Příspěvek Diskuzního fóra

Wenca napsal:

Ahoj, díky za tuto připomínku. Během pátrání po majiteli hrobky Zdeňka Dannera jsem samozřejmě pátral i v Nepomuku. Byl jsem v kontaktu s tamním historickým spolkem. Dokonce se mi ozvala i paní, která je pravnučkou ...

Díky za reakci: 

Myslím si, že Zdeněk Danner nikdy v Nepomuku uložen nebyl -- měl tam být uložen, ale sešlo z toho!!! 

Původní program posledního rozloučení byl nastíněn takto: tělesné pozůstatky vykropeny budou v pátek dne 17. července 1936 o 8. hodině ranní ve dvoraně Občanské záložny ve Vršovicích a po bohoslužbách v místním kostele sv. Václava převezeny budou do rodného Nepomuku, kde téhož dne o 4. hodině odpolední uloženy budou k věčnému spánku... 

Jenže pak byl nalezen kšaft, že si zesnulý přál být pohřben ve Vršovicích, což tehdy znamenalo už jen Bohdalec, ale změna dispozic proběhla doslova ze dne na den a nebylo tu kam rakev uložit. Tehdy se nabídla rodina Řezníčků, že může být uložen do jejich rozestavěné hrobky, kde pak jeho ostatky zůstaly dodnes... [považuji za přirozené, že tento fakt původní projekt natolik zásadně pozměnil, že vznikl v zásadě nový] 

Spolu s rytířem expředsedou je tam pohřbena i dcera (komtesa) Zdeňka, ale zda Anna Řezníčková [Dannerová] je exmanželka či sestra bych nyní fakt fabuloval -- měl jsem uloženy nějaké prolinky na matriky, včetně sňatku, ale píše mi to "platnost vypršela" a já demo-inteligent jsem si nepoznamenal jména, místa ani data... 

... každopádně ať už byli spřízněni tak či onak, hrobka už zůstala společná, ale další chlapi z Dannerovic rodu by tam být uloženi už neměli a dle mého bádání nejsou ani jinde v Praze, logicky tak dedukuju ten Nepomuk, ale vskutku jen dedukuju, neb já se zaměřuji spíše na OTCE ZAKLADATELE a tam je situace ještě tristnější :-(