Družstvo fanoušků Bohemians

Do tohoto fóra mohou přispívat pouze registrovaní a přilogovaní uživatelé.

Přilogujte se nebo se zaregistrujte

Čtení příspěvků je povoleno všem uživatelům, příspěvky jsou zobrazeny níže na této stránce. Použijte posuvník okna nebo kolečko myši.

Obsah diskuzních fór je tvořen příspěvky, které vyjadřují názory a postoje jednotlivých pisatelů. Redakce ani klub Bohemians 1905 neodpovídá za obsah příspěvků, vyhrazuje si však možnost odstranění příspěvků, jejichž obsah je ve zjevném rozporu s právními předpisy nebo normami slušného chování.

DFB děkuje klokanům za 240 ks kelímků v "Bednyho bedně" a přeje hodně zábavy s 367 odnesenými kelímky! 

ludvavestec napsal:

Dobrý den, včera proběhla výroční členská schůze DFB. Účast byla přiměřená (56 členů) okolnosti, že se konaly volby prezidenta a také tomu, že s jednalo o formální a nevolební , ale ze zákona nutné setkání členů ...

Pekne napsani ,a at se dari ješte lepe než 2017 -)


Dobrý den, včera proběhla výroční členská schůze DFB. 

Účast byla přiměřená (56 členů) okolnosti, že se konaly volby prezidenta a také tomu, že s jednalo o formální a nevolební , ale ze zákona nutné setkání členů družstva.

 Zápis provedl Mgr. Milan Mraček a celou schůzi úspěšně vedl Martin Kurka. 

Drželi jsme se stanoveného programu:

1. Martin Kurka přivítal přítomné družstevníky a ředitele klubu Darka Jakubowicze, který dostal slovo a za klub pozdravil DFB a poděkoval za naší v ČR nevídanou podporu

2. Zpráva o činnosti DFB, kterou jsem si dovolil kopírovat a přiložit pod dnešní psaničko ( v tom fofru jsem včera přeskočil malý odstaveček o Jožovi Škriabovi, tak se mu tímto dodatečně omlouvám). Ve zprávě mám vyznačena místa, kdy jsem si od přítomných vynutil potlesk. Neberte to, jako důkaz arogance, ale jako pokus o nadechnutí před dalším čtením ;)

3. Martin Kurka nám oznámil zprávu o vyrovnaném hospodaření, kterou přítomní vzali na vědomí a nikdo ji nenapadl. Důležité je, že DFB nikomu nedluží a všechny peníze/vklady jsou použity na podporu Bohemky nebo na úhradu projektů, které s podporou Bohemky souvisi. Celkem se jedná částku vyšší, než 1.100.000,-Kč!

 4. David Vodehnal pěkně "spatra" hovořil o konkurzu, Ďolíčku a Magistrátu, o hospodaření klubu a jednáních na představenstvu klubu, o fotbalové akademii, a dalších příjemných záležitostech. Davida v jeho projevu velmi aktivně a věcně doplňoval Darek. 

5.Diskuze plynule navázala na výše zmíněné body a když se témata vyčerpala......

6.tak jsme se rozloučili.


Pokud jste to dočetli až sem a máte chvilku času, tak níže je zpráva o činnosti DFB v r.2017

BOFOR a ĎOFOR! 

-------------------------------------------------------------------------------------

Projev, zpráva o činnosti DFB


Dobrý večer kamarádi a kamarádky klokani, vážení družstevníci.

Než se pokusím jednou větou shrnout činnost DFB v minulém roce, tak jenom krátce připomenu proč vlastně družstvo fanoušků Bohemians máme. 

DFB je tady proto, aby pomáhalo Bohemce v těžkých časech. Nyní to konečně vypadá, že budeme mít opět Bohemku pro radost a ne, jako zdroj nervů nebo stresu. 

A kde beru víru v lepší časy? 

Zdroje jsou tři:

1.zdroj

Ohromná energie z fanoušků Bohemky, která člověka nabíjí a projevuje se nejen na stadionu, ale každodenním zájmem o dění v klubu a zejména velkou finanční podporou o které se bude hovořit podrobněji za chvíli

2.zdroj Informace

 Díky Vaší důvěře jsem získal možnost za DFB nahlédnout i do zákulisí dění kolem Bohemky a vidím ohromný pokrok od "znovuzrození" po současnost. Ty dobré zprávy často vím o chvíli dřív, než jsou zveřejněny, či potvrzeny  a je těžké nepodělit se o radost z menšího úspěchů a ještě sledovat často velmi zoufalé výkřiky oprávněně netrpělivých klokanů.  Z dění kolem klubu je vidět postupný vzestup a to nejen jen sportovní, který vnímáme všichni, dokonce si ho už všimla i běžná populace neznalá problémů klubu. Jde o to, že se pomalu, ale jistě daří řešit dlouho trvající problémy - konkurz a stadion. Ohromnou zásluhu na dnešním stavu má náš, jak říkal Vláďa Sucháč - pantáta Darek Jakubowicz, který dal v klubu do pořádku finance,  Bohemku zbavil "kostlivců ve skříních"  a drží jí v ekonomické rovnováze. Díky Darkovi a všem ostatním akcionářům je dnes Bohemka opravdu solidní firma! 

3.zdroj

Energii mi dává potřeba dotáhnout zaležitosti do konce za klokany, kteří se snažili ze všech sil makat pro Bohemku a DFB , ale už tady s námi nejsou - Lukáš Přibyl, Jirka Steinbroch/ dědek z Vršovic, Vláďa Suchý, pan Lišák a další...

Nestyďte se zatleskat klokanům, kteří jsou pořád v naších myslích

Teď tedy k té činnosti družstva v uplynulém roce.

Jak všichni dobře vědí, tak DFB je sice největší družstvo v ČR, ale nemáme žádné zaměstnance a všechno si děláme sami ve volném čase, často na úkor rodiny nebo což je pro někoho šílenější varianta na místo svých pracovních povinností . Zmiňuji to, aby se trošku zmírnila kritika naší neschopnosti rychleji zapisovat vklady, vyrábět členské průkazy, registrovat nové členy a uhánět členy, kteří zapoměli pár let zaplatit svůj členský vklad! Chceme to napravit, například David z rodinných zdrojů sehnal jednoho dobrovolníka, který Michalovi Holasovi pomůže s připisováním vkladů a za ty nevytištěné průkazky vynadám Sváťovi Baťovi. 

Tolik nastavené kritické zrcadlo a teď stručně, co se povedlo.

Nejdůležitější události loňského roku byly pro DFB 3 možná 4, tím sice trošku devalvuji slovo nejdůležitější, ale u Bohemky je jak víme všechno jinak ;)

1.událost - magistrát konečně rozhodl, sice na etapy, ale už to v současné chvíli jede na katastru a DFB opět bedlivě sleduje

2.událost - konkurz je ukončen, zaplacen - akorát.... akorát se čeká , jak jinak jestli z říše zla nepříjde další schválnost a také jak dopadne nějaké dovolání věřitelského výboru, který má už 100% zaplaceno, tak vlastně už není věřitelem. 

3.událost byla sportovní, jarní záchrana v první lize, tak nějak s odřenýma ušima a na to 

navazuje plynule 4.událost, tedy spíš blýskáni se na lepší časy, které s týmem všichni prožíváme celý podzim

Jak všichni jistě dobře vite, tak se  DFB velmi aktivně podílí na vedení klubu, kde máme Davida Vodehnala v představenstvu  a Martina Kurku v dozorčí radě. Oba berou svojí funkci velmi vážně a jsou v podstatě online schopni plnit všechny požadováné úkoly.

Jožo Škriab, má na starost sportovní záležitosti DFB. Na začátku roku se DFB už tradičně zúčastňuje turnaje fanklubů ve Varrnsdorfu - který jsme i díky jeho bojovném výkonu poprvé vyhráli. Jak podle kména každý pozná , tak Jožo je Slovák - troufám si říct, že pořád Čechoslovák bez pomlčky. Je velmi citlivý a protože mu v Praze chybí rodina, tak se dokáže lépe vžít do situace cizinců v ČR a si vzal na starost péči o zahraniční hráče Bohemky. Má dnes naprosto úžasný přatelský vztah s Žeňou, kterému pomáhal s bydlením, opravou auta a dalšími záležitostmi, které cizince v ČR trápí. 

Za to si všichni tři zmínění rozhodně zaslouží vyslovit uznání a Váš několikavteřinový potlesk.  , děkuji

 pro zajímavost : Na valné hromadě klubu v prosinci 2017 jsme v podstatě seděli u stolu všichni členové DFB. 

A máme tu další zajímavostV  roce 2016 jsme Bohemku podpořili částkou 1mil. Kč na úhradu konkurzního dluhu, který jsme se na valné hromadě v r.2015 zavázali uhradit. Po oznámení, že musíme zaplatit konkurzní dluh, se nám významně navýšily trvalé vklady družstevníků na účet ve Fio bance. Dále jsme získali nemálo prostředků za naše jakopeníze a taky se nám rozjel "kelímkový kolotoč", který velmi výrazně promluvil do našich vkladů.

Proč to opakuji, když vlastně hodnotíme rok 2017? Opakuji to, protože se nám v roce 2017 opět nebývale dařilo a to už je konkurz zaplacen. ;)Bohemce jsme tak mohli poukázat částku 750.tis. Kč , protože nám družstevníci i nadále posílají své trvalé vklady, protože každý zápas zmizí v průměru 400kelímků a protože se nám v přímé úměře s dobrým fotbalem plní i "Bednyho bedy". 

Bohemce jsme ale pomáhali i jinak. Například loňská brigáda na úklid a opravy Ďolíčku, byť s menší účastí vykázala neuvěřitelnou produktivitu a provedené práce Bohemce ušetřily více jak 200.000,-Kč. 

Další peníze Bohemce šetří naše stroje, vřetenová sekacka Jacobsen a provzdušňovač trávníku Vertidrain, ke kterým na sklonku roku přibyla i pískovačka, kterou má Bohemka opět od firmy Ittec za naše splátky, samozřejmě bez navýšení za 149,500,-Kč (čímž hodnota našich strojů pro Bohemku překročila za čtyři roky částku 1mil.Kč!)

Jsou tu ještě další drobnosti, které Bohemce velmi svědčí a to jsme zase, byť oklikou u těch našich vratných kelímků - víte že Bohemka vyprodukuje díky našim kelímkům o 120kubíků  odpadů ročně méně?! 

Prosím potlesk za náš podíl k záchraně planety!Děkuji

Na závěr mého kelímkového projevu ještě několik zajímavostí - zakoupili jsme v roce 2017 další čtyři série kelímků, lodní kontejner na kelímky a definitivně jsme vyřešili hygienické mytí kelímků u firmy NickNack. Majitel firmy Michal Hanák a jeho tým skvělých pracovníků nám velmi vychází vstříc, mytí dnes probíhá tak, že špínavé kelímky si přeloží z našeho přívěsu nebo ho zapřahnou za auto u nás ve firmě (kousek od D1) a nemusí jezdit do Prahy, do dvou dní na stejné místo přivezou čisté a my je vrátíme do Ďolíčku.  Do dnešního jsme odebrali 29.700 našich originálních vratných kelímků (r.2016-20.000 ks , r.2017 9.700 ks ) v tuhle chvíli nám NickNack vyrábí další kelímek (bohemácké notičky), aby byl v oběhu na prvním jarním utkání v počtu 2.500ks. 

A to je asi tak všechno, děkuji za pozornost. 

Holas napsal:

Včera byla dokončena aktualizace vkladů pravidelných plátců k 31.12.2017. Moc prosím všechny plátce, aby do konstantního symbolu platby uváděli své členské číslo DFB místo rodného čísla, usnadňuje a urychluje mi to vyhledávání a spárování plateb s ...

Dobrá práce, Michale. Dík za celé DFB. 

Ještě mám u sebe 4 vklady. Zítra Ti je pošlu. 

Včera byla dokončena aktualizace vkladů pravidelných plátců k 31.12.2017. Moc prosím všechny plátce, aby do konstantního symbolu platby uváděli své členské číslo DFB místo rodného čísla, usnadňuje a urychluje mi to vyhledávání a spárování plateb s Vaším členským účtem v databázi. Moc děkuji.

Kamarádi klokani! 

Velkej dik všem, kdo mohli přijít a podpořili svojí aktivní přítomností náš spravedlivý boj za Ďolíček! 

Ovšem nesmíme zapomenout poděkovat i našemu pantátovi Darkovi za parádní, stručný, věcný a vše perfektně vystihující projev.

Ohromnou práci v minulých dnech odvedli naši lobisté, bez jejichž nenápadné mravenčí práce by se teď nadávalo nejen na věrolomnou ODS... 

Aby těch dobrých zpráv nebylo málo, tak ještě jedna klubová. 

Dnes od 14,00 se vedení DFB zúčastnilo výroční valné hromady Bohemky. Atmosféra byla mírně negativní kvůli zasedání zastupitelstva. Proto trošku zanikla informace o konkurzu, který se dle skvělého, pro nás laiky, vysvětlení Judr.Pavla Fráni opravdu řítí do minulosti. Kroky, které zbývají učinit již nejsou ani trochu v režii Bohemky a jd opravdu jen o čekání na signál KONEC!!!! :))

Na lednové schůzi DFB zcela jistě budeme moci říct více. Pevně věřím, že rok 2018 bude pro Bohemku skvělý a úspěšný

P.S.: nejen pro Kociho a Velkýho Michala - vítězný DFB parník Tyrš v roce 2018 bude! 

Dobrý večer kamarádi klokani. 

Dnes jsme měli po delší době schůzku vedení DFB. 

Program byl celkem jasný:

- dohodnout datum výroční členské schůze DFB

- příprava výroční zprávy/hospodaření a dalšího programu schůze

- určení společné strategie klubu a DFB na čtvrteční zastupitelstvo Magistrátu, kde snad už konečně dojde k vyřešení všech nejasností

- dále také příprava na valnou hromadu klubu, která bude za pár dní

Zítra Sváťa Baťa oficiálně vyhotoví pozvánku na 15.1.2018 od 18,00h.

Pevně věříme, že dění v příštím týdnu naváže na sportovní úspěchy klubu a prožijeme klidnou a pohodovou zimu. 

Dobrou zelenobílou noc! 

Sejejs napsal:

nebude členská schůze?

Bude, ale zatím ještě nemáme vyjednaný termín. Do konce týdne, po schůzce vedení DFB vyhlásíme den a hodinu výroční členské schůze. 

Naši skrutátoři spočítali, že po utkání s Libercem v "Bednyho bedně" skončilo 406 kelímků a 381 kousků vyrazilo s klokany k domovu.

Děkujeme všem!

Bednyho bedna včera byla "pouhých" 249 kelímků, ale podle prázdných přepravek to vypadá na slušnej "odnos" domů. 

Děkujeme všem, kdo vhodili nebo si odnesli

ludvavestec napsal:

Dobrý večer klokani. Naši hráči jsou s bodem spokojeni. Asi nechtějí soutěžit se Spartou a stačí jim porovnávat se s českými provinčními kluby ;). S tím se ale rozhodně nemůžu ztotožnit, protože doma se přece ...

Tak, tak...

Bod je vždy lepší než porážka, to je fakt, ale chce to ještě víc tvrdě makat, dřít až na samou hranici (teda viděl jsem zase tentokrát proti Spartě Baroše a ten by mohl jít stále všem příkladem) hráči musí chtít vítězit vždy a nad každým!

                      BOHEMKA DO TOHO!!!

Dobrý večer klokani. Naši hráči jsou s bodem spokojeni. Asi nechtějí soutěžit se Spartou a stačí jim porovnávat se s českými provinčními kluby ;). S tím se ale rozhodně nemůžu ztotožnit, protože doma se přece musí vyhrávat! 

DFB je navzdory mizernému výsledku na hřišti, velmi spokojené z výsledku "bednyho bedny". Dnešní stav je 292 kelímků!

Děkujeme všem, kdo vhodili kelímek do bedny nebo si ho vzali domů.

(děkujeme i těm, kdo ho vzteky rozšlapali, jako před časem pan Padrino :))  )

Na utkání s Olomoucí máme připravený nový kelímek "Bohemácké notičky" a na další domáci utkání s Libercem už bude v oběhu i nová sběratelská lahůdka "legendy z Ďolíčku". 

Na závěr jen krátce k fámám okolo Ďolíčku. Navzdory kdysi zaručeným fámám o demoličním výměru stadion pořád stojí. Stejně to je i s poslední "jobovkou". Víc o tom psát nebudu, bo je to ztráta času ;) 

Dobrou zelenobílou noc.

Včera parádní den. Bohemka - Baník 3 body a 430 kelímku v "Bednyho bedně"! 

DFB děkuje všem, kdo kelímek vhodili do bedny nebo si ho vzali domů. 

Zdravím fanoušky, chtěl bych se zeptat ohledně zápasu s Ostravou - měli jsme v plánu na něj vyrazit s otcem a tchánem, ale teď jsem si přečetl, že nákup vstupenek je povolený pouze registrovaným členům fanklubu nebo DFB a majitelům permanentek a já zatím nejsem ani jedno. Byli jsme letos na zápase s Jihlavou a moc se nám ten zápas, stadion a atmosféra líbily a rádi bychom si to zopakovali.

Myslíte, že je ještě možné během příštího týdne stihnout registraci a nákup vstupenek? A stačí, když je registrovaná jen osoba kupující vstupenky nebo musí být všichni návštěvníci? Předem díky za odpovědi.

Tom

Dnes navzdory prohře bylo v bedně 301 kelímků. 

DFB děkuje všem, kdo šoupli kelímek bedny nebo si ho nechali, jako suvenýr. 

DFB děkuje za 111 kelímků v bedně. Zejména oceňujeme vhozy po utkáni a také, že se nikdo nedožadoval vrácení kelímku vhozeného o poločase. 

Po zaplacení mytí kelímků bedeme asi 1.500,-Kč v plusu 

Barometr spokojenosti včera opět zafungoval.  

ludvavestec napsal:

Hele maskote, bejvalej ;), nech Michala v klidu. Jsme rádi, že tu agendu vede. Je to šílená piplačka. Vyžaduje to opravdu hodně hodin práce a soustředění. Michal to zcela jistě dožene, jen co bude mít ...

Jj ČSSR. Naše vlast... rád zpomínám... to bylo ještě mnohi let před mým naplavením... to jsem byl ještě kuře... Pavel Voříšek ví, mimochodem autor mnoha chorálů co pěje ještě dnes kotel, taky z ČSSR... vlastně byla to doba, kdy i Bčko Bohemky hrala na mezinarodni urovni. mno na Slezim trvám dejte si je do notiček. Koupím teda dva, jeden k Tondovi a Karolkovi druhej do Bedny. Diky.