Družstvo fanoušků Bohemians

Do tohoto fóra mohou přispívat pouze registrovaní a přilogovaní uživatelé.

Přilogujte se nebo se zaregistrujte

Čtení příspěvků je povoleno všem uživatelům, příspěvky jsou zobrazeny níže na této stránce. Použijte posuvník okna nebo kolečko myši.

Obsah diskuzních fór je tvořen příspěvky, které vyjadřují názory a postoje jednotlivých pisatelů. Redakce ani klub Bohemians 1905 neodpovídá za obsah příspěvků, vyhrazuje si však možnost odstranění příspěvků, jejichž obsah je ve zjevném rozporu s právními předpisy nebo normami slušného chování.

Demoliční výměr na budovy v Ďolíčku u ulice Vršovická má konečně souhlas stavebního úřadu Prahy 10. Jejich demolice tak může začít. Hlavní část stavebních prací očekáváme během zimní přestávky. Plány DFB tím ovšem nekončí. Naopak! Chceme pokračovat v jednání a přesvědčit politiky hlavního města, aby instalovali v jižní části Ďolíčku dočasnou mobilní tribunu pro minimálně 1000 fanoušků.

Máme pro to několik dobrých důvodů:

- zvýší se bezpečnost hostujících i domácích fanoušků během rizikových zápasů

- zlepší se celkově zážitek z návštěvy Městského stadionu Ďolíček

- Ďolíček si udrží minimální povolenou kapacitu LFA i během budoucí postupné rekonstrukce celého stadionu

DFB představenstvo napsal:

Na výjezd do Liberce SPOLEČNĚ autobusem! Družstvo fanoušků Bohemians organizuje zájezd pro všechny fanoušky, kteří chtějí podpořit Bohemku pod Ještědem. Kdy? V sobotu 6. 11. 2021 Sraz? Ve 12:00 u Ďolíčku Odjezd? Ve 12:30 od Ďolíčku Cena? 200 Kč na ...

Tak jsem si přečetl reakci KR na Otevřený dopis Bohemky, teda nevím, ale připadá mi ta reakce nehorázná a arogantní!

Nemělo by nyní nějak reagovat i DFB?!?

Na výjezd do Liberce SPOLEČNĚ autobusem!

Družstvo fanoušků Bohemians organizuje zájezd pro všechny fanoušky, kteří chtějí podpořit Bohemku pod Ještědem.

Kdy? V sobotu 6. 11. 2021

Sraz? Ve 12:00 u Ďolíčku

Odjezd? Ve 12:30 od Ďolíčku

Cena? 200 Kč na osobu

Hlásit se můžete na emailu předsedy DFB a SLO Bohemians Martina Kurky - martin.kurka@bohemians1905.cz V přihlášce uveďte jméno + příjmení (případně přezdívku) a telefonní číslo na vás. Partnerem organizace společného zájezdu je Sektor 1905. V případě jejich komunikace se tedy jedná o totožný autobus zajištěný DFB.

DFB představenstvo napsal:

Vedení Družstva fanoušků Bohemians oslovilo čelní kandidáty jednotlivých politických stran kandidujících do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky ve volebním okrsku Hlavního města Prahy. Hlavním tématem bylo financování sportu a otázka Městského stadionu Ďolíček. Odpovědi naleznete ...

To je dobrý vědět, mimo jiné... Dobrá práce. ;)
BOFOR! 

Vedení Družstva fanoušků Bohemians oslovilo čelní kandidáty jednotlivých politických stran kandidujících do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky ve volebním okrsku Hlavního města Prahy. Hlavním tématem bylo financování sportu a otázka Městského stadionu Ďolíček. Odpovědi naleznete v článkuhttps://dolicek.com/aktuality_5_25/

Děkujeme, že podporujete družstvo a klub, i když se výsledek úplně nezadaří. Během včerejší utkání se do Bednyho bedny vybralo rovných 309 kelímků. Díky!

doublefish napsal:

V lednu 2005 si akcie Křížek, Vejsada a spol. mediálně předávali téměř obden :-) a Gustav Bubník byl jedním z ohlašovaných zachránců, nicméně z dostupných zdrojů de jure nevlastnil nikdy nic, po dobu jeho "angažmá" ...

Já se toho 2.dilu nemohu dočkat.

Michael2000 napsal:

Ahoj mám dotaz, Gustav Bubník, byl majitelem a myslím, držitelem akcii, byly na něj napsány, po dobu svého velmi krátkého působení? Nebo měl jen snahu jím být a k akciím se nedostal? 

V lednu 2005 si akcie Křížek, Vejsada a spol. mediálně předávali téměř obden :-) a Gustav Bubník byl jedním z ohlašovaných zachránců, nicméně z dostupných zdrojů de jure nevlastnil nikdy nic, po dobu jeho "angažmá" v Bohemce byly "akcie p. Křížkem uloženy u právníka". 

9. ledna bylo zveřejněno, že GB akcie koupil od Křížka za jednu korunu a v pátek 21. ledna odešel s ostudou, když před tím týden předstíral, že uhradil mzdy hráčům, což nebyla pravda. 

Více se dozvíte ve II. díle knihy Bohemka je a bude, do které kapitolu ROK 2005 pro autora zpracovávám.

Ahoj klokani,

v pondělí 13. 9. se znovu sešlo představenstvo DFB a členové kontrolní komise. Jelikož jsme se za poslední měsíc viděli dvakrát, jednalo se spíše o kontrolu plnění úkolů.

1) Ďolíček – v nadcházejících týdnech nás čekají první rozhodnutí ve věci memoranda mezi MČ Praha 10 a Hlavním městem Praha. Návrh má politickou podporu, přesto si chceme projednávání pohlídat a v případě schválení samozřejmě i dotyčným poděkovat. Memorandum by mělo otevřít dveře vyhlášení architektonické soutěže, což je absolutní priorita do voleb v říjnu 2022. Jako představenstvo na to budeme tlačit a v případě potřeby samozřejmě oslovíme i vás – fanoušky Bohemky!

2) Pilotní projektu efektivnější správy kelímků se zadařil a hodláme v něm pokračovat. Zároveň jsme se rozhodli navýšit hygienickou ochranu kelímků, což sice bude něco stát, ale snad to oceníte.

3) Zabývali jsme se umístěním Bednyho beden a rozhodli jsme, že bedna v kotli bude přemístěna přímo ke stánku s pivem a bedna pod sektorem A5 bude rovněž posunuta k výdejně piva. Aktuální umístění obou beden totiž není ideální, což (mimo jiné) vede k tomu, že jim bedna na Náměstíčku dává pěkně na frak co do vybraných kelímků.

4) Nejen na kelímky se váže plán, jak navýšit příjmy DFB, ale detaily si zatím necháme pro sebe.

5) Chceme navyšovat členskou základnu DFB. V poslední době se počet přihlášek nečekaně navýšil, přesto však máme plán, jak toto tempo ještě urychlit. Pokud však nechcete čekat, můžete se přihlásit rovnou. Přihlášku lze podat osobně ve fanshopu nebo zaslat poštou. Rovněž platbu členského poplatku lze učinit přímo ve fanshopu nebo převodem na účet. Přihlášku a bližší info naleznete zde: https://www.bohemians.cz/DFB/clenstvi

6) Nový email. Pro potřeby komunikace s družstvem jsme založili novou emailovou schránku dfb@bohemians1905.cz. Z našeho pohledu je jasnější a lépe identifikovatelná s družstvem a klubem než původní emailová schránka.

7) Sháníme kameníka! Rekonstrukce hrobky Zdeňka Dannera nebude evidentně žádná hračka. Několik kameníků už nám z toho vycouvalo. Pokud znáte kameníka, který by měl dostatek dovedností a zkušeností s rekonstrukcí historických, kaplových hrobek, kontaktujte prosím Vencu Vlčka: vaclav.vlcek@praha10.cz. Budeme rádi za jakékoliv doporučení!

Dále jsme řešili různé drobnosti, včetně výjezdu do Ostravy. Rádi bychom, aby nás na tento výjezd vyrazilo co nejvíce! Již brzy čekejte konkrétní info.

BOFOR

Martin, David, Martin, Venca, Milan (a kluci z kontrolní komise samozřejmě!)

Ahoj klokani,

po včerejším vítězství skončilo 253 kelímků v Bednyho bedně (zatím nejvíce v této sezóně) a dalších 203 kelímků bylo odneseno domů.

Takto jsme podpořili DFB částkou 22 800 CZK.

Moc děkujeme!

Ahoj mám dotaz,

Gustav Bubník, byl majitelem a myslím, držitelem akcii, byly na něj napsány, po dobu svého velmi krátkého působení? Nebo měl jen snahu jím být a k akciím se nedostal? 

Zdravíme klokany, DFB chce poděkovat všem fanouškům za podporu (vzhledem k návštěvě a výsledku zápasu za úžasnou podporu) v Bednyho bedně. Celková částka podpory za zápas s Pardubicemi je 11.300Kč. Děkujeme!

DFB představenstvo napsal:

Ahoj klokani! Nově zvolené představenstvo i kontrolní komise zahájili svoji činnost. Včera došlo ke společnému jednání, jehož agenda byla skutečně dlouhá. Ze zásadních témat se probíralo: 1) Formality Oba orgány již shromáždily nezbytné „papíry“ a v brzké době ...

Super, dík za info a za vaši práci!

                      BOHEMKA DO TOHO!!!

DFB představenstvo napsal:

Ahoj klokani! Nově zvolené představenstvo i kontrolní komise zahájili svoji činnost. Včera došlo ke společnému jednání, jehož agenda byla skutečně dlouhá. Ze zásadních témat se probíralo: 1) Formality Oba orgány již shromáždily nezbytné „papíry“ a v brzké době ...

Díky za info,ale hlavně za to množství práce,která se udělala a ještě udělá.Velky respekt minulému a spoustu sil a vůle současnému vedení DFB.

Ahoj klokani! Nově zvolené představenstvo i kontrolní komise zahájili svoji činnost. Včera došlo ke společnému jednání, jehož agenda byla skutečně dlouhá. Ze zásadních témat se probíralo:

1) Formality

Oba orgány již shromáždily nezbytné „papíry“ a v brzké době dojde ke změně zápisu v obchodním rejstříku.

2) Ďolíček.

Plánují se drobné úpravy parkování před bránou, abyste v den zápasu nekličkovali před pokladnou mezi auty. Na stavebním úřadě Prahy 10 zároveň leží žádost o demoliční výměr, který v nadcházejících měsících umožní demolici bývalé zastavárny a herny za branku u tramvaje. Martin Kurka aktivně jedná s Hlavním městem o pořízení montované tribuny pro cca 1000 lidí, která by volný prostor zaplnila. Tato jednání se vyvíjí dost slibně, tak nám držte palce!

Druhou věcí je pak plánovaná architektonická soutěž na revitalizaci celé lokality, včetně stadion. Venca Vlček, zastupitel Prahy 10 za Desítku pro domácí, poreferoval o připravovaném memorandu mezi MČ Praha 10 a Hlavním městem, které by mělo otevřít dveře vyhlášení architektonické soutěže. Toto memorandu by mělo být odsouhlaseno po prázdninách.

3) Agenda kelímků

David Vodehnal poreferoval o předání agendy vratných kelímku novému vedení DFB. Jedná se o obrovské množství práce, za kterou si zaslouží velké poděkování Ludva, ale i Vláďa Klíma, Michal Holas a další dobrovolníci, kteří pomáhají po každém zápase kelímky počítat, ukládat atd. Děkujeme! Máme pár nápadů, jak logistiku kelímků zjednodušit. Pro fanoušky se ovšem nic nemění.

4) Hrobka Zdeňka Dannera

Je to neuvěřitelné, ale Vencovi Vlčkovi se podařilo získat od Dannerovy pravnučky plnou moc k nakládání s hrobem Zdeňka Dannera na Vršovickém hřbitově. V tuto chvíle vyřizuje papíry se Správou pražských hřbitovů a zajišťuje projekt rekonstrukce nezbytný pro „stavební povolení“. Jelikož se jedná o velkou, krásnou, avšak velmi zuboženou památku, bude potřeba větší množství financí. Nové představenstvo DFB je za jedno, že by se za tímto účelem měla vyhlásit další z bohulibých, zelenobílých sbírek. Kdo jiný by si to zasloužil více než zakladatel Ďolíčku? Velké poděkování zde patří Vencovi, který majitelku dopátral a dotáhnul to až do této fáze!

5) Ostatní

Dále se (už v menším rozsahu) diskutovala celková vize nového představenstva DFB, komunikace směrem k fanouškům i klubu, zdroje financí, brigáda, fankluby… Ale k tomu zas někdy příště!

BOFOR!

Martin, David, Milan, Martin, Venca

Ahoj klokani,

Máme za sebou další domácí zápas tentokráte se Spartou.

Přestože bylo velmi teplé počasí a Bohemka hrála velmi hezký fotbal skončilo v Bednyho bedně jen 215 kelímků. Což je méně než s Plzní (240).

Dalších 407 kelímků bylo odneseno a tím jsme podpořili DFB částkou 31 100 CZK.

 

Při sobotním „venkovním“ zápase v Ďolíčku s Pardubicemi se budou naše vratné kelímky také používat, tak bychom mohli pokořit hranici 250 kelímků v Bednyho bedně.

 

BOFOR

Ahoj klokani,

Pří zápase s Plzní jste si odnesli 253 kelímků a 240 kelímků skončilo v Bednyho bedně.

A tím jste podpořili DFB částkou 24 650 CZK. Chtěl bych všem, kdo přispěli, poděkovat.

V sobotu nás čeká zápas se Spartou a podle předpovědí to vypadá, že počasí bude na žízeň velmi příznivé. Věřím, že v Bednyho bedně bude daleko více kelímků.

BOFOR

Zdravíme nejen družstevníky, ale i všechny ostatní příznivce Bohemky. V pondělí 26.7.2021 proběhla volební schůze Družstva fanoušků Bohemians a níže najdete krátké shrnutí jejího průběhu.

Nejdříve Martin Kurka poděkoval odcházejícímu předsedovi Luďkovi Provazníkovi a jako poděkování mu předal na památku dres s číslem odpovídajícím počtu let v předsednické pozici (10). Následně Ludvavestec přednesl neformální zprávu o činnosti představenstva, na kterou navázal David Vodehnal se zprávou o činnosti a hospodařením DFB. Poté Martin Kurka prezentoval zprávu o činnosti představenstva. Úspěchy, kterých družstvo v poslední době dosáhlo a není jich málo, budeme prezentovat postupně a jednotlivě.

Po představení kandidátů do představenstva a kontrolní komise DFB byli zvoleni (seřazeno abecedně):

Představenstvo DFB - Kurka Martin, Mraček Milan, Slavík Martin, Vlček Václav a Vodehnal David. 
Kontrolní komise DFB - Dienstbier Jiří, Kokeš Jaroslav, Pech Jan, Provazník Luděk a Suchý Vladislav ml.