Družstvo fanoušků Bohemians

Do tohoto fóra mohou přispívat pouze registrovaní a přilogovaní uživatelé.

Přilogujte se nebo se zaregistrujte

Čtení příspěvků je povoleno všem uživatelům, příspěvky jsou zobrazeny níže na této stránce. Použijte posuvník okna nebo kolečko myši.

Obsah diskuzních fór je tvořen příspěvky, které vyjadřují názory a postoje jednotlivých pisatelů. Redakce ani klub Bohemians 1905 neodpovídá za obsah příspěvků, vyhrazuje si však možnost odstranění příspěvků, jejichž obsah je ve zjevném rozporu s právními předpisy nebo normami slušného chování.

Drazí Bohemáci, dnes, po dlouhé chorobě, skonala Babí Majka. Spočinula v pokoji po dlouhém a plném životě spojeného v posledních dekádách života s Bohemkou. Děkuji všem za její podporu a přijetí. ZIP, syn.

AUTOBUSEM DO LIBERCE!

Tuto neděli 5. 3. 2023 nás čeká výjezd na sever Čech. Pod Ještědem se představíme na hřišti Slovanu Liberec. Výkop je naplánován na 14:00hod.

Na toto utkání vyhlašuje DFB společně s aktivními fanoušky z GWF autobusový výjezd! Autobus má kapacitu 50 míst a cena za místo činí 250 korun.

Přihlásit se můžete na emailu martin.kurka@bohemians1905.cz

(stačí nám poslat jméno/přezdívku a telefonní číslo).

SRAZ

Sraz bude v 11:00 na Náměstíčku v Ďolíčku a odjezd o půl hodiny později. Peníze se vyberou před odjezdem.

Pojeďte s námi podpořit Klokany v boji o další důležité body!

BOHEMIANS ON TOUR

Družstvo fanoušků Bohemians

Zdravíme zelenobílou rodinu!

Do další části fotbalové ligy jsme vstoupili svižně. Děkujeme za DFB za podporu, která se – nevídáno! – promítla i do diskusí na fanouškovském fóru.

Svižným tempem pokračujeme i na několika dalších frontách, které jsou pro DFB (i klub) pro budoucí fungování zásadní. Nejde jen o konkrétní projekty, ale i společné aktivity utužující našeho klokaního ducha. Takže díky všem, kteří se zapojili do sbírky na obnovu hrobky pana Dannera, zejména pak klubu, Nadačnímu fondu Bohemians a České spořitelně. Příspěvky dále vybíráme na transparentním účtu 6352898309/0800 nebo do kasičky ve fanshopu. Doposud jsme vybrali cca 250.000 Kč. Jen houšť a větší kapky!

Ta poděkování jsou na místě. Chválí se málo, anebo formálně. Případně pozdě a někdy i zbytečně. Ale my v DFB to vnímáme jako slušnost. Takže poděkování by si zasloužili všichni okolo DFB, kteří neúnavně tlučou na železné brány, okované dveře a někdy i neprůstřelná okna všech úřadů a institucí, jejichž součinnost je nezbytná pro rekonstrukci milovaného Ďolíčku.

Až potkáte Martina, zeptejte se ho, kde na Magistrátu mají nejpohodlnější sedačky, nejzářivější kliky a skousnutelné bagety. Tu budovu a její zákruty zná už dokonale.

Ono to ani jinak nejde. I tak „něžná“ záležitost, jakou je modernizace Ďolíčku obnáší procesy na úrovni developerské výstavby. Pro nás (paradoxně) tím složitější, že vlastníkem je město, správce městská organizace a investorem další městský odbor. Není to prostě jednoduchý proces – byť by nám měl trochu pomoci nový stavební zákon platný od léta 2024. A rovněž snad už konečně konstituovaná koalice ve vedení celého pražského Magistrátu.

Nadechněte se, a vzhůru do stenopisných záznamů DFB:

•             Snad již brzy by nová Rada města měla pro zastupitele posvětit vyhlášení architektonické soutěže, která bude rozsahem (a tedy i investicí) více umravněná, než se původně zdálo.

•             Aby se tak mohlo stát, musely se prověřit a vyjednat podmínky přeložky stavebně impozantní, ale žel se stavbou neslučitelné podzemní kanalizační štoly, po které si nevědomky podupáváme čekaje na vstup hlavní branou na stadion.

•             Zadání soutěže již „ošetřuje“ i to, aby se vítěz mohl pustit do zpracovávání projektové dokumentace, což nebyl snadný úkol – a děkujeme tímto za kreativitu a pomoc týmu Pražské developerské společnosti. Toto ještě podléhá schválení.

•             Jo, opět poděkování: takže vězte, že nic z výše uvedeného by nebylo bez empatie, pracovitosti a zkušeností členů bývalé Rady města: pánů Hlaváčka, Šimrala a Chabra – a vlastně všech, kteří nás svými hlasy posunuli až sem. Věřte, není to automatické.

•             V těsné spolupráci s majiteli Bohemky připravujeme plán na přechodné období (několik let) mezi vyhlášením soutěže a prvního (stavařského) výkopu rekonstrukce stadionu: na prvním místě je pasportizace všech neduhů Ďolíčku a plán racionálních oprav, abychom dostáli nárokům na první ligu a snesitelný komfort fanoušků.

•             S výše uvedeným (přeložkou stoky i přechodným obdobím) se pojí rovněž otázka instalace tribuny do prostoru za brankou směrem k Vršovické ulici (pamatuje si ještě někdo, o jaký šlo sektor?): zde jsme v téměř každodenním spojení se servisní společností Liga Servis, jež se o stadion coby městský majetek stará. Doufáme, že se s novým vedením Prahy pohnou ledy i na některých úřadech a zjara dotáhneme podmínky instalace tribuny tak, aby mohla být co nejdříve instalována.

•             Díky intervencím DFB jsme získali garanci z nejvyšších pater Magistrátu, že výstavba bytového domu na škvárovém parkovišti vedle stadionu neohrozí podmínky konání prvoligových (ehm, tedy našich!) zápasů v Ďolíčku. Oč šlo? Bytový dům, který rovněž připravuje Pražská developerská společnost, totiž zastaví plochy, jež jsou nyní využívány jako bezpečné parkování pro hostující hráče, delegáty, rozhodčí a také televizní štáby. Detaily nebudeme plýtvat vašim zelenobílým časem: prostě „je to písemně ošetřeno“!

•             Taktéž za aktivní participace majitele klubu i Pražské developerské společnosti jednáme se sousedním Sokolem, jehož část pozemků je pro rekonstrukci a dílčí rozšíření Ďolíčku nezbytná. Snad je to na dobré cestě: mimo jiné se Martin Kurka s Vaškem Vlčkem stali „odborníky“ na podmínky lukostřelby, jehož střeliště spolu s architekty aktivně formátují. Zde si držme palce, protože Sokolové jsou zocelení a sveřepí a jednání jsou namáhavá i fyzicky. Ač jsme vděčni, že vůbec nějaká jsou…

Dočetli jste až sem? Pak ve vás plápolá ryzí družstevní zelenobílý plamen! A pokud ho chcete ještě více rozdmychat, foukejte 16. února směrem k budově pražského Magistrátu. Bude se volit nová Rada HMP.

Každý hlas se počítá! Mezi členy pražského zastupitelstva i ten váš na DFB kanálech na Facebooku, fóru DFB, na webu – a samozřejmě i v hledišti Ďolíčku!

Vždycky jsme s Váma!

Martin, David, Milan, Martin a Vašek

Martin Kurka napsal:

Zdravím Kolino, vše běží v rámci možností. Poslední Tisk č. HMP č. R-46728 je v kolečku na schválení u zainteresovaných odborů. Tento Tisk jde dál za vyhlášení soutěže a již řeší i proces po soutěži a zakázku ...

Dík za info, dobrých zpráv není nikdy dost, tak alespoň nějaký důvod k radosti po prohře se Spartou.

Držím palce v očekávání dalších zpráv, díky moc, 

                                   BOHEMKA DO TOHO!!!

kolina napsal:

Dotaz: Prosím, jak vypadá situace ohledně vyhlášení té ARCHITEKTONICKÉ SOUTĚŽE na Dolíček?!?

Zdravím Kolino, vše běží v rámci možností. Poslední Tisk č. HMP č. R-46728 je v kolečku na schválení u zainteresovaných odborů. Tento Tisk jde dál za vyhlášení soutěže a již řeší i proces po soutěži a zakázku na projektovou dokumentaci. Po vyřešení problému se stokou se snad již jenom čeká na jmenování nové Rady HMP. Nová Rada nechce, aby současná již o čemkoliv rozhodovala. V nové Radě HMP budou staří známí Piráti, Kdu, Top09 a STAN. Noví budou radní z ODS a tam máme příslib od nového primátora, že soutěž podporuje. Dnes nemám důvod si myslet, že by měl nastat problém. Nicméně si počkejme na 16/2. To nejdůležitější ale je, že náměstek primátora, pan Petr Hlaváček, pokračuje a ve stejné funkci. On předkládá Tisk ke schválení. Detailní zprávu předsedy DFB a představenstva DFB vydáme po derby. Díky Martin

Návrh k zamyšlení. Žijeme nyni v oblacich, využijte toho. Knížka "Bohemka je a bude", se jistě nyni dobře prodavá, přesto možná jen drobnost k podpořeni prodeje. Fotografie mužstva s jejich podpisy včetně realizačního teamu.... Návrh k zamyšlení...

damhA napsal:

Ještě pár slov k Dannerovi:  Moc se to sice Bohemky netýká, ale třeba to někoho zaujme :-)  Zdeněk Danner byl mj. ústřední postavou vykoupení rodného domu Karla Havlíčka Borovského ze soukromých rukou do státních!!!   Býval členem správní rady Českomoravské strojírny Kolben ...

Ahoj, opět doplním pár zajímavostí z mého archivu. Zdeněk Danner měl prsty ve výstavbě kostela sv. Václava na Čechově náměstí. Občanská záložna zřejmě poskytla farnosti pozemky a sám Zdeněk Danner byl pak členem (jako vyslanec arcibiskupství!) spolku pro výstavbu kostela. Jeho roli a roli Záložny mimo jiné v kostele připomínají i dvě památeční desky.

Vztah k náboženství opravdu mít musel. Sbíral prý sošky sv. Jana Nepomuckého a jednu takovou měl i ve své pracovně v Občanské záložně. Při dojednávání transparentního účtu u České spořitelny na Vršovickém náměstí nás vzal ředitel pobočky do ředitelny, která měla být Dannerovou pracovnou, ale žádná soška tam prý už nebyla, ani není. :) Sochu sv. Jana prý nechal zbudovat i při vchodu do Petrovického zámku, který sice patřil jeho bratru Romanovi, ale Zdeněk tam zřejmě bydlel, neb si to místo velmi oblíbil a nechal ho celé zrekonstruovat. Vztah ke svatojánským soškám však může reflektovat i vztah k rodnému místu pochopitelně.


Co se týče Poděbrad, jsem přesvědčen, že opravdu umřel tam. Mám záznam z poděbradské matriky, který říká, kde zemřel (Poděbrady 482-II) a že příčinou bylo zkostnatění tepen, cukrovka a následné ochrnutí srdce. Tento záznam mimochodem potvrzuje tvé poznatky s pohřbem. V matrice je jako místo pohřbení zapsán Nepomuk, který je následně přeškrtnutý a pod tím jsou dopsány Vršovice. Nechybí ani poznámka o povolení k převozu těla.

miraluba napsal:

na Bohdalecký hřbitov chodím , mám tam  pochované příbuzné a  kousek  dál je  hrobka pana Dannera. Vím v jakém  stavu se nachází a  docela realně dokážu odhadnout cenu opravy. Jinak jsem rád ,že se konečně ...

Ahoj, je to odhad renomované kamenické společnosti z jara 2022. Spolupracuje se s ní i Správa pražských hřbitovů. Hlavní položku tvoří ta nová střecha - dřevěný krov, krytina. Zadání bylo zpočátku velmi ambiciózní, následně jsme ho trochu redukovali, a tím ušetřili. Na druhou stranu bychom nad rámec původních plánů rádi opravili i některé kamenné prvky (znak Řádu Božího hrobu, andělíčky na bocích, apod.), což je práce pro restauratéra, a to zase částku navýší. Netvrdím, že rekonstrukce nebude, pokud se nevybere 400.000 Kč. Jsme připravení na různé varianty dle vybrané částky. Našim cílem je však oprava, která bude citlivá a historicky co nejpřesnější.

Ještě pár slov k Dannerovi: 

Moc se to sice Bohemky netýká, ale třeba to někoho zaujme :-) 

Zdeněk Danner byl mj. ústřední postavou vykoupení rodného domu

Karla Havlíčka Borovského ze soukromých rukou do státních!!!  

Býval členem správní rady Českomoravské strojírny Kolben Daněk!

U Československé akciové tiskárny byl dokonce předsedou dozorčí rady,

podobné posty zastával i v Republikánské lidové pojišťovně,

nebo dokonce v podniku Victoria, akc. spol. pro gumový průmysl v Brně (!?!) --

ale tady jsem si roky fakt nepoznamenával... 

Ale bude-li to některé fanoušky Klokanů zajímat,

byl dokonce VELKODŮSTOJNÍKEM Řádu Božího hrobu,

rytířem Řádu sv. Řehoře Velikého a Řádu sv. Sávy,

nebo dominiální rada Královské Kanonie Strahovské... 

U snad nekonečné další řady korporací kulturních i hospodářských,

nemám a nikdy jsem neměl ambici dohledat čeho všeho...

Zjevně byl až do smrti zapáleným věřícím,

ale byl i Sokolem a aby stadion Bohemky sousedil se sokolovnou,

byl zjevně jeho nápad a nejspíš i strategický záměr --

jenže na rozšíření spektra naplánovaných sportovišť až za Botič

odešel příliš brzy...:-[ 

Jeho smrt asi nepřišla až tak jako blesk z čistého nebe,

neb byl už poměrně dlouho předtím opakovaně hospitalizován v Podolí,

ale do Poděbrad měl jet na rehabilitaci, ne však pro smrt --

ta si pro něj měla přijít ve večerních hodinách pondělí 13., 

a mělo se tak stát v kruhu rodinném a tedy dedukuji, že doma --

skoro váhám zda do těch Poděbrad vskutku odjel,

nebo mu moc nepomohly... 

Už 14. tu smutnou zvěst měly nejen státotvorné deníky pražské

jako Národní listy, Národní politika či České slovo,

ale i olomoucký Našinec či brněnské Lidovky,

15. už deníky tiskly parte a itinerář smutečních slavností...

Záhy zprávu přetiskly i časopisy jako Pestrý týden či magazín Jas, 

ale fotka z pohřbu i portrétka je v klubovym almanachu lepší,

než cokoli co jsem nalezl kdekoli jinde... :-) 

Nicméně neprobádaného toho zůstalo ještě nepočítaně... :-(

Jen jsem se chtěl zeptat zdejších horlivě připravených odborníků (trenérů, bafunaru)..,odkud čerpají informace o výkonnosti hráčů,odbornosti trenérů (respektive p.Veseleho)?Jen za sebe musím přiznat,že  náš podzim byl nejlepší za posledních mnoho let,alespoň z fotbalového hlediska.,a p.Vesely je prostě Frajer ve všech směrech!! Mně, jako obrovskýmu kritikovi poměrů v Bohemians jde pouze o klub,kterému fandím 48let. Sere mě,když tady řešíte hráče, o kterých nic nevíte...Možná by bylo dobrý začít přemýšlet,především o odchovancich,dorostencich...Tvl,máte pocit,že ty Vaši Novákové, Valove,Osmancikove,atd. mají na profi fotbal?Pokud jste je měli možnost někdy opravdu relevantne srovnat a vidět, tak pak se omlouvám...

na Bohdalecký hřbitov chodím , mám tam  pochované příbuzné a  kousek  dál je  hrobka pana Dannera. Vím v jakém  stavu se nachází a  docela realně dokážu odhadnout cenu opravy. Jinak jsem rád ,že se konečně povedlo dostat povolení k opravě,také jsem se o to  asi před 10 lety snažil ,ale bez úspěchu 

Mám jeden dotaz: kdo vypočetl  opravu Dannerovy hrobky na několik sto tisíc korun?

Dotaz:

Prosím, jak vypadá situace ohledně vyhlášení té ARCHITEKTONICKÉ SOUTĚŽE na Dolíček?!?

Zítra má mrznout i přes den. Budeme topit pod trávníkem, nebo riskovat kontumaci ?

DFB představenstvo napsal:

V horších časech není desetiprocentní podíl klubu jenom radost, ale i velký finanční závazek. Chceme-li se tento podíl zachovat, musíme dostávat i našim povinnostem.

Přesně řečeno se tak musi chovat všichni již od startovní čáry ! Tedy výhody i povinnosti ke klubu. Podminkou je i zapisne ! Zde DFB je až příliš velkorysé.... Mnozí se okázale stanou členy DFB a ani za řadu nesplati 1000korunové zápisné. Asi nemaji motivaci, často i Ti s předním mistem v seznamu DFB. Zde vidim jednu z cest k navýšení výběru příspěvků. Zde začněme !

Avatov napsal:

Dle info z posledniho sezeni DFB jde o motivaci nás fanoušků k udržení 10% podilu v klubu. Rozumim tomu tak ? Chvalihodné... Každý z nás se musi zamyslet jak pomoci. Mužstvo nam dělá radost. I ...

V horších časech není desetiprocentní podíl klubu jenom radost, ale i velký finanční závazek. Chceme-li se tento podíl zachovat, musíme dostávat i našim povinnostem.

Dle info z posledniho sezeni DFB jde o motivaci nás fanoušků k udržení 10% podilu v klubu. Rozumim tomu tak ? Chvalihodné... Každý z nás se musi zamyslet jak pomoci. Mužstvo nam dělá radost. I my se musime ukazat !! Vidim v přehledu vkladů mnohé mezery dokonce i O.- v příspěvcích. Tam začněme !!! 

Ahoj, k situaci na Ukrajině rozhodně nejsme neteční. Každý z nás osobně přispěl na sbírku organizovanou Nadačním fondem Bohemians nebo přímým darem některé z organizací, které sbírky pořádají. S ohledem na hlavní téma včerejší schůze představenstva (zhoršující se ekonomická situace, která dopadá i na klub a nepřímo tak i na DFB) se však v tuto chvíli soustředíme na to, jak si udržet svoji akcionářskou pozici a plnit vlastní závazky vůči klubu. Pomoci ukrajinské Bohemce se však výhledově nebráníme. Bohužel se zdá, že ji tamní občané budou ještě potřebovat.

V úterý se sešlo představenstvo DFB, které řešilo zejména obecný ekonomický vývoj a jeho dopad na hospodaření klubu a nepřímo tak i na hospodaření DFB. Je evidentní, že se DFB (jako desetiprocentní akcionář) bude muset více podílet na financování klubu. Aktuálně připravujeme různé scénáře, které následně předložíme členům DFB.

Ďolíček. Ve čtvrtek nás čeká ustavující Zastupitelstvo hlavního města Praha. To je bohužel jediná jistota kolem politické situace na „velké Praze“, kterou máme. Pražská developerská společnost však pokračuje v přípravě architektonické soutěže a čerpá peníze, které k tomuto účelu pro letošní rok dostala. Dle našich informací se stále počítá s vyhlášením soutěže do konce roku.

Martin Kurka pohovořil o jednání kolem montované tribuny. Její výstavbu komplikují Pražské vodovody a kanalizace kvůli podzemní stoce. Nadále se zástupci PVK jednáme a hledáme možná řešení. David Vodehnal rozebral seznam drobných (údržbových) oprav v Ďolíčku, které proběhly (a probíhají) během podzimu. Děkujeme dobrovolníkům, kteří nám pomohli s novou vizáží klokana na hlavní bráně a prosíme jakékoliv klokany-řemeslníky (zedníky, elektrikáře, klempíře,…), kteří by byli ochotni (i za úplatu) pomoci s dalšími drobnostmi v Ďolíčku, aby se nám případně ozvali na dfb@bohemians1905.cz. Venca Vlček pak popsal vývoj ohledně rekonstrukce hrobky Zdeňka Dannera. I v této věci se posouváme dál.

Chemis pár týdnů zpátky ozdobil Ďolíček parádním Muralem, jeho podoba je KONEČNÁ! I tak nějakého inteligenta napadlo ho "upravit".V žádném případě nejde o vylepšení, ale o nepochopitelnou debilitu, kterou normálnímu člověku hlava nebere. Bez ohledu na to, komu fandí.Často se ptáte, takže: jo, jasně, Mural má ochranu proti graffiti, takže škoda snad není zas tak velká. Moc děkujeme všem fanouškům a firmám, co nabídli pomoc s jeho navrácením do původního stavu. Jsme v intenzivním kontaktu s Chemisem, který ví, jak se o svůj výtvor postarat. Vše řešíme a je to otázka doufáme pár dní.