Příspěvek Diskuzního fóra

Wenca napsal:

Koukám, že jste odborník, pane kolego! :) Rád se podělím o své materiály, byť jde o nahodilosti bez ladu a skladu. V Nepomuku skutečně je Dannerovic hrobka. Na místní poměry možná i docela velká. Je ...

Zas až takový odborník nejsem, ale už kdysi dávno jsem bohdalecký hřbitov prochodil křížem kráž, a od té doby ještě bezpočtukrát a mnohé "hroby", která tam kdysi byly dnes už žel nejsou, nebo se minimálně změnily náhrobky, nebo se tyto staly již zcela nečitelnými... 

Z Dannerových nekrologů a dobových dokumentů jsem si v podstatě vypsal snad vše pro "mne" tehdy podstatné: měl se narodit jako syn nepomuckého vrchního poštmistra a (spolu)majitele pivovaru. Po absolvování Obchodní akademie v Plzni a praxi v nespecifikovaných zdejších průmyslových podnicích přesídlil do Prahy kde vstoupil roku 1910 do služeb Občanské záložny ve Vršovicích, kde byl v r. 1915 jmenován tajemníkem ústavu, v r. 1920 ředitelem a posléze památného roku 1927 vrchním ředitelem... 

... stran klubu ze spolkového katastru vím, že prvně se stal předsedou už 1922, kdy vystřídal Josefa Štastného, po dvou letech ve funkci se na rok do čela A.F.K. vrátil "otec zakladatel" Hynek Počta, toho pak vystřídal Josef Srb. Roku 1926 se Zdeněk Danner do čela klubu vrací, ale zatím jen na rok, aby ho tentokrát  vystřídal Miloslav Niederle. V letech 1929 až 1934 předseduje nyní již Bohemce plných šest funkčních období v řadě!!! V době Dannerova úmrtí ovšem šéfuje už druhým rokem klubu Antonín Sýkora, kterého pak začátkem prvního válečného roku vystřídal František Bureš... 

To vše se dá dohledat, ale tím se člověk nestane odborníkem, spíše jen podivínem, protože koho to dnes zajímá, že... :-)