Příspěvek Diskuzního fóra

Vážený pane trenére,

se zájmem jsem si přečetl Vaše vyjádření. Bohužel jsem opět zklamán. Postrádám jakoukoli sebereflexi z Vaší strany. Vymlouvat se neustále na nepříznivé okolnosti donekonečna nelze. Jak víte zranění provázejí všechny týmy - někoho více a někoho méně. Proto je zapotřebí mít v týmu jistou zastupitelnost. V našem případě by postačilo, aby všichni naši hráči (s výjimkou Koubků a dalších mladíků) měli alespoň úroveň potřebnou pro první ligu. Vzpomínám s nostalgií na rok 1974, kdy se Bohemka opět probojovala mezi elitu. Chodívali jsme tehdy na všechny domácí zápasy a některé byly opravdu nezapomenutelné. Pan Musil, který tehdy naše áčko trénoval, měl tým poslepovaný z hráčů, které jinde nechtěli. Panoval zde ale ohromný týmový duch, který mu trenér dodával, nedostatečná kvalita se nahrazovala obrovskou vůlí a odhodláním, žádný míč nebyl ztracený, každý hrál na hranici sebeobětování. A odměnou hráčům nebyla slušná výplata jako dnes, ale jen dobré výsledky a hlavně spokojenost fanoušků, kteří často tleskali vestoje. To samé bylo za trenéra Pospíchala, Petržely a dalších. Pamatuji se na legendární utkání s Českými Budějovicemi, kde jsme v prvním poločase inkasovali tři laciné branky. A také si dobře vybavuji řev trenéra Petržely, který byl slyšet až na náměstíčko a následně jím rozkopané koše. Po tomto "motivačním proslovu k hráčům" naši ve druhém poločase výsledek obrátili a utkání jsme vyhráli. Chci Vám tím říct, pane trenére, že Bohemians je dobrá značka! Už pouhý náznak tvrzení, že kdybych byl lepší, tak nejsem v Bohemce by měl být nemilosrdně potrestaný! Respekt k naší značce musí prosazovat vedení klubu a hlavně trenér! V Ďolíčku se vždycky jezdilo po zadku. Nikdy jsme nebyli bohatým klubem, který si mohl přivést fotbalové hvězdy, ale náš tým měl vždy u soupeřů respekt, protože naši hráči si nedovolili nic vypustit a soupeře to "u nás vždy bolelo". Co ale vidíme teď ? Bezradnost, laxnost, žádný pohyb bez míče, katastrofální přihrávky, vše bez energie a snahy. Když se člověk podívá na hru našich soupeřů, chce se mu křičet! A proto Vás pane trenére žádám, abyste se kriticky zamyslel nad svojí prací. Jste jistě odborník, ale - hráče si vybíráte Vy sám. Vy rozhodujete o tom, kdo kdy nastoupí. Vy jste odpovědný za kvalitní přípravu hráčů. Vy rozhodujete o zvolené taktice a způsobu hry. Trénujete vůbec střelbu ze střední vzdálenosti? Skoro se mi nechce věřit, že nikdo z našich hráčů nedokáže pořádně kopnout do balonu, když máme v klubu jako čestného prezidenta takového špílmachra jako je Tonda Panenka, kterého se v jeho době báli všichni brankáři ! Věřím ale, že se vše nakonec v dobré obrátí, když začnete makat a Vy jako trenér půjdete příkladem. Mám jen obavy, bude-li na obrat ještě dost času. Bohemka do toho!