Slovan Liberec
3:3 (2:3)
Bohemians 1905 B
sobota 15. května 2010 12:30
2 min. 1:0, 22 min. Nováček 1:1, 24 min. Zvoníček 1:2, 32 min. Zvoníček 1:3, 34 min. vlastní 2:3, 71 min. 3:3
Sestava
Dvořák- Jasz (41.Matějka), Řezníček, Egert, Dufek (41.Vobořil)- Bulíček, Richtrmoc, Malina, Klement (41.Slánský)- Nováček, Zvoníček (51.Slavík)
Městský stadion

Běží druhá minuta utkání a domácí hned využívají zmatku v naší obraně. Přetažený centr z levé strany bleskurychle vrací před branku, kde osamocený útočník nedává Dvořákovi sebemenší šanci zasáhnout 1:0. Postupně zvyšujeme aktivitu, ale ze série rohů nevytěžíme zhola nic. Ve 14.minutě předvádí domácí podobnou akci jako před úvodní brankou, naštěstí však hlavou míří nad. Neuběhlo ani pět minut a do třetice akce, jak přes kopírák a jen bravurní zákrok Dvořáka nás zachránil od druhé pohromy. Ve 22.minutě posílá centr před branku Jasz, míč se šťastně odráží k Nováčkovi, který s přehledem rutinéra vyrovnává na 1:1. Neuběhly ani dvě minuty, když si nádherně prsama zpracovává Zvoníček dlouhý pas od Řezníčka a posílá nás do vedení 1:2. Dostáváme domácí pod tlak. Malinova střela z 25 metrů jen těsně míjí levou tyč, Nováčkovi chybí půlkrok k zakončení pěkné akce a ve 32.minutě podnikáme rychlý brejk po rohu domácích, Klement uvolňuje Zvoníčka, který se opět nemýlí 1:3. Divoký průběh však pokračuje. 34.minuta a rychlá akce soupeře, na jejímž konci je nešťastná Bulíčkova vlastní branka 2:3. Za minutu chytá samostatný nájezd Dvořák a ve 40.minutě Nováčkovu hlavičku vytahuje domácí gólman na roh. Po přestávce se domácí tlačí do vyrovnání, ale brankář Dvořák si poradil jak se střelou zpoza vápna, tak především v minutě dvanácté, když zlikvidoval reflexním zákrokem tutovku libereckých z malého vápna. Následně již není před brankami rušno tak, jak v prvním dějství. Před naší brankou sice přibývá standartních situací, které ovšem solidně zvládáme. Co nezvládáme jsou však následné brejkové situace, z nichž snad jen Vobořilova střela stojí za zmínku. V 71.minutě naší rozhozené obrany a pomalejšího návratu domácí využívají a srovnávají na konečných 3:3.