Příspěvek Diskuzního fóra

tom2 napsal:

Upřímně, vůbec mě nenapadá, koho chtít... 

Podle mě by to nemusel být žádný z trenérů, kteří se tady v Česku neustále točí dokolečka, chodí z klubu do klubu a ze své práce dělají ohromnou vědu. Podívejte se na Trpišovského, jak se mu všichni smáli, že neumí mluvit, obléká se jako buran, nemluví o čtvercích atd. Přitom jedno z tajemství jeho úspěchu je podle nějakého rozhovoru "schopnost naklonit si kabinu, lidským způsobem s hráči pracovat tak, že si je získá na svou stranu a ti pro něj zjednodušeně řečeno rádi dřou"... To je podle mě klíčové: těžko se hraje pod trenérem, který neumí poskládat mužstvo, ale pak vlastní hráče opakovaně poblije v médiích, že "s takovým hráčským materiálem" se hrát nedá. Podle mě je to z více než poloviny o hlavě, prostě aby hráči měli chuť a bavilo je to. A na rozdíl od trenéra Haška, který podle svých slov nepřipravoval tým na konkrétní soupeře, zrovna Trpišovský se "nimrá v taktických přípravách, zejména ve videorozborech. Hráčům dělá zevrubné referáty o jednotlivých fotbalistech soupeře, klidně i jak jsou vysocí, jakou mají silnější nohu, a pak samozřejmě i kde jsou jejich silné a slabé stránky". (ten rozhovor je starý asi tři roky, ještě před úspěchy Slavie v EL a postupu do LM).