Dnes jsem měl schůzku s projektantem, který má pověření MHMP. Většina fanoušků si asi těžko dokáže představit, kolik se toho musí zařídit, vymyslet a nebo vyjednat. Splněním 1 úkolu si vytvoříte 2 nové. Každopádně z „právního“ hlediska se nebude jednat o mobilní tribunu, ale plnohodnotnou tribunu, která musí mít všechna razítka, povolení, revize atd. Ještě bych dodal, že stavba této tribuny svým způsobem pomáhá i budoucí velké rekonstrukci a v žádném případě to neznamená, že se projekt velké rekonstrukce odsouvá (určitě ne klubem). Naopak. Už od začátku jsme chtěli postupnou rekonstrukci Ďolíčku a proto potřebujeme 4. tribunu a udržet si minimální kapacitu pro 1. ligu, kterou požaduje LFA. Stavební povolení pro novou tribunu JIH odhaduji, že potrvá asi 6-9 měsíců. Reálně ji tedy můžeme otevřít nejdříve někdy na jaře 2023.

Jednou za rok, možná jednou za dva bych uvital inventuru členů DFB zda splnili svou povinnost pri vstupu do DFB. Nelze prejit skutecnost, že mnozi tak dosud neučinili ani po letech po vstupu do DFB. Stačí  pohlednout na prvnich 50 tzv."VIP" členů družstva.... vedle desetitisicoveho je zde i stokorunove zápisné.... Trapné. 

Můj názor je takový, že od "znovuzrození"  na dresech Bohemky má být vždy logo DFB stejně přirozené jako znak klokana!!!

Teda i když z toho pro klub neplyne žádný prospěch ani zisk!

DFB představenstvo napsal:

Vyjádření představenstva DFB k nové sérii hráčských dresů Od úterní tiskové konference jsme se interně zabývali absencí loga DFB na nové sérii dresů.  Ve středu pak představenstvo jednomyslně přijalo následující usnesení a informovalo o něm vedení ...

Milé představenstvo DFB. Dle vyjádření klubu na hlavní stránce, vaší práci pro DFB za vás dělá klub. Proč? To už (a prý i napoprvé to navrhlo vedení klubu) nedokážete dojednat logo fanoušků na dres Bohemky? To vám musí Klub i navrhnout, zda nechcete inzerát na hledání nových členů do DFB v klubovým magazínu? Co vlastně děláte pro DFB? Rušení fóra určitě přinos pro fanoušky Bohemky nebyl. A tvrdit nám snad určitě nechcete, že celé dny a týdny vyjednáváte o rekonstrukci Ďolíčku.

Já tedy určitě nesouhlasím s názorem, že by mělo být DFB taková "podržtaška", jak se tu někdy dříve podobně vyjádřil bývalí senátor za voliče ČSSD a KSČM. DFB by mělo hlavně zastupovat a prosazovat zájmy fanoušků v klubu a kontrolovat zbylé akcionáře, zda nejdou proti fanouškům klubu. Protože fanoušci jsou to jediné stálé, co klub má. Hráčů co podrazili klub tu bylo plno, majitelů co například okradli klub o stadion, či ho zadlužili, tu taky pár bylo, ale fanoušci tu jsou stáli ty stejný, i když právě díky některým krokům od vedení Klubu za přihlížení představenstva DFB jich poslední roky rapidně ubylo.

Vyjádření představenstva DFB k nové sérii hráčských dresů

Od úterní tiskové konference jsme se interně zabývali absencí loga DFB na nové sérii dresů.  Ve středu pak představenstvo jednomyslně přijalo následující usnesení a informovalo o něm vedení klubu.

„Představenstvo DFB svým jednomyslným usnesením žádá představenstvo Bohemians Praha 1905 a.s., aby i nadále respektovalo majetkovou i symbolickou roli fanoušků Bohemians a vrátilo logo Družstva fanoušků Bohemians na hráčské dresy. Tato tradice má velký význam a připomíná všem, že fanoušci jsou nedílnou a důležitou součástí klubu. Považujeme odstranění DFB loga za chybu.“

Vedení klubu se rozhodlo této žádosti nevyhovět. Představenstvo DFB si za svým usnesením i nadále stojí.

DFB představenstvo napsal:

Nejdříve zasedne Představenstvo DFB (již máme termín), následovat bude setkání Představenstva DFB s vedením klubu a pak chceme udělat Pergolu DFB. Oficiální stanovisko Představenstva DFB bude následovat.

Ahoj!

Tak mě napadlo, když bude představenstvo DFB jednat s vedením Bohemky, zda by po sezoně ve které se BOHEMKA zachránila až v baráži nebylo vhodné zeptat se vedení klubu zda to co nyní prezentoval  sportovní ředitel stačí k důstojnému odehrání následující sezóny?!?

Já dle vyjádření a záměrů Držmíška vidím pouze zúžení kádru o fakt nepotřebné hráče, ale doplnění a rozšíření základního kádru veškeré žádné, což je po této nedobré sezoně zarážející ignorace...

BOHEMKA DO TOHO!!!

SIJOZ napsal:

Môžme vedieť stanovisko vedenia DFB k športovému vedeniu Bohemky? Či má šport.riaditeľ dôveru vedenia DFB, keď áno aké sú dôvody, keď nie tak prečo? Vyjadrovali ste podporu v zimnej prestávke tak by som chcel vedieť ...

Nejdříve zasedne Představenstvo DFB (již máme termín), následovat bude setkání Představenstva DFB s vedením klubu a pak chceme udělat Pergolu DFB. Oficiální stanovisko Představenstva DFB bude následovat.

Môžme vedieť stanovisko vedenia DFB k športovému vedeniu Bohemky? Či má šport.riaditeľ dôveru vedenia DFB, keď áno aké sú dôvody, keď nie tak prečo? Vyjadrovali ste podporu v zimnej prestávke tak by som chcel vedieť stanovisko vedenia DFB po skončení sezóny. Ďakujem. Nech žije slávna BOHEMKA!!! DFB 1414

Minulý týden se sešlo představenstvo a kontrolní komise DFB. Na programu byly hlavně tyto 3 body - výsledky A týmu, vývoj jednání vedení DFB na MHMP ohledně Ďolíčku a přípravy dočasných úprav jižní části stadionu Bohemians.

Sport: rozhodně nejsme s postavením a hrozbou sestupu spokojeni ani smíření. V rámci našich kompetencí a možností po celou dobu usilujeme a svou činností podporujeme co nejlepší sportovní výsledky týmu, ale jako DFB máme kompetence a přímý dosah omezené. Nikdy nebylo naší ambicí řídit sportovní úsek. Nechceme a nebudeme před koncem sezóny jitřit již tak dost zjitřené emoce a mařit tak i poslední šance, které stále jsou. Dejme mužstvu nyní v kritické chvíli maximum podpory a po sezoně se pojďme konstruktivně bavit nejen uvnitř DFB, ale také v rámci klubu.

DFB na MHMP: předseda DFB referoval o posledních jednáních na MHMP, úkolem číslo 1 je teď dopracovat provozně ekonomickou analýzu, která je podmínkou pro vyhlášení architektonické soutěže. DFB i vedení klubu má jasnou strategii a návrhy pro smysluplnou rekonstrukci i následný provoz stadionu. Vedeme intenzivní jednání s radními i PDS, máme návrhy vícezdrojového financování i následného udržitelného provozu. Stavba nového Ďolíčku nemusí být černá díra na veřejné finance. Vedení DFB je opatrně optimistické a věří, že se do konce volebního období dočkáme architektonické soutěže. Naše základní požadavky jsou - vyhlásit soutěž co nejdříve a stadion pro min 8000 fanoušků s parametry UEFA kat. 4, které jsme mírně upravili a doplnili, protože UEFA neřeší všechny potřeby klubu nebo zatím nepovoluje sektory na stání. My však vidíme trend „znovuotevíraní“ sektorů na stání a věříme, že i UEFA to do budoucna povolí. V tomto jsme ve shodě s klubem.

DFB a jižní dočasná tribuna: konečně se nám podařilo získat stavební povolení na novou zeď, kterou jsme pojali velmi kreativně. Vše představíme někdy v létě. Dále pokračují jednání o stavbě dočasné tribuny, ale tam je byrokratický proces tak složitý, že nedokážeme odhadnout čas stavby. Každopádně bez lobbovaní vedení DFB by se to neposouvalo vůbec. Musíme neustále organizovat jednání a tlačit úředníky k akci. Je to únavné, ale snad se letos dočkáme.

DFB představenstvo napsal:

Ani ne. S PDS jednáme ve věci architektonické soutěže. U zdi bohužel opět čekáme na razítka. Jelikož se změnily parametry nové stěny (z montované na pevnou, zděnou), muselo se opět žádat na stavebním úřadě. Za nás ...

Dík, tak snad vše brzo klapne!

          BOHEMKA DO TOHO!!!

kolina napsal:

Dík, chápu. No a ta "nová zeď" zamýšlená k tomu výročí Dolíčku s tím má asi souvislost, že... Tak pevné nervy a držím palce!             BOHEMKA DO TOHO!!!

Ani ne. S PDS jednáme ve věci architektonické soutěže. U zdi bohužel opět čekáme na razítka. Jelikož se změnily parametry nové stěny (z montované na pevnou, zděnou), muselo se opět žádat na stavebním úřadě. Za nás se ovšem počkat vyplatí. Budeme mít hezčí zeď, která nám zpevní terén za brankou a ještě si ji můžeme hezky vyzdobit. :)

DFB představenstvo napsal:

Ahoj, dej nám ještě chvíli. Čeká nás další jednání příští týden.

Dík, chápu.

No a ta "nová zeď" zamýšlená k tomu výročí Dolíčku s tím má asi souvislost, že...

Tak pevné nervy a držím palce!

            BOHEMKA DO TOHO!!!

Ahoj Klokani, představenstvo Družstva fanoušků Bohemians ctí tradici Ďolíčku a zároveň svou povinnost pomáhat ve všech směrech našemu klubu, včetně pomoci finanční. Zakoupením produktu z nové výroční kolekce se k nám může připojit každý z fanoušků, který chce mít trochu té tradice na sobě a zároveň finančně podpořit DFB a nepřímo tak i Bohemku. Děkujeme!

Kolekci naleznete zde: https://www.fnshp.cz/druzstvo-fanousku-bohemians_k556/

Zde vysvětlení použité symboliky: https://www.fnshp.cz/vyvoj-nasi-symboliky-boh

Zde video ke kolekci: https://www.facebook.com/watch/?v=349443260531548&ref=sharing