Z. Hruška - Jakubec (70. Mičinec), Bičovský, Prokeš, Ondra - Chaloupka, Zelenský, Sloup - Čermák, Příložný (46. Levý), VI. Hruška.
Olomouc
Vít - Jar. Fiala, Mrázek, Palička, Vyskočil (70. Chladil) - Kalvoda, Navrátil, Kučerňák, Čížek - Jiří Fiala (61. Dvořák), Juřica.
Ďolíček

Reportáž:

Už to vypadalo, že statečný nováček udrží na trávníku vedoucího týmu ligy bezgólový poločas, když Zelenský, mající snad dvoje plíce, zatáhl útok do šestnáctky, místo střeleckého pokusu volil zpětnou přihrávku na Sloupa. i ten mohl střílet, ale ještě nabídl míč nabíhajícímu Bičovskému. Kapitán zelenobílých se pravačkou pořádně opřel a svým 106. ligovým gólem se postaral o to, že favorizovaní klokani přece jen odcházeli do kabin s náskokem.

Při své pražské premiéře olomoucký nováček dobře organizoval obranu, po získání míče nevsadil na loudavé tempo, naopak překypoval ochotou závodit s domácími. Stačil po celém hřišti držet s klokany krok a s ním i chytře míč, běhavost navíc pořádně opepřil tvrdostí. Pražanům se z toho zatočila hlava, ne a ne se dostat ke své typické hře, zapomínali na dlouhé pasy, polovina mužstva hledala přesnou přihrávku. Bičovského gól byl vlastně vysvobozením...

Těžko odhadnout, zda na proměnu ve druhém poločase měl větší vliv tenhle gól do šatny nebo mytí hlav o přestávce. Faktem je, že po návratu na trávník domácí rozpoutali uragán, kterému Olomouc už nedokázala čelit.

Kalvodův zákrok na VI. Hrušku krok v trestném území rozhodčí posoudil jako penaltu, Bičovský tlačil míč k levé tyči, dobrý Vít jeho úmysl vystihl, odražený míč Chaloupka přece jen dostal do sítě - 2:0. Přesně po hodině hry Zelenský od půlící čáry poslal nádherný pas Levému, ten utekl, ve vápně zasekl, rozhlédl se, na desítku předložil VI. Hruškovi - stál tam sám jak hruška v širém poli - volil technickou střelu a z nejvyloženější šance obloučkem trefil jen břevno... V 70. min Bičovský načal druhou desítku rohových kopů, míč se snášel k bližší tyči a po Čermákově pokusu Chaloupka zvýšil na 3:0.

V 85. minutě měla být penalta za faul na Chaloupku, i olomoucká obrana o tom zřejmě byla přesvědčena, neboť přestala hrát – z hranice šestnáctky Zelenský s citem vystřelil a byla z toho tyč. A těsně před koncem po Chaloupkově uličce Čermák projel obranou a pečetil zaslouženou výhru domácích.

Přidejme ještě, že Olomouc v Praze nezklamala; pod tlakem, jaký klokani po přestávce rozpoutali, by došel dech i daleko zkušenějšímu mužstvu. Někteří její hráči - a v dresu domácích Prokeš - si ale pletli tvrdost se záludností. Jasnou jedničkou na hřišti byl Zelenský, brzy se k němu přidal Chaloupka, velké sólo hrál znovu Birobský, z útočníků byl nejplatnější VI. Hruška. V týmu hostí působí nejfotbalověji Navrátil, po hodině hry ale bledne…