FC Baník Ostrava
1:3 (1:3)
Bohemians Praha 1905
sobota 14. září 2013 15:00
35. Lukeš - 10. J. Štochl (Šírl), 20. M. Štochl (Bartek), 25 Jindřišek z penalty.
Rozhodčí
Franěk - Blažej, Vlasjuk.
ŽK
Baránek, Frydrych, Lukeš - Jindřišek.
Diváků
3980.
Pavlenka - Kraut, Frydrych, Baránek, Sukup – Droppa (46. Petrus) – Lukeš, Šichor (87. Dedič), Fantiš, Milosavljev (27. Engelmann) – Rolinc.
Berkovec - Kalina (68. Růžička), J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec, Jindřišek, Hora (89. Krch), Rada, Bartek - M. Štochl (66. Ndiaye).
Bazaly

Online

90+2.
Konec! Po výhře 3:1 veze Bohemka tři body z Bazalů.
90.
Kotel Bohemky vyvolává Jožku Webera. Zřejmě tuší veselou cestu domů.
90.
Nastavovat se budou dvě minuty.
89.
Jakuba Horu nahrazuje Krch.
89.
Lukeš fauluje Horu a dostává žlutou kartu.
88.
Poslední domácí střídání. Dedič nahrazuje Šichora.
85.
Protiútok čtyř Klokanů do tří zakončil Moravec střelou do nohou Baránka.
82.
Lukeš se ve vápně s míčem zahnal až za hřiště.
81.
Martin Berkovec hrdinou okamžiku. Nejdřív Rolincovi skvělým zákrokem zneškodnil hlavičkový pokus, podruhé uzmul míč ještě dřív, než se k němu domácí útočník mohl dostat.
80.
Rozhodčí přehlédl Krautovu ruku, domácí budou mít rohový kop. Růžička ho odvrací.
79.
Růžička fauloval Engelmanna, domácí budou mít o hodně zkrácený rohový kop. Stojí u něj samozřejmě Lukeš, bere to na sebe a přestřeluje.
77.
Protiútok Bohemky táhl sám voják v poli Radek Šírl, nakonec si došel pro faul.
77.
Jindřišek napálil míč pouze doprostřed, kde byl připravený Pavlenka.
76.
Kartu dostal domácí stoper Frydrych.
72.
Utkání sleduj 3980 diváků.
72.
Jindřišek zkušeně pohlídal míč před Petrusem. Berkovec vykopává.
70.
Na Horův přímý kop ze strany teď nedoskočil Ndiaye.
70.
Hora se kličkou uvolnil k průniku do vápna, nabízel centrem míč Moravcovi, ale jeden ze stoperů Baníku byl rychlejší.
68.
A hned druhé střídání. Zraněného Kalinu narychlo střídá Honza Růžička.
67.
Matěje Štochla střídá Ndiaye.
66.
Kraut si naběhl na Lukešův centr po nakrátko zahraném rohu. Hlavička šla nad Berkovcovu branku.
65.
Hora připravil míč na střelu Radovi, ten z dvaceti metrů mířil těsně nad.
64.
Rolinc se pěkně opřel do míče z voleje, Berkovec byl opět na místě.
62.
Po Lukešově centru se skvělým obranným zákrokem předvedl Jakub Štochl.
60.
Horovu zblokovanou střelu stáhl ze vzduchu Pavlenka.
60.
V souboji devítek Kraut viditelně držel Matěje Štochla.
57.
Kraut se po postranní čáře dostal až k centru, ten se mu ale hrubě nepovedl a od domácích fanoušků lze slyšet cosi o kopytech atd.
55.
K dalšímu rohovému kopu Bohemky jdou Šírl s Horou. Bartek nedoskočil.
52.
Po faulu na Horu stojí u přímého kopu znovu Jindřišek, střelu blokuje zeď a Rada už střílí nad.
50.
Do protiútoku se vydal Jan Moravec, jeho střela z úhlu skončila rohový kopem.
48.
A domácí začali druhou půli velkým náporem. Před Berkovce teď lítá jeden centr za druhým a Klokani zatím pouze odkopávají.
46.
O přestávce domácí podruhé střídali. Droppu nahradil Petrus.
46.
Druhé dějství začalo. Domácí Kotel zmizel ze svého sektoru a přesunul se k půlící čáře.
Hráči se schází na hřišti ke druhému poločasu.
45+2.
Během nich se nic podstatného nestalo. Bohemka vede po poločasu na Baníku 3:1.
45.
První půle se bude nastavovat o dvě minuty.
40.
Kombinující Klokani se neodhodlali ke střele, až to zkusil Jakub Rada nad.
39.
Ostravský roh zahrává Lukeš, do odraženého míče se už mimo vápno opírá dropa a míří téměř přesně do kotle Bohemky.
35.
Baník snižuje na 1:3. Centr prolétl napříč celým vápnem a Lukeš propálil Berkovce.
33.
Na kartu se zblízka podíval i Jindřišek.
32.
Žlutá karta pro Baránka po faulu na Horu.
29.
Matěj Štochl prošel přes tři hráče a naservíroval míč na penaltu Moravcovi, tomu ji bohužel Baránek zablokoval.
28.
První domácí střídání. Milosavljeva střídá Engelmann.
27.
První baníkovci opouštějí stadion.
25.
Pepa Jindřišek GOOOOL! 3:0!
25.
Po zákroku na Davida Bartka bude bohemka kopat penaltu!
20.
Gooool! 2:0. Brácha nechtěl zůstat pozadu a po Bartkově přihrávce dává gól Matěj Štochl.
19.
Cestou pro Baránkův centr Radek Šírl uklouzl, ale i pro Lukeše to bylo dlouhé.
18.
Až teď se Baník dostává do tlaku. Dvě střely a centr se ale odráží od zelenobílé obranné hradby.
16.
Baník zahrává sporné autové vhazování. Hlas Jozefa Webera, že se rozhodčí asi zbláznil, je slyšet až na tribunu.
12.
Střelu vyzkoušel po samostatném průniku i bývalý útočník Kraut. Berkovec dnes ale zatím stojí přesně tam, kde má.
11.
Po Moravcově faulu bude mít zajímavý přímák i Baník. Štelují se u něj Lukeš s Droppou. Nakonec pálí kapitán Lukeš přímo do místa, kde stojí Berkovec.
10.
Gooool!!!! Radek Šírl posadil roh přímo na hlavu Jakuba Štochla a Pavlenka byl bez šance!
9.
Droppova hra rukou nabízí Bohemce velmi zajímavý přímý kop asi z osmnácti metrů. Krásnou střelu Pepy Jindřiška vyráží Pavlenka na roh.
6.
Další, teď už třetí, Lukešův centr, končí v Berkovcově náruči.
4.
Na zadní tyč ho kope Jakub Hora, našel Radu, který ho hlavou vracel do ohně před branku, tam byl Jakub Štochl, který v souboji s Pavlenkou mířil nad.
3.
Matěj Štochl sice neprošel přes dva hráče, vybojoval ale první roh pro Bohemku.
3.
Lukešův výpad a centr z pravé strany z pohledu Baníku v klidu chytá Martin Berkovec.
2.
Klokani zřejmě dostali za úkol střílet. Z velké dálky to zkusil Radek Šírl, pálil vysoko nad.
1.
Hned chvíli po odpískání nabíjel Hora proti noze Radovi, ten střílel nepřesně a domácí zahrávali autové vhazování.
1.
Zápas začal. Rozehráli Hora s Matějem Štochlem.
Hráči se ještě přesouvají na druhou stranu hřiště, jak určilo los. Oba brankáři budou první půli chytat pod "svým" kotlem.
Rozhodčí Franěk přivádí obě mužstva na hrací plochu. Domácí čistě v bílém s modrými doplňky, Klokany v zelenobílé kombinaci.
Rozšiřující se kotel Klokanů v sektoru hostí se snaží přeřvat z reproduktorů pouštěného Jarka Nohavicu. Dobrý den, sportu zdar, fotbalu zvláště.
Nyní už hráči mizí ze hřiště, deset minut před výkopem se trávník na Bazalech ještě naposledy kropí.
V sektoru pro hosty je nyní cca 70 fanoušků Bohemky, většina z nich ve frontě na občerstvení.
Do zápasu zbývá něco málo přes deset minut a hráči na ploše pomalu dokončují své předzápasové rozcvičení. Na stadionu, který je jinak téměř celý osazen sedačkami, jsou plné hlavně dva sektory, ve kterých si fanoušci nesednou, ani sednout nechtějí.
Na domácí lavičku se posadí i takové stálice jako exklokan Benjamin Vomáčka nebo Jan Zawada.
Zato v sestavě Baníku je mnoho změn. Jen pár dní po příchodu z Olomouce se v základní sestavě představí Ondřej Sukup. Ligovou premiéru si v brance domácích připíše Jiří Pavlenka, který vystrnadil nejistého Bártu.
Bohemka nastoupí beze změny oproti minulému utkání v Znojmě, tedy ve složení Berkovec - Kalina, J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec, Jindřišek, Hora, Rada, Bartek - M. Štochl.
Dobré odpoledne, zdravíme Vás z ostravských Bazalů, kde za 40 minut začíná zápas osmého kola Gambrinus ligy. Bohemka se postaví domácímu Baníku Ostrava.