Příspěvek Diskuzního fóra

cossacs napsal:

Dnes bylo perfektně vidět proč nám to doma v lize tak nejde. Ostatním teamum totiž stačí když zalezou na svou půlku a jsme v hajzlu. Bohužel zatím mě ani Morávek nepřesvědčil že by někdy mohl ...

Nechci, aby to vyznělo špatně, nebo neuctivě, ale Morávek? Ano, stal se Bohemáckou legendou, ale na základě čeho? Že to byl pro Bohemku obchod století? Kdybys měl volit mezi novodobými legendami Bohemky, např. mezi Sňózou, Márou Niklem, který v Norimberku nosil kapitánskou pásku, Pepou a Morávkem, koho bys zvolil? Jasně, když začal nastupovat za Bohemku, všem bylo jasné, že je to silně nadprůměrný hráč. Ale nadprůměrný vzhledem k jeho tehdejšímu věku a v kontextu české ligy. V Bohemce se v podstatě ani neohřál a najednou Schalke a trenér Magath - jako když přesedláš z Dacie do Ferarri. Není divu, že jeho tělo, naprosto nezvyklé na tréninkové dávky německých profesionálů a na to, jak správně jíst a rehabilitovat tuhle zátěž nezvládlo, a pak už se to s ním s výjimkou několika světlejších chvilek a pár zápasů v repre táhlo od ničeho k ničemu. Já bych mu moc přál, aby Bohemku pozvedl, ale moc tomu nevěřím. Jsem ale velice rád, že se vrátil domů, a že se ukázal jako srdcař a klubista s bohemáckým srdíčkem, to už se v dnešní době moc nenosí. A za to jak jemu, tak našemu vedení velké díky !!! Spíš si ale myslím, že se kruh uzavře, jméno Morávek přiláká do ochozů pár stovek diváků navíc a za rok za dva Honza ukončí kariéru stejně jako tehdá Rosický. P. S. doufám Honzo, že až si to teď přečteš, tak všem pochybovačům a mě speciálně ještě nakopeš pr...