Pohár UEFA (Bohemians Praha 1905 A)
Bohemians Praha 1905
5:0 (3:0)
Admira Wacker Vídeň
středa 15. září 1982 0:00
Branky
27., 32. a 89. Příložný, 18. Čermák, 70. V. Hruška.
Rozhodčí
Tuominen (Finsko).
ŽK
Messlender, Weigl.
Diváků
7000.
Bohemians
Z. Hruška - Jakubec, Bičovský, Prokeš, Ondra - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Čermák (73. Levý), Příložný, V. Hruška (80. Mičinec).
Admira
Fleischmann - Demantke, Kuna, Meslender, Bronkhorst (46. Degeorgi) - Knaller, Stöffelbauer, Weigl (73. Binder), Kern - Krejcirik, Igesund.
Místo zápasu
Praha - Vršovice

Reporáž

Reportáž:

Domácí nastoupili bez zraněného Jaroslava Němce a v závěru utkání se objevili na hřišti ještě  v 72. min. Levý za Čermáka a v 79. min. Mičinec za V. Hrušku.  Hosté hráli poločas bez reprezentačního obránce Degeorgiho, který nastoupil až po změně stran.

Bohemians v tomto utkání výkonem v poli určitě neoslnili, dokonce do přestávky se jim kombinačně příliš nedařilo. Soupeř z Vídně byl kompaktnějším celkem a s přesným rozehráním a zaútočením vypadal i fotbalověji (v poločase poměr střel 9:9!), ale to všechno byl optický klam. Ve 31. min. byl na ukazateli skóre totiž stav 3:0 pro domácí! Po rozpačitém začátku se sice pokoušeli o protiútoky, na závadu byla však nepřesná rozehrání, pozdní odevzdání míče a chvílemi statické pojetí. Jenže míč ze sítě lovil bezmocný brankář Fleischmann, protože hosté lehkomyslně bránili, poměrně lehce přicházeli o míč a udělali v obranné činnosti trestuhodné chyby, které „klokani" využili: v 17. minutě zůstali stopeři Kuna – Messlender stát, Čermák (s Příložným) proběhl a získal vedení 1:0, ve 26. min. po akci Bičovský – Chaloupka zvýšil Příložný na 2:0, ve 31. min. Čermák uvolnil přes osamoceného Kunu opět Příložného – 3:0.

Po změně stran zvýšili domácí tempo, zlepšili pohyb, zrychlili protiútok. Rakušané bránili často i nečistě (Messlender, Weigl, Demantke), ale nebezpečí přesto spíš hrozilo brance hostí: v 58. min. Zelenský dokonce trefil břevno! Až v 70. min. pokračoval brankostroj, když po akci Ondra - Jakubec trefil V. Hruška tyč a odražený míč znovu poslal - tentokrát do sítě - 4:0. V 89. minutě Zelenský odcentroval a Příložný hlavou upravil na 5:0.

V obraně to skřípalo. Má tohle zjištění vůbec oprávnění, jestliže mužstvo dosáhne výrazného vítězství a odchází s čistým kontem do kabin? Hosté měli několik příležitostí ke skórování už proto, že zahrál slabě Prokeš a z krajních obránců Ondra nebyl příliš jistý při bránění. Silnější soupeř toho mohl využít.

Tisková konference:

Asistent trenéra Zadina: S výsledkem jsem spokojen, tak výrazné vítězství jsem nečekal. V obraně jsme však měli příliš okének a nedařila se nám dlouhá přihrávka, protože uprostřed pole bylo mnoho nepřesností.

Trenér hostí Latzke: Udělali jsme mnoho chyb v obraně a nabídli soupeři góly. Za stavu 0:1 jsme neproměnili tři vyložené příležitosti.