FC Chomutov
1:6 (0:4)
sobota 18. září 2010 12:15
branky
18 min.  Opfolter 0:1, 19 min. Tikhonov 0:2, 25 min. Tikhonov 0:3, 29 min. Mládek 0:4, 44 min. Sláma 0:5, 63 min. 1:5, 66 min. Novotný 1:6
sestava
Šarapatka- Ježdík (50.Turea), Veselý, Huleš, Hnilička- Mládek, Pilík, Tikhonov (55.Svozil), Lukáš (41.Novotný)- Opfolter (50.Hanek), Sláma
Chomutov

V úvodní vyrovnané čtvrthodině nejprve zahrozili domácí a střelu útočníka zkrotil Šarapatka až nadvakrát. V 10. minutě se po rohu nezorientoval dobře na zadní tyči Veselý a ani z následujícího závaru se nic neurodilo. Za tři minuty vybojoval míč Sláma, posunul na Mládka, ale na jeho výzvu před branku nedosáhl Opfolter ani Lukáš. Soupeř ještě zahrozil z trestného kopu, který nemířil zas až tak vedle naší tyče, ale během následujících 11 minut čtyřikrát inkasoval.  Vše načal důrazný Sláma, z jehož práce vytěžil úvodní branku Opfolter. Vzápětí po rozehrání získal míč Tikhonov, tak dlouho mohl nerušeně postupovat, až z hranice vápna napřáhl a bylo 0:2. Ve 22. minutě se prezentoval dělovkou Pilík, kterou brankář vytáhl s obtížemi na roh, ale za tři minuty již inkasoval potřetí. Lukáš uvolnil Opfoltera, ten obešel brankáře a předložil lahůdku Tikhonovovi 0:3. Produktivní úsek zakončil Mládkův blafák do prázdný po uvolnění od Lukáše 0:4. V poslední minutě ještě mohl hattricku docílit Tikhonov, jenže mířil těsně nad. Čtyři minuty po přestávce předvádíme rychlý přechod do útoku, který zakončuje individuálním průnikem Sláma 0:5. Pilíkovi není dopřána branka ani v minutě 46., kdy znovu napřahuje a znovu se vyznamenává gólman. Ihned po svém nástupu se dvakrát dostává do zakončení Hanek, poprvé hlavou těsně vedle a pak ještě i nohou a nad. Postupně se nezdařilo přesně zacílit ani Svozilovi s Mládkem a tak se čestného úspěchu dočkali i domácí, když po faulu Huleše dostali šanci výhody pokutového kopu, kterou využili 1:5. V 66. minutě navedl z kraje míč Novotný a pěkným obstřelem upravil na 1:6. I přes následnou tyč Mládka, střelu Turey a šanci Slámy se stav již nezměnil .