Příspěvek Diskuzního fóra

Klokan z Černošic napsal:

Tak buď vyprávíš, co jsi slyšel a nebo jsi ještě starší, než já :-). ale třeba Bílka ani omylem :-). Kdy jsi začal chodit? Já asi v druhé třídě, tedy 1959 ??? Zkusím zjistit u ...

Koza Bílek se jmenoval Oldřich, za nás hrál 1947-1959, v době co se tu píše hrál ještě taky Jirka Rubáš do r.1954 pozdější trenér, po Hanáčkovi chytal Rousek, do 1.ligy v r.1958 už nastoupil v brance André Houška. První zápas doma konečně zase v 1.ligové sezoně s Ústí nad L. 2:1 góly Kopsa a Hubálek. Sestava: Houška-Fišer,Janovský, Pohuněk-Kos, Hlaváček- Mottl, Kopsa, Král, Hubálek,  Kaura. To ještě „Pionýr“Kaura netušil, že dají ve 4.kole spolu s Kopsou po dvou gólech Spartě (4:3). trenérem už byl Jirka Rubáš.V té době jsem chodil na stranu u pošty na půlku k vratům, od r. 1951...  V tuto sezonu jsme sestoupili jako ZSJ Železničáři Praha společně se Dynamem/Slávii, Gottwaldovem a Duklou Karlín. Zpět v lize 1954,jako Spartak Stalingrad hrálo se ještě jaro-podzim a zase sestup...Další postup až právě 1958/59, prvně se hrálo  podzim-jaro.