Česká liga dorostu U16 (U16)
Sezimovo Ústí
0:4 (0:1)
sobota 12. června 2010 12:30
21 min. Horáček 0:1, 52 min. Slavík 0:2 (penalta), 62 min. Nováček 0:3, 63 min. Horáček 0:4
Sestava
Dvořák- Jasz (51.Dufek), Klement, Egert, Malina- Matějka (51.Řezníček), Richtrmoc (41.Bulíček), Zvoníček, Nováček (65.Rothe)- Slavík, Horáček
Soukeník

Do utkání vstupujeme aktivně. Již ve druhé minutě zasahuje domácí brankář po úniku Maliny, v 6. jej trefuje do nohou po rohu Klement a v minutě desáté se podařilo zablokovat obraně soupeře průnik Horáčka až v poslední chvílí. Útočíme i nadále. Egertova hlavička si ještě cestu do sítě nenašla, ale v 21.minutě již skórujeme. Zvoníček napadáním získal míč pro Slavíka, jehož centr zakončil nekompromisně z voleje Horáček 0:1. Po brance domácí tým zvyšuje aktivitu, získává několik rohů a při jednom z nich jen těsně míjí pravou tyč Dvořákovi branky. Možnost k pojištění náskoku se nám naskýtá v 35 minutě, ale Slavík není při úniku Nováčka dostačně důrazný. V úvodu druhé části nás soupeř dostává pod tlak a ve minutě 44. nemá hlavička útočníka daleko k vyrovnání. V 52. minutě je při průniku do vápna faulován Slavík a sám nařízený pokutový kop proměňuje, i když se štěstím o tyč 0:2. Tato branka odstartovává festival našich možností skórovat. Malinovu střelu výborně vytahuje brankář na roh, Bulíčkova střela těsně míjí branku a dvěma Horáčkovým únikům chybí kvalitnější řešení. Po hodině hry se tečovanou střelou prosazuje Nováček 0:3 a v 63. minutě upravuje na konečných 0:4 Horáček, když zužitkoval aktivní napadání Maliny. Utkání pak již plyne poklidně ke konci s vyjímkou 72. minuty, kdy po zaváhání Horáčka domácí hráč při samostatném úniku netrefuje branku.