Tlachy a kecy

Do tohoto fóra mohou přispívat pouze registrovaní a přilogovaní uživatelé.

Přilogujte se nebo se zaregistrujte

Čtení příspěvků je povoleno všem uživatelům, příspěvky jsou zobrazeny níže na této stránce. Použijte posuvník okna nebo kolečko myši.

Obsah diskuzních fór je tvořen příspěvky, které vyjadřují názory a postoje jednotlivých pisatelů. Redakce ani klub Bohemians 1905 neodpovídá za obsah příspěvků, vyhrazuje si však možnost odstranění příspěvků, jejichž obsah je ve zjevném rozporu s právními předpisy nebo normami slušného chování.

rio napo napsal:

Promiň, ale van Dijk!!! Tak se ten člověk jmenuje.

Jasně, Virgil :-). Myslím, že Arnold ani Tsimikas (ten už vůbec) se jako obránci moc netvářili, ale je to úhel pohledu. Pokud popíši rozestavení jako 4-4-2 a nebo jako 3 - 5 - 2 je trochu jedno, jde spíše o to, kde kdo reálně hraje. 

Je to jen můj zcela netrenérský názor, ale na 3 obránce vzadu by se mohla ozvat i známá filmová otázka "není to trochu málo, Antone Pavloviči ....???"

Tak hlavně teď ty Pardubice, minulou sezonu, hrůza pomyslet:-(

rio napo napsal:

Promiň, ale van Dijk!!! Tak se ten člověk jmenuje.

Pravda. Mimochodem, dijk znamená v holandštině hráz, zajimavá souvislost s jeho "povoláním". (Van Dijk je v podstatě Od Hráze nebo Z Hráze..) 

Sám hráč do toho vubec hodil vidle a na drezu má jednoduše Virgil.  

bob.in napsal:

Jojo viděl.. Tsimikas vlevo místo na tomhle postu tradičně hrajícího Robertsona-Dijk-Matip-Arnold. V Neapoli hrál místo Matipa tragickej Gomez, kterýho mam jinak rád. 

Promiň, ale van Dijk!!! Tak se ten člověk jmenuje.

Že si Fryšták zachytá ve skupinách evropských pohárů tu asi málo z nás čekal :)

Klokan z Černošic napsal:

Já netvrdím, že tak hraje vždy, já jen popisoval situaci v utkání LIV - AJAX. Viděl jsi to? Pokud ano, kdo hrál podle Tebe v obraně??

Jojo viděl.. Tsimikas vlevo místo na tomhle postu tradičně hrajícího Robertsona-Dijk-Matip-Arnold. V Neapoli hrál místo Matipa tragickej Gomez, kterýho mam jinak rád. 

bob.in napsal:

Liverpool nehraje na tři stopery. 

Já netvrdím, že tak hraje vždy, já jen popisoval situaci v utkání LIV - AJAX. Viděl jsi to? Pokud ano, kdo hrál podle Tebe v obraně??

Klokan z Černošic napsal:

Včera jsem se díval na Liverpool - Ajax. Liv hrál na 3 stopery a pokud se nepletu, byl to jeden z důvodů, proč z první rány na branku dostal gól. Na pravém stoperu se hráč ...

Liverpool nehraje na tři stopery. 

Ahoja, 

možná můžete VELKÉ KNIZE pomoci a ani to nevíte -- příkladně počátkem devadesátek se Bohemka nechala vyfotografovat v dresech s velkými písmeny SONY. Má to někdo ze Stadiónu, nebo Štartu, já to pamatuju jen jako plakát bez sestavy. Dokáže tu někdo připojit soupis jmen zúčastněných?!? (třetí od spoda)

http://www.rvibohemkapage.wz.cz/zelenobile_tymy_1980_1989.htm

A nedochoval se u někoho tento plakát (nad fotem stál Tonda Panenka a před nám ležel Josef Dvorák), kniha by si asi zasloužila lepší kvalitu, než momentálně máme... 

... v druhé složce jsou další týmová fota bez identifikace zúčastněných, nebo tam jsou otazníky [???] -- za každé doplnění budeme vděční!!! Třeba hned u toho snímku z Hagiboru z roku 1997 -- poslední otazníky jsou nejhorší, ale lepší něco než nic... 

http://www.rvibohemkapage.wz.cz/zelenobile_tymy_1990_1999.htm

Odpovídat se nemusí tady, ale klidně na můj mail...

Karel Řezníček ( k.ahmad@volny.cz ) -- byť ten web jsem si "půjčil" od kolegy Radka V. z Jičína :-)))

Klokan z Černošic napsal:

Pánové neblázněte, povedly se 3 zápasy a vy už sníte o pohárech. Klidná druhá skupina, to je to, oč tu běží!!!

Jo a ještě něco. Pustil jsem se po nějaké pauze zase do dřeva a jestli ti naši zejtra budou dřít jako já dneska, tak bych o výsledku nepochyboval. 

Ještě recept na super ionťák.

Vezmi jednu dvanáctku dle chuti a přidej cca 3:1 nějakou nealko věc(slazená minerálka, džus, cola,..) . Do mrazáku , pak smíchat. Manželce zacpeš hu ..ústa, když mele, že děláš s pilou, protože poměr otočíš a sám se osvěžíš. 

JohnZ napsal:

Ty prachy jsou jasný,ale já bych pořád nejvíc věřil pivní exkurzi po našich hospodách,pro náročný zahraniční fajnšmekry i tam kde se čepují speciály.Za týden z něj uděláme závisláka a už se z Prahy neodlepí.Ještě rád ...

Hlásím se jako dobrovolník, nějaké jazyky ok a to pivo snad taky:-)

kíša napsal:

Já si taky myslím, že hokejisté jsou na tom fyzicky lépe, přinejmenším co se týče síly a výbušnosti. Nicméně je potřeba vzít v potaz markantní rozdíl v typu fyzické zátěže těch sportů. Hokejista obvykle stráví na ...

Dvě poznámky. Jedno jsem asi psal před nedávnem; před mnoha lety z důvodu nudy jsem v Litoměřicích jako četař absolvent trávil počátek léta tím, že jsem trénoval s fotbalisty - krajský přebor. Technicky jsem na ně pochopitelně nestačil, ale jinak ok. Pak jsem namachrovaně nastoupil k hokejistům (ne na led, ale letní příprava) a po jejich rozcvičce jsem skončil :-), na to jsem neměl. Pravda, byli o ligu výš než čutálisti, ale i tak.

Nevím, co by to udělalo s hrou, ale určitě by stálo zato zvážit, zda nepovolit návrat po vystřídání, nemyslím střídat jako v hokeji, ale příklad: máš jako trenér vymyšlený systém, který hodně staví na jednom špílmachrovi, ten má v 35 minutě zdravotní problémy. Dneska se rozhoduješ, zda vydrží do poločasu a pak se uvidí. Kdyby se smělo vracet, tak v pohodě dolů, místo něj někdo, kdo to nějak ukope a po přestávce (a nebo klidně v 70. minutě) původní hráč zpět. Ale nevím, to by se musel vyjádřit nějaký trenér, zda to dává smysl. A pak by stejně bafuňáři na úrovni FIFA řekli, že fotbal je tradiční sport, kterýž by neměl staletá pravidla měnit (už by asi nezmínili, že před cca 50 lety se nestřídalo vůbec:-).

rio napo napsal:

Chybí tam to podstatné. Prachy, chechtáky, love dukáty, money, dólares, ... A v tomhle směru jsme nekonkurenceschopní. 

Ty prachy jsou jasný,ale já bych pořád nejvíc věřil pivní exkurzi po našich hospodách,pro náročný zahraniční fajnšmekry i tam kde se čepují speciály.Za týden z něj uděláme závisláka a už se z Prahy neodlepí.Ještě rád to podepíše do našeho milovaného klubu.Jenom bude problém jestli si udrží výkonnost a jestli se najde ochotný pivní průvodce znalý jejich jazyků.

JohnZ napsal:

Tak Plzeň cenná remíza do odvety.LM by byla pro český fotbal fantastická.Jak jsem měl rád Mosqueru jako fotbalistu,tak s jeho hlavou skutečně případ pro psychiatra.Jinak většina hráčů Karabachu a předtím i Tiraspolu by byli posily jako víno.Neuvěřitelná individuální ...

Chybí tam to podstatné. Prachy, chechtáky, love dukáty, money, dólares, ... A v tomhle směru jsme nekonkurenceschopní. 

kíša napsal:

Tak na tohle ti nedokážu odpovědět a opravdu by mě zajímalo reálné porovnání tréninkových jednotek a celkově tréninkového plánu v zahraničních ligách. Protože Zima není první, kdo to říká. Bylo by zajímavé, kdyby nějaký český ...

Ještě jednou děkuji,je vidět že máš opravdu přehled.Já to vidím asi stejně.I když se spoustu věcí podařilo v našem fotbale posunout,tak máme pořád hrozný rezervy a co zlepšovat.Já vidím problém i u samotných hráčů.Profesionál na sobě musí pracovat v podstatě neustále i mimo stadion.Jak říkáš,kvalitní spánek,zdravotní prevence,životospráva apod.A nevím,jestli všichni profesionálové u nás tohle chápou.Když jsem byl na poslední schůzi s vedením a někdo se tam ptal na častý zranění u nás i v jiných klubech(kapitola sama pro sebe),tak tam zazněla jako legrácka něco ve smyslu,víte oni nám ti hráči chodí třeba v zimě nalehko.Panebože,kdo už má dbát o svoje zdraví víc než samotní hráči.U nás legrace,jinde by lítali pokuty.Měj se fajn. 

skrob napsal:

Nedávno jsem seděl v hospodě s ligovým hokejistou (doufám, že to tu nečtou biatlonisti.-)))a řešili jsme jestli je na tom lépe fyzicky ligový fotbalista nebo hokejista. Vzhledem k počtu zápasů a treninkových jednotek jsem uznal, ...

Já si taky myslím, že hokejisté jsou na tom fyzicky lépe, přinejmenším co se týče síly a výbušnosti. Nicméně je potřeba vzít v potaz markantní rozdíl v typu fyzické zátěže těch sportů. Hokejista obvykle stráví na ledě pár desítek vteřin a jede totální šrot a pak si jde orazit na střídačku. V podstatě takové intervaly.

Fotbal je ale mnohem více na vytrvalost a když se porovná naběhaná/nabruslená vzdálenost, tak ten fotbalista může mít za zápas násobně víc km než hokejista, ale v celkovém součtu v nižší intezitě. Ačkoliv když vezmu v potaz, kolik minut v naší lize není míč ve hře, tak si i ti fotbalisti v průběhu zápasu celkem odpočinou (samozřejmě nadsázka :)).

Ale hlavně je obrovský rozdíl v typu pohybu - na bruslích se rozjedeš a pak se můžeš vézt, změna směru probíha v podstatě změnou natočení bruslí, případně přešlápnutím, ale při běhu musíš víceméně neustále zabírat, i když třeba menší intenzitou, ale ono se to prostě nastřádá.

Mimo to díky průběžnému střídání a v průměru čtyřem lajnám v sestavě není v hokeji takové riziko poslat na led hráče, který ještě řádně nezregeneroval z předchozích tréninků. Ve fotbale je tohle riskantní velmi, protože máš jen omezený počet střídání a hráč, který opustí hřiště, už se na něj nesmí vrátit = mnohem větší tlak na trefení základní sestavy.

Ale v hokeji se upřímně moc nevyznám, tak moje názory berte s rezervou :)

JohnZ napsal:

Díky moc za tohle vysvětlení.Využiju toho a zeptám se.Před nějakou dobou jsem četl rozhovor s bývalým slávistou Zimou,který v současnosti hraje za FC Turín ( řekněme průměr italský ligy).Ten řekl,délka tréningů je tu stejná,ale intenzita neporovnatelná.A ...

Tak na tohle ti nedokážu odpovědět a opravdu by mě zajímalo reálné porovnání tréninkových jednotek a celkově tréninkového plánu v zahraničních ligách. Protože Zima není první, kdo to říká. Bylo by zajímavé, kdyby nějaký český ligový tým převzal trenér např. z té Serie A (schválně nepíšu italský, to už tu bylo před pár lety a Sparta se z toho dostává dodnes :) vč. svého realizáku a porovnat pak fyzickou výkonnost toho týmu proti zbylým ligovým týmům. Nebo třeba přivést z té Serie A kondičáka a v průběhu sezony to porovnávat.

Nicméně mám takovou ideu, proč českým hráčům po příchodu do zahraničí přijde, že ty tréninky jsou mnohem intenzivnější. Jak všichni víme, v zahraničních ligách jsou hráči mnohem lépe technicky vybavení, takže herní cvičení mohou dělat v podstatně vyšším tempu. Celkově ten trénink bude koncipován mnohem více na zrychlení, maximální intenzitu atd., ale ten objem bude třeba +- stejný, tzn. reálně ta doba v zátěži je kratší. Jenže tu intenzitu prostě člověk vnímá mnohem více a tak mu může připadat celkově ten trénink mnohem náročnější.

Pak do toho ještě vstupuje zázemí na úplně jiné úrovni, než co máme u nás, a také je v zahraničních top soutěžích mnohem větší tlak na správnou životosprávu - od stravy přes suplementy až po kvalitní spánek (velmi opomíjená, přitom extrémně důležitá věc).

Ale to vařím z vody, zas tak vzdělaný v tom oboru ještě nejsem a hlavně nemám relevantní data či informace o trénincích zahraničních týmů.