Družstvo fanoušků Bohemians

Do tohoto fóra mohou přispívat pouze registrovaní a přilogovaní uživatelé.

Přilogujte se nebo se zaregistrujte

Čtení příspěvků je povoleno všem uživatelům, příspěvky jsou zobrazeny níže na této stránce. Použijte posuvník okna nebo kolečko myši.

Obsah diskuzních fór je tvořen příspěvky, které vyjadřují názory a postoje jednotlivých pisatelů. Redakce ani klub Bohemians 1905 neodpovídá za obsah příspěvků, vyhrazuje si však možnost odstranění příspěvků, jejichž obsah je ve zjevném rozporu s právními předpisy nebo normami slušného chování.

doublefish napsal:

Na takhle položenou otázku nikdo z klubu jinak než diplomaticky nemůže odpovědět a je otázkou, zda by Tě taková odpověď uspokojila. Sám píšeš, že "bylo ve spekulacích", takže to k realitě nejspíš mělo daleko. Podle mého ...

Bude na to někde anketa??

Michalklokan1905 napsal:

Kde je pan Poor ? Když přicházel do bohemky ve spekulacích bylo že pritahne pár hráčů z Trnavy !! Vidím že to k ničemu nevedlo 

Na takhle položenou otázku nikdo z klubu jinak než diplomaticky nemůže odpovědět a je otázkou, zda by Tě taková odpověď uspokojila.

Sám píšeš, že "bylo ve spekulacích", takže to k realitě nejspíš mělo daleko. Podle mého zkušeného názoru, sponzoři vstupují do sportovních klubů z těchto důvodů:

a, dlouhodobé zúročení marketingového potenciálu klubu (to je v našich podmínkách možné jen u klubů, pravidelně startujících v Evropě nebo o několik řádů níže v regionálním měřítku -což se netýká Prahy)

b, slepá láska ke klubu

c, krátkodobé zviditelnění se prostřednictvím klubu pro konkrétní obchodní projekt

Domnívám se, že v předmětném případě šlo o "c" a je otázkou, zda záměr investorovi vyšel.

Tudíž spekulace ze zdrojů JPP v tomto případě je vhodné zapomenout.

Kde je pan Poor ?

Když přicházel do bohemky ve spekulacích bylo že pritahne pár hráčů z Trnavy !! Vidím že to k ničemu nevedlo 

DFB předá na charitativní účet 30.000,-Kč

Po utkání s Ostravou byla “Bednyho Bedna” 292 kousků a domů se odneslo 142ks.

Velmi si ceníme všech kdo podpořili skvělou akci a částku 21.700,- zaokrouhlíme směrem nahoru na výše uvedených 30 tisic. Počitali jsme, že dnes příjdeme o víc peněz. Přišli jsme vlastně  “jen” o body a fajn víkend. Co je to ale ve srovnání s lidským neštěstím...

 Pevně věřím, že se tahle akce na jaře zopakuje a přinese více peněz charitě a taky potřebné body Bohemce.

BOFOR! 

Výborná příležitost na pomoc bližnímu, když jsou ty Vánoce ;)

DFB tímto vyhlašuje veřejný příslib, že za každý gól, který zítra vstřelíme Baníku dáme našemu gólmanovi na charitativní účet 15.000,-Kč! Za udrženou nulu dalších 15.000,-Kč

Pokud se budou naši hoši snažit může tedy jít o velmi slušnou částku.

Kdyby se z nějakého důvodu střelecky nedařilo, tak na charitu půjde “pouze” celý výtěžek “Bednyho Bedny” a bude velmi záležet na dojmu, jaký naši borci zanechají na hřišti. (“Bednyho Bedna” je totiž, jak známo spolehlivým barometrem spokojenosti klokanů)

Naši zlatí hoši, je to jen na Vás ! 

BOFOR! 

Dnešní “zprdeleklika” , jak trefně pojmenovali fanoušci bodový zisk s nesympatickou příbramskou bandou, přinesla do vkladů DFB zajímavou částku.

Bednyho Bedna..........232ks

odneseno...................238ks

———————————————————

celkem....................23.500,-Kč

DFB děkuje všem klokanům za podporu!

 Před volbou nového představenstva DFB budou zcela jistě přestaveni kandidáti a jejich představy o fungování družstva v dalším období. Pokud jde o samotnou volbu, tak plná moc, svěřená spolehlivému klokanovi je dostačující prostředek k prosazení názoru nepřítomného družstevníka. 
 K termínu a místu konání mimořádné volební valné hromady, se vedení DFB vyjádří nejspíš začátkem prosince. 
BOFOR! 

rocknroll napsal:

Ludvo, stalo by za to prijit s nejakym systemem, ktery by umoznil hlasovat i "prespolnim".  Maloco by me potesilo vic, nez pomoci k vysachovani dua dumb and dumber.

predpokladal bych, ze komicke duo uz na clenstvi v predstavenstvu rezignovalo. Nebo snad?

ludvavestec napsal:

 V prosinci je valná hromada Bohemky, za DFB se zúčastním. Velmi pochybuji, že se bude řešit nějaký odkup akcií DFB. ;)

Ludvo, stalo by za to prijit s nejakym systemem, ktery by umoznil hlasovat i "prespolnim".  Maloco by me potesilo vic, nez pomoci k vysachovani dua dumb and dumber.

Šála napsal:

Kdo ví jak to bude s DFB vypadat až odejde současný předseda do "penze". Ale o prodeji podílu by snad měla rozhodnout členská schůze.... Takže bysme se to včas dozvěděli, že se něco takového chystá, ...

 V prosinci je valná hromada Bohemky, za DFB se zúčastním. Velmi pochybuji, že se bude řešit nějaký odkup akcií DFB. ;)

ludvavestec napsal:

Ne, DFB od nikoho žádnou nabídku nedostalo a rozhodně nic neprodávat nehodlá. Jedná se o lživou informaci. 

Kdo ví jak to bude s DFB vypadat až odejde současný předseda do "penze". Ale o prodeji podílu by snad měla rozhodnout členská schůze.... Takže bysme se to včas dozvěděli, že se něco takového chystá, že jo? Ono po zatím nezdařeném atentátu na fórum jeden neví.

Ziimakk napsal:

Je pravda, že jste od Jakubowicze dostali nabídku, že by rád odkoupil těch 10% akcií, co DFB v klubu má??

Ne, DFB od nikoho žádnou nabídku nedostalo a rozhodně nic neprodávat nehodlá. Jedná se o lživou informaci. 

ludvavestec napsal:

Romane dík. V tomhle počasí by se mi to z stavby blbě řešilo. Bahno na obrazovce ještě ujde, ale v klávesách je to skoro neřešitelnej malér ;)

Je pravda, že jste od Jakubowicze dostali nabídku, že by rád odkoupil těch 10% akcií, co DFB v klubu má??

re076 napsal:

Milane, zřejmě máš na mysli předmět mailu a úvodní text tady na fóru a FB, kde je formulace "většina představenstva". Rozeslání a publikaci jsem pro Ludvu zařizoval já. Vycházel jsem z textu v druhém odstavci, ...

Romane dík.

V tomhle počasí by se mi to z stavby blbě řešilo. Bahno na obrazovce ještě ujde, ale v klávesách je to skoro neřešitelnej malér ;)

re076 napsal:

Milane, zřejmě máš na mysli předmět mailu a úvodní text tady na fóru a FB, kde je formulace "většina představenstva". Rozeslání a publikaci jsem pro Ludvu zařizoval já. Vycházel jsem z textu v druhém odstavci, ...

Díky :-)

doublefish napsal:

Proč ta obezlička v názvu dokumentu? Z kontextu se jedná samozřejmě o Vyjádření DFB jako celku, viz § 708 odst. (3) Zákona o obchodních korporacích č. 90/2012 Sb. > ČÁST PRVNÍ OBCHODNÍ KORPORACE > Hlava VI ...

Milane, zřejmě máš na mysli předmět mailu a úvodní text tady na fóru a FB, kde je formulace "většina představenstva". Rozeslání a publikaci jsem pro Ludvu zařizoval já. Vycházel jsem z textu v druhém odstavci, na kterém byla shoda. Asi máš pravdu, že to klidně mohlo být prezentováno jako stanovisko DFB.

re076 napsal:

Vyjádření většiny představenstva DFB ke zrušení diskusí na VĎ. Klokani bojují, kopanou milují… Asi každý Bohemák si v minulosti musel nejednou postesknout, proč u nás v Ďolíčku nemůže být vše jen o fotbale a neustále musíme řešit ...

Proč ta obezlička v názvu dokumentu?

Z kontextu se jedná samozřejmě o Vyjádření DFB jako celku, viz § 708 odst. (3) Zákona o obchodních korporacích č. 90/2012 Sb. > ČÁST PRVNÍ OBCHODNÍ KORPORACE > Hlava VI Družstvo > Díl 1 Obecná ustanovení o družstvu > Oddíl 6 Orgány družstva

"Představenstvo rozhoduje většinou hlasů všech svých členů, ledaže stanovy určí vyšší počet potřebných hlasů."

Jinak samozřejmě toto vyjádření má i moji plnou podporu.

kyselina napsal:

Problém Pavla je v tom, že neprezentuje názor, ale prezentuje opakovaně "velmi zavádějící" informace. A vzhledem k tomu, že byl ve vedení DFB, o to je to smutnější. Ostatními je to bráno jako pravda. Přeci ...

je fakt,že občas byl nějakej příspěvek už přes čáru a hlídat forum 24 hodin tj.prakticky na plnej úvazek je nemyslitelný...

ale co kdyby sme si sami tady příspěvky regulovali....myslim třeba stylem u každýho příspěvku klikat plusy a mínusy....a až by nějakej překročil určitej počet mínusů,tak by to moderátorovi vyskočilo a on ho smazal....a pokud by dotyčnej hajzlík měl smáznutejch třeba 5,tak by se mu blokla ip adresa...?

Vyjádření většiny představenstva DFB ke zrušení diskusí na VĎ.

Klokani bojují, kopanou milují…

Asi každý Bohemák si v minulosti musel nejednou postesknout, proč u nás v Ďolíčku nemůže být vše jen o fotbale a neustále musíme řešit věci s fotbalem nepřímo související. To, že fanouškům Bohemky není lhostejný žádný aspekt jejich milovaného klubu a nenechají si vše líbit, se opět ukázalo předminulý týden, kdy se zhroutil pokus zrušit diskusní fórum na stránkách Virtuálního Ďolíčku bez jasného vysvětlení.

Ke snaze zrušit diskuse na webu klubu bylo zneužito jméno Družstva fanoušků Bohemians. Nechme stranou PR žvásty, které provázely zrušení diskuzí, a dovolte nám vyjádřit názor většiny představenstva DFB.

Virtuální Ďolíček je již více než šest let majetkem klubu, není majetkem DFB ani jiné skupiny fanoušků. Klub si může s webem nakládat dle vlastního uvážení. Družstvo fanoušků Bohemians se z pozice minoritního akcionáře může k případným změnám vyjádřit a hledat alternativy, ale musí respektovat rozhodnutí většinových vlastníků.

DFB nemůže samo rozhodovat o tom, zda budou či nebudou diskusní fóra na webu Virtuálního Ďolíčku. Toto rozhodnutí náleží vedení klubu, případně představenstvu akciové společnosti. Vedení DFB rozumí výtkám k obsahu diskusních fór. Obzvlášť v poslední zjitřené době, kdy fórum zaplevelily vulgarismy a osobní urážky.

Fanoušci Bohemky jsou z dob Jiřího Steinbrocha a Lukáše Přibyla zvyklí na otevřenost a ředitele klubu, kteří s fanoušky komunikují přímo. Osobní útoky a výhružky ale existovaly na fóru i v době jejich působení, s těmito excesy se klub v minulosti dokázal vždy vypořádat.

Ze strany fanoušků sílí kritika způsobu (ne)komunikace klubu na Virtuálním Ďolíčku od té doby, kdy jsou stránky pod plnou správou klubu. Je smutným faktem, že Cena Lukáše Přibyla, kterou dostávají prvoligové kluby za práci se svými fanoušky, se Ďolíčku obloukem vyhýbá. Bohužel klub, jemuž Lukáš celý život fandil, se v posledních letech ohledně práce s fanoušky dívá konkurentům na záda.

To považujeme za ostudu Bohemky. Ne to, že nedostává ceny, ale že nezvládá komunikaci s fanoušky, kterým do značné míry vděčí za svou existenci. Členové DFB nám před třemi lety dali mandát, abychom zastupovali jejich zájmy a názory ve strukturách klubu z pozice minoritního akcionáře.

Pokus o zrušení diskusních fór na Virtuálním Ďolíčku jménem DFB proběhl ze strany místopředsedy Martina Kurky a člena představenstva Davida Vodehnala bez souhlasu ostatních členů vedení DFB, oba zároveň zastupují DFB v oficiálních orgánech klubu. Bohužel došlo k situaci, kdy místo hájení zájmů fanoušků z pozice menšinového spoluvlastníka, zastupují zájmy ostatních majitelů klubu v orgánech DFB.

Přesun fóra neiniciovalo představenstvo DFB ani nezadalo žádnou analýzu ke změně diskusních fór, doména použitá pro provoz „alternativních fór“ nebyla v momentě spuštění v držení DFB. Spuštění diskusních fór mimo Virtuální Ďolíček bylo fanouškům vysvětleno nepravdivými tvrzeními ohledně role DFB. Tento krok vnímáme jako bezprecedentní a vzhledem k většinové odmítavé reakci jako krok, který jde proti zájmům fanoušků.

Víte, co se nám nelíbí. A co nabízíme? Družstvo fanoušků Bohemians nebude iniciovat rušení či přesun diskusních fór jinam. DFB má ve svých řadách členy s know-how, jak stávající formát diskusí rozšířit a částečně deanonymizovat, aby se zabránilo excesům. Diskusní fóra VĎ již dnes poskytují mechanismy umožňující blokovat nepřijatelné příspěvky a administrovat obsah moderátory.

Představenstvo DFB chce pomoci klubu s řešením situace kolem diskusních fór, ale je zde nutná součinnost klubu a jasné vyjádření ze strany vedení klubu, zda vůbec diskusní fórum může být na Virtuálním Ďolíčku zachováno a v jaké podobě.

Na závěr nám dovolte jednu prosbu. Sledujte dění kolem diskusních fór, nejde pouze o fóra, ale i o to, jakou pozici fanoušci budou v klubu do budoucna mít. Zda bude Bohemka klubem rodinným či „rodinným“.

Historie Virtuálního Ďolíčku

Virtuální Ďolíček je od svého založení středobodem komunikace fanoušků „Klokanů“. Duchovním otcem první verze byl již v roce 1996 Tonda Jelínek, historie současného webu sahá do roku 1999. Bavíme se tu o platformě, kterou fanoušci využívají již více než dvacet let a je pro ně často jediným zdrojem informací o klubu.

Klíčovou roli sehrál Virtuální Ďolíček při záchraně klubu v roce 2005. Dovolíme si říct, že bez Virtuálního Ďolíčku by Družstvo fanoušků Bohemians neexistovalo. Právě nezávislost na tehdejších majitelích klubu byla důležitá pro vznik fanouškovské iniciativy SOS Klokan a následně DFB. I proto fanoušci vnímají snahy o cenzurování Virtuálního Ďolíčku velmi citlivě.

Web si prošel různými fázemi vztahů s majiteli klubu, ale až do roku 2011 o něm můžeme mluvit jako o stránce fanoušků v duchu hesla „Od fandů pro fandy“. Po znovuzrození klubu byl Virtuální Ďolíček prezentován jako web Družstva fanoušků Bohemians a bylo tomu tak až do roku 2011, kdy se web fakticky dostal pod kontrolu klubu a od podzimu 2013 je tomu tak i formálně, na základě smlouvy o převodu domén a uzavření licenční smlouvy.

Přechod Virtuálního Ďolíčku do rukou klubu byl vyústěním situace, kdy se o obsah a provoz webu začal starat klub sám plně na své náklady. Virtuální Ďolíček byl navíc veřejností vnímán jako oficiální klubový, byť tomu tak vlastně nebylo. Schizofrenní situaci se rozhodl Tonda Jelínek vyřešit převedením webu do rukou klubu. Virtuální Ďolíček se stal striktně webem fotbalového klubu, tak jak byl od počátku své existence zamýšlen. Nefotbalová témata přestala být prostřednictvím webu veřejně prezentována, ať již šlo o propagaci Desítky pro domácí nebo sporů kolem konkurzu.

Formálně byl web do rukou klubu převeden v momentě, kdy již Bohemka hrála zpět v Ďolíčku a vyhrocená situace mezi fanoušky a majiteli byla z větší části urovnána.

Za představenstvo DFB

Luděk Provazník
Jozef Škriab
Petr Jirát

Za autory či bývalé adminy VĎ

Roman Enderst
Vojtěch Man

tatkaSmoula napsal:

Jenom taková technická, nevšimnul jsem si , že by se tu nějak v globále nadávalo hráčům, kromě toho, že to jsou kopyta, což jsou, ale za to může vedení, že takové špílmachry do týmu přivedlo. ...

Jojo, asi tak nějak, nicméně problém "vedení klubu" s forem fakticky začal když se část fanoušků začala otírat o "majestát/ředitele" tak se našla záminka, nějaký zástupný problém, no prostě něco jak uklidit fanoušky mimo "doslech".

Ostatně jak se říká "Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde" a to platí všeobecně...

Každopádně mám pocit, že si vedení tímto nepomohlo, spíš naopak...

Vedení klubu takto částečně přetrhává  provázanost s fanoušky, navíc při troše snahy "vedení" mohlo diskuzní fórum na oficialních stránkách celkem logicky lépe korigovat, moderovat, ovlivňovat, než když to fórum poběží někde mimo, že...

                      BOHEMKA DO TOHO!!!